Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, November 23 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Významný deň robotníkov na Slovensku Tisk E-mail
Středa, 13 červenec 2005

Výkriky, slzy, objímanie a ďalšie prejavy radosti zaznievali 23. júna Ružomberkom. Aj také prejavy má vzťah medzi robotníkmi a podnikateľmi. Samozrejme, neobjímali sa navzájom. Radosť bola u robotníkov, zástupcovia podnikateľov mali hlavy v smútku. To ružomberský súd vyriekol rozsudok o neplatnosť okamžitého prepustenia z práce piatich zamestnancov Mondi Bussiness Paper. Je to významný deň pre všetkých zamestnancov na Slovensku. Prečo?

Celý článek...
 
O Kubě jinak Tisk E-mail
Pondělí, 11 červenec 2005

Dva mladí Kubánci, Lic. Etelys Santana Cruz a Ernesto Corvo, funkcionáři mládežnické kubánské organizace, která je členem Mezinárodní federace mládežnických pokrokových organizací, se zastavili v Bratislavě. Směřovali do Čech, ale česká ambasáda v Havaně, na pokyn ministerstva zahraničních věcí v Praze, jim odmítla udělit vstupní víza jako reakci na vyhoštění českého senátora Karla Schwarzenberga, jinak na Kubě švýcarského turisty. Mise mladých Kubánců byla spojena nejen se znovunavázáním styků s mládežnickými organizacemi, ale protože jsou i členy přípravného výboru XVI. světového festivalu mládeže a studentstva ve venezuelském Caracasu, chtěli informovat mladé lidi o jeho cílech a pozvat je k účasti.

Celý článek...
 
Začíná éra Nové Evropy Tisk E-mail
Pátek, 08 červenec 2005

My, účastníci Pařížské Evropské Konference, konané 24 a 25 června 2005, vystupujeme s návrhem pro diskuzi obsaženém v následujícím prohlášení, určeném všem dobrovolným sdružením, odborovým organizacím a politickým sdružením v Evropě: Vítězství volby "NE" ve Francii je vítězstvím nad levicí, pro-evropským, alternativně-globalizačním, feministickým a demokratickým "NE", vysloveným neoliberalismu a válce.

Celý článek...
 
Jak evropská integrace podporuje americký hospodářský růst Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 červenec 2005

Krize Evropské unie udává tón současným politickým diskusím. Kromě odmítnutí evropské ústavy se hovoří o špatných výsledcích většiny ekonomik EU, o nezaměstnanosti a recesi. Mezitím na druhé straně Atlantiku si ekonomové lámou hlavu s jiným problémem: jak je možné, že úrokové sazby jsou stále nízké, přestože ekonomika roste? A jak spolu tyto dva jevy souvisejí?

Celý článek...
 
Proameričtí "Che Guevarové" Tisk E-mail
Úterý, 28 červen 2005

Živelná „oranžová revolúcia“, počas ktorej stovky tisícok Ukrajincov vyšli do ulíc, prebehla kvôli skorumpovanosti a autoritárstvu Kučomovho režimu. Je tomu skutočne tak? Nie celkom. Podobne ako aj v prípade vlny národných povstaní, ktoré zlikvidovali režim Srba Miloševiča, Gruzína Ševarnadzeho alebo Kirgiza Akajeva. Hnev ľudských davov bol nanajvýš skutočný. Falšovanie vo voľbách takisto.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 271 272 273 274 275 276 277 278 279 Následující > Konec >>

Výsledky 1366 - 1370 z 1391
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.