Úvodní stránka arrow Historie Monday, October 21 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
60. výročí svržení bomby na Hirošimu a Nagasaki Tisk E-mail
Pátek, 12 srpen 2005

Rok 1945 nebyl pouze rokem ukončení druhé světové války, osvobození světa od fašismu, byl i rokem, kdy si Američané vyzkoušeli zbraně hromadného ničení, konkrétně atomové bomby. Přesně 6. srpna 1945 v 8 hodin a 15 minut svrhly Spojené státy atomovou bombu na japonskou Hirošimu. Exploze nejničivější zbraně okamžitě zabila nebo smrtelně zranila 80 tisíc lidí.

Celý článek...
 
Invaze USA do Panamy a rok 1968 v Československu Tisk E-mail
Pátek, 22 červenec 2005

V roce 1993 jsem v New Yorku viděl televizní dokumentární film o invazi vojsk USA do Panamy, ke které došlo v prosinci roku 1989... Po shlédnutí uvedeného dokumentárního filmu v americké televizi se mi zdálo, že armáda USA v Panamě se chovala stejně humánně jako nacistická vojska při vojenském tažení ve východní Evropě v době druhé světové války. Ve srovnání s tím mi invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 potom připadala jako relativně velmi humánní vojenská akce...

Celý článek...
 
R. Palme Dutt: Lenin Tisk E-mail
Neděle, 26 červen 2005

V angličtine existuje mnoho Leninových životopisov rôznej hodnoty. Táto krátka a úplne základná štúdia sa nepokúša opakovať podklady zachytené už existujúcimi biografiami. Jej cieľom je skôr predstaviť význam a úlohu Lenina, nie v prvom rade ako ruského vodcu, ale ako vodcu svetového v kritickom bode zlomu v dejinách ľudstva; a nie v prvom rade ako jedinečnú osobnosť, hoci ňou bol, ale ako vodcu a zodpovedného predstaviteľa svetového hnutia s priamym vplyvom a významom pre dnešok.

Celý článek...
 
Zemřel Alvaro Cunhal, legenda portugalského komunistického hnutí Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červen 2005

V pondělí 13. června oznámil sekretariát Ústředního výboru Portugalské komunistické strany, že ve věku 91 let zemřel její dlouholetý vůdce Alvaro Cunhal. Život Alvaro Cunhala byl po celou dobu úzce spojen s komunistickým ideálem, hnutím dělnické třídy, úsilím o mezinarodní solidaritu a bojem za svobodné a nezávislé Portugalsko.

Celý článek...
 
Pražské květnové povstání 1945 ve skutečnosti Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 květen 2005

5. 5. propuklo po výzvách rozhlasu, o jehož budovu se rozhořel boj, živelně povstání v Praze, kterým začala nová fáze osvobozovacího zápasu v českých zemích. V odpoledních hodinách se povstání rozšířilo téměř po celém zbývajícím území protektorátu, včetně míst, které byly dočasně pacifikovány, a zasáhlo i některé části odtrženého pohraničního území. Od počátku této fáze povstání českého lidu, především pražského povstání, probíhal i zápas o charakter povstání...

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Následující > Konec >>

Výsledky 286 - 290 z 293
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.