Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, August 13 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Slovenské deformy v praxi Tisk E-mail
Sobota, 22 duben 2006

Ve čtvrtek 20. 4. se uskutečnila v Domě techniků na Novotného lávce v Praze přednáška o dopadu slovenských reforem. Pro nevládní organizaci Trust pro ekonomiku a společnost si ji připravili 3 mladí lidé, kteří jsou v oboru jako doma a navíc pracují na zahraničních unvierzitách (Londýn a Budapešť). Přinášíme vystoupení Braňo Ondruše, které zaujme jistě jak kritiky, tak i obdivovatele slovenského modelu z řad českých modrých ptáčků.

Celý článek...
 
Mexická zeď Tisk E-mail
Pátek, 21 duben 2006

Budování zdí mělo odpradávna svůj jediný význam: obrana lidí před lidmi. Smyslem tohoto ochranného prvku je zabránit jedněm dostat se na území druhých. Historickým důkazem je vybudování Velké čínské zdi. Tu si postavili Číňané, aby se ochránili před vpády agresivních barbarů a nomádů, a upevnili tak pozici své vlastní říše. Z dob Římského impéria je znám Hadriánův val v Anglii, který měl chránit dobyvačné Římany před z Evropy vyhnanými keltskými kmeny.

Celý článek...
 
Latinská Amerika ? noční můra USA Tisk E-mail
Úterý, 18 duben 2006

Ve dnech 8. – 9. dubna 2006 se v jihoamerickém Peru uskutečnily další ostře sledované prezidentské volby na tomto kontinentě. Ty se, jak již se stalo pravidlem, stávají „černou můru“ pro nadnárodní společnosti a Spojené státy. Oba favorité prezidentských voleb v Peru odmítají diskutovat o FTA se stávajícím prezidentem Alejandrem Toledem Manriquem, který s USA dohodu podepsal. Trend, který odstartoval svým vítězstvím v roce 1999 venezuelský prezident Hugo Chávez, pokračoval vítězstvím bolivijského prezidenta Evo Moralese a brazilského Luly da Silva, nachází své pokračovatele.

Celý článek...
 
Vítězství francouzských studentů a pracujících? Tisk E-mail
Středa, 12 duben 2006

Francouzský prezident Jacques Chirac v pondělí oznámil, že kritizované smlouvy prvního zaměstnání pro mladé lidi (CPE) budou nahrazeny mechanismem ve prospěch zaměstnávání mladých, kteří obtížně shánějí práci. Oznámení přišlo po schůzce, jíž se v prezidentském paláci zúčastnili premiér Dominique de Villepin a další představitelé vládní většiny. Prezident a vláda tak ustoupili dvouměsíčnímu neutuchajícímu prudkému tlaku veřejnosti, který měl formu manifestací, stávek i blokování vysokých a středních škol nebo dopravy. Statisíce lidí po desítkách měst neustávaly v protestech a zvítězily.

Celý článek...
 
Levice v Británii - jak dál? Tisk E-mail
Neděle, 09 duben 2006

Jak dál kupředu v dělnickém hnutí a na levici po květnových všeobecných volbách? Než si odpovíme na to co musí být klíčovou otázkou pro socialisty a komunisty, je nutno shromáždit z kampaně a z výsledku některá fakta a poučení. Především, u voličů Labour Party došlo k poklesu na nejnižší hodnotu od voleb v duchu Falkland v r. 1983, kdy odpadnutí sociálních demokratů s sebou strhlo několik miliónů hlasů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Následující > Konec >>

Výsledky 1486 - 1490 z 1573
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.