Úvodní stránka arrow Historie Tuesday, January 21 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Neúprosná dialektika času Tisk E-mail
Pátek, 24 únor 2006

kgVzhledem k tomu, že se přiblížil konec února, lze celkem s jistotou očekávat, že sdělovací prostředky, které jsou plně ve službách současného režimu, obrátí svůj zájem k výročí Vítězného února 1948, aby posílily antikomunistickou hysterii, kterou se jim jeví za dobré vystupňovat především s ohledem na blížící se volby. Opět uslyšíme v televizi či rozhlasu hovořit novodobou elitu, která nám bude tvrdit, že únorovými událostmi začala jedna z nejtemnějších kapitol československých dějin.

Celý článek...
 
Tokajík volá: fašizmus je stále živý Tisk E-mail
Úterý, 29 listopad 2005

Tokajík, malá obec na východe Slovenska, počas 2.svetovej vojny spolu s okolitými obcami výdatne pomáhal partizánom. Preto mal zmiznúť z mapy sveta. Pred 61 rokmi v nedeľu 19. novembra nemecké vojská vtrhli do dediny, chlapov pod zámienkou, že idú kopať zákopy, zobrali za dedinu, kde ich postrieľali.

Celý článek...
 
17. listopad ? záměrné vymazávání dějinné paměti národa? Tisk E-mail
Středa, 16 listopad 2005

Studentských demonstrací nacisté využili jako záminky pro uzavření všech českých vysokých škol na tři roky. Tyto demonstrace proběhly 15. listopadu 1939 jako protest při pohřbu studenta lékařské fakulty Karlovy univerzity Jana Opletala, jenž byl smrtelně zraněn při demonstracích 28. října 1939

Celý článek...
 
60 let Světové federace demokratické mládeže Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 listopad 2005

Formování mezinárodního mládežnického hnutí na bázi protihitlerovské koalice a antifašistické jednoty začalo v posledních letech 2. světové války. Jeho vyvrcholením bylo založení Světové federace demokratické mládeže (WFDY). Došlo k němu před šedesáti lety, 10. listopadu 1945, v Londýně. Založení se zúčastnilo 437 delegátů masových mládežnických hnutí z 64 zemí světa a WFDY se tak okamžitě stala reprezentativním představitelem světové mládeže. Federace okamžitě vyzvala mládež celého světa k dalšímu boji za svobodu, demokracii a důstojný život. Programovou prioritou WFDY byl však určen jednotný boj světové mládeže za mír, což se odrazilo i v centrálním hesle federace: „Mladí, sjednoťme se! Kupředu za trvalý mír!“.

Celý článek...
 
Anglický historik o VŘSR Tisk E-mail
Pondělí, 07 listopad 2005

Z anglického překladu se k nám dostala kniha Lidská tragédie od Orlanda Figese (Delta, Praha 2000, 837 s.), která má však upřesňující název až ve svém podtitulu Ruská revoluce 1891-1924. Orlando Figes v úvodní kapitole věnuje pozornost Rusku za starého režimu...

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Následující > Konec >>

Výsledky 286 - 290 z 301
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.