header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Demonstrace Svoboda bratrům Kononovičovým

Již 500 dní uběhlo od únosu a věznění soudruhů Michajla a Alexandra Kononovičových Službou bezpečnosti reakčního ukrajinského režimu. Od zatčení dělají komunistické a antifašistické organizace protestní akce na jejich podporu, stejně tak mezinárodní, jako Světová federace demokratické mládeže (1). Věznění za těžkých podmínek a mučení bylo později změněno na domácí detenci s tím, že se kolem jejich domova pohybují fašistické skupiny. V poslední době se objevily výzvy ukrajinských policistů k fyzické likvidaci bratrů.

I Komunistický svaz mládeže protestoval a protestuje proti perzekuci bratrů (2), za jejich propuštění a ukončení politického pronásledování. Přijďte je podpořit, jejich spravedlivý boj, stejně jako další perzekuované ukrajinské komunisty a antifašisty.

Demonstrace organizovaná KSM se uskuteční v úterý 18. 7. 2023 od 17:00 před ambasádou Ukrajiny v Praze, Charlese de Gaulla 29, Praha-Bubeneč.

 

(1) Světová federace demokratické mládeže: Zabraňte vraždě bratrů Kononovičů! http://ksm.cz/4829

WFDY: Týden solidarity s bratry Kononovičovými http://ksm.cz/4918

(2) KSM: Svobodu pro bratry Kononoviče! http://ksm.cz/4830

Demonstrace "Ami go home!" 30. 5. Praha.

Přijďte na happening, který proti tzv. „obranné smlouvě" s USA svolává KSČM na úterý 30. května 2023 od 15:00 na pražské Malostranské náměstí pod heslem AMI, GO HOME!

Facebooková událost zde: https://facebook.com/events/2195371290655542

Projev KSM na protestu proti tzv. obranné smlouvě s USA

Projev KSM na protestu proti tzv. obranné smlouvě mezi ČR a USA 23.5. 2023

Chci jménem Komunistického svazu mládeže pozdravit účastníky tohoto protestní shromáždění proti uzavření hanebné tzv. obranné smlouvy s USA. Tu má podepsat ministryně obrany vlády pětikoalice  Černochová ve Washingtonu. Tato smlouva vytváří předpoklady pro volné přesuny a trvalý pobyt vojsk USA v ČR.

My, komsomolci jsme roky varovali před agresivitou kapitalismu, před nebezpečím imperialismu a války v Evropě. Protestovali jsme proti vstupu ČR do agresivního spolku NATO. Protestovali jsme proti válečným zločinům, jako agrese v Jugoslávii, v Afghánistánu, Iráku, proti vražedným intervencím v Sýrii a Libyi. Proti válkám USA a NATO, které zanechaly miliony obětí. Byli jsme také mezi těmi, kdo varoval před rozšiřováním NATO k hranicím Ruské federace, před podporou fašistického převratu na Ukrajině, a dlouhodobým dodávkám těžkých zbraní armádě zahrnující nacistické jednotky, které jimi bombardovaly civilní oblasti Donbasu. Byli jsme ve frontě mezi těmi, kteří úspěšně bojovali proti americké protiraketové základně v ČR. A dnes je zde varianta americké vojenské základny znovu, předložena mocipány bez jakékoliv diskuze a dotazování lidu této země.

Číst dál...

Demonstrace proti podpisu "obranné smlouvy" s USA 23.5. Praha

Ministryně obrany Černochová vyráží do USA, aby podepsala vazalskou tzv. obrannou smlouvu s USA, která mj. umožňuje armádě USA využívat Českou republiku bez její kontroly.

Pojďme v den podpisu smlouvy – v úterý 23. května 2023 v 17:00 - vyjádřit náš nesouhlas přímo před sídlo velvyslanectví USA v Praze (Tržiště 15, Praha - Malá Strana)!

Pořádá České mírové hnutí a KSČM

Facebooková událost zde: http://www.facebook.com/events/152463551007568

2. května: Oděsa 2014

Pietní shromáždění za oběti nacistického řádění - 2. května 2023 od 17:00 Václavské náměstí, Praha

Akce k 120. výročí narození Julia Fučíka

23. února uplyne 120 let od narození hrdiny protifašistického odboje, popraveného nacisty, Julia Fučíka, autora světoznámé "Reportáže psaná na oprátce", komunisty a člena KSM. Uskuteční se několik vzpomínkových událostí.

