Úvodní stránka arrow Názory a polemika Friday, May 25 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Z pohledu Ústavy je třeba odmítnout senátní kladivo na čarodějnice Tisk E-mail
Středa, 15 březen 2006

Z vystoupení poslance Miroslava Grebeníčka k návrhu senátní novely trestního zákona M. Mejstříka a J. Štětiny o zákazu propagace komunismu: Už druhý týden se každému omlouvám, ne - nemohu, právě teď bojuji s vnitřním nepřítelem. V očích jistého kolegy jsem spatřil úlek, patrně si myslel, že vedle své poslanecké práce mám ještě vedlejší úvazek, v němž se zabývám odhalováním vnitřního nepřítele přímo v Komunistické straně Čech a Moravy.

Celý článek...
 
Pár poznámek o ?teistické? dimenzi moderního člověka Tisk E-mail
Neděle, 05 březen 2006

Na začátku této krátké studie, věnované památce předního evangelického myslitele (tato studie je stať marxisty, s úctou věnovaná památce Dietricha Bonhoeffera ke stému výročí jeho narození) , popraveného nacisty, nejprve vyslovím lapidární otázku, zda tzv. „religiózní“ rozměr lidského bytí má nebo nemá oprávněné, potřebné a užitečné místo v lidském životě, v našem každodenním bytí i tuto každodennost (co do svého obsahu či dosahu) přesahujícím úsilí o vlastní přínosovost, o společenskou užitečnost či sebeskromnější podíl na podpoře lidského pokroku. Tato otázka, je-li vyslovena marxistou, se často stále ještě jeví mnoha jiným marxistům jako velice provokativní, ba možná přímo až heretická.

Celý článek...
 
Meze "demokracie"? Tisk E-mail
Pondělí, 27 únor 2006

Nedávno KSM dostalo od Ministerstva vnitra dopis, který přikazuje přestat vyvíjet údajnou politickou činnost a to proto, že KSM není politická strana, ale občanské sdružení a to nesmí vyvíjet žádné politické aktivity. Jenže KSM tyto aktivity nevyvíjí, jen vyjadřuje svůj názor na politiku, která se děje v našem státě a to může kdokoli...

Celý článek...
 
Úvaha nad snahou šikanovat komunisty Tisk E-mail
Sobota, 28 leden 2006

O Leninovi, ale také mnohem zásadněji o československých legiích a o tom, co páchaly pod velením takových důstojníků jako Gajda (později známý český fašista) či major Hásek, jsem hovořil s redaktorkou Rovnosti (regionální jihomoravský deník),poněkud podivně vše zkrátili (Lenina si vážím, protože svrhl carský režim...), vzhledem k únorové, tzv. buržoazní revoluci 1917...

Celý článek...
 
Tenkrát se to žilo Tisk E-mail
Pátek, 27 leden 2006

Hodně často se doslýchám, že za bývalého režimu měli občané tohoto státu daleko horší sociální podmínky, než v dnešní době. Opak je však pravdou, a proto Vám ukážu hned několik nezvratných důkazů, které potvrzují moje tvrzení.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Následující > Konec >>

Výsledky 361 - 365 z 405
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.