Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Historie arrow 81 let od nacistické okupace Československa Wednesday, December 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
81 let od nacistické okupace Československa Tisk E-mail
Neděle, 15 březen 2020

Před 81 lety, 15. března 1939, bylo Československo podruhé zrazeno imperialistickými mocnostmi a i "záruky" z Mnichova Hitler porušil. Nacisté vpochodovali i do Prahy a zřídili zde "Protektorát Čechy a Morava". Následovalo 6 let okupace, faktické kolonizace, zatýkání antifašistů. Přes represi se nikdy nezdařilo odboj zcela zlikvidovat.

Za zmínku stojí, že sovětský ministr zahraničí Maxim Litvinov odsoudil vznik Protektorátu a Slovenského státu i maďarskou okupaci Podkarpatské Rusi. SSSR jako reakci na okupaci vyzval 16. března Velkou Británii a Francii k jednání o smlouvě o vzájemné pomoci, ke které by se mohlo připojit i Polsko a 17. března podal oficiální ostrý protest proti okupaci Čech a Moravy.

Právě při tomto výročí vystupuje v ostrosti pokrytectví Evropské unie, která svou rezolucí přesouvá odpovědnost za válku na Sovětský svaz za snahu oddálit své napadení o půl roku později.

Text k 80. výročí okupace:

http://www.ksm.cz/historie/80-let-od-nacisticke-okupace-ceskoslovenska.html

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.