Ve středu 22. února 2023 od 14 hodin se uskuteční vzpomínkové shromáždění u sochy Julia Fučíka poblíž Čestného pohřebiště na Olšanských hřbitovech v Praze.
 
V tentýž den se následně od 16 hodin koná v zasedací místnosti Institutu české levice, Politických vězňů 9, Praha 1, místnost č. 116, panelová diskuse na téma "Julius Fučík - Poselství ryzího humanisty a antifašisty." Obě akce pořádá Společnost Julia Fučíka, společně s Českým mírovým hnutím, KSČM a Institutem české levice.

Ve čtvrtek 23. února od 17 hodin proběhne beseda Živé poselství Julia Fučíka v Českých Budějovicích.

Ve čtvrtek 23. února od 17 hodin se koná v "Ateliéru",  Politických vězňů 9, Praha 1 akce "S Fučíkem na víno aneb veřejné čtení z díla Julia Fučíka".

Ústavní soud vrátil k nižším instancím obvinění dělníka kapitalistickým manažerem za uměleckou kritiku

Hanuš Keclík, dělníka, který se umělecky vyjádřil k mizerným podmínkám při náboru a v železárnách Annahutte, dostal částečně za pravdu od Ústavního soudu.

Manažer podniku, který podává náborový inzerát na kvalifikovanou pozici s hladovou mzdou a zároveň se chlubí společenskou odpovědností, žaloval společně s dalším zaměstnancem podniku dělníka za narušení důstojnosti, když ten umělecky přirovnal takové vykořisťovatelské chování k chování německých fašistů. V rozsudcích přerovského soudu na něm požadují likvidační částku několika set tisíc korun. Když se bránil, že jako dělník nemá takovou částku, cynicky Okresní soud poznamenal, že si má vzít úvěr. Soud tedy radí ještě zvýšit závislost na kapitalistech a zvýšit pokutu o úroky.

Číst dál...

KSČM protestuje proti omezování svobody projevu

Jako doplnění textů solidarity proti perzekuci ze zahraničí a z ČR, doplňujeme stanovisko KSČM.

KSČM vyjadřuje obavy z ohrožení vědeckého bádání a omezení svobody projevu. Naše vážné znepokojení směřuje především ke společenskovědním oborům, kde stát stále častěji uplatňuje různé formy zásahů a regulace, včetně represe, a dokonce kriminalizace nositelů názorů, které nejsou v souladu s oficiální politikou. Zejména výklad dějin není, podle našeho mínění, podrobován objektivnímu zkoumání běžnými vědeckými metodami, ale je stále více tendenčně podřizován politickým zájmům a potřebám vládnoucích struktur.

Číst dál...

24.1., Brno: Beseda o kubánské brigádě solidarity

Brněnská pobočka Společnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze srdečně zve na diskusní besedu na téma: "Kuba očima účastníka brigády solidarity"

24. ledna 2023 od 16:00

Křenová 67, Brno

Marx XXI: Ne kriminalizaci historického bádání v EU!

Zveřejňujeme text protestu redakce italského komunistického magazinu Marx XXI proti kriminalizaci skupiny diskutujících, včetně komunistického politika Josefa Skály, se zdůvodněním diskuze nad otázkami ohledně vraždy polských důstojníků během druhé světové války a diskuze nad interpretací, kterou šířil nacistický ideolog Goebbels. I Komunistický svaz mládeže čelil mimo jiným útokům i této zámince v podobě zveřejňování textů o minulosti, viz Prohlášení KSM k novému pokusu o kriminalizaci mladých komunistů, a k protestu se připojujeme.

Ne kriminalizaci historického bádání v EU! Solidarita s Josefem Skálou a českými intelektuály obviněnými za zpochybňování viníků katyňského masakru!
Andrea Catone, editor magazinu “MarxVentuno” (Italie)

Historie u soudu. 1. února proběhne v Praze soudní proces s Josefem Skálou a českými intelektuály, kteří byli obviněni ze vznášení pochybností o vinících katyňského masakru.

31. října 2022 samosoudce Obvodního soudu pro Prahu 7 Tomáš Hübner vydal příkaz na tři osoby - známého marxistického intelektuála a bývalého místopředsedu Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) Josefa Skálu spolu s Vladimírem Kapalem a Jurajem Václavíkem, k 8 měsícům odnětí svobody, podle článku 405 trestního zákoníku České republiky za zpochybnění verze, která přisuzuje katyňský masakr (zabití tisíců polských válečných zajatců na území SSSR obsazeném wehrmachtem v létě 1941) sovětskému vedení.

Číst dál...

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .