Úvodní stránka arrow Historie Tuesday, January 19 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Vítězný únor-dílo KSČ v čele s Klementem Gottwaldem Tisk E-mail
Pondělí, 18 únor 2008

Ve středu 25. února 1948 podepsal prezident Československé republiky dr. Edvard Beneš demisi reakčních ministrů a jmenoval vládu obrozené Národní fronty. Československý pracující lid zvítězil nad buržoazií a reakcí, přistoupil k budování socialistické společnosti a svou moc udržel více než 41 let. Socialistickou revoluci v ČSR dovedla k vítězství Komunistická strana Československa, která dokázala v roce 1945 prosadit pokrokový Košický vládní program a o rok později se ve volbách stala nejsilnější parlamentní stranou. Měla v té době podporu širokých lidových mas a kolem dvou milionů členů. A v čele vítězného revolučního předvoje dělnické třídy a ostatních pracujících stál již od roku 1929 přední činitel československého i mezinárodního revolučního dělnického hnutí soudruh Klement Gottwald.

Celý článek...
 
2x k únoru 1948 Tisk E-mail
Sobota, 09 únor 2008
U příležitosti 60. výročí dočasného vítězství československého pracujícího lidu nad buržoazií a reakcí byly zprovozněny internetové stránky www.unor1948.ic.cz. Zároveň KSM vydal brožuru k 25. únoru, která ono vítězství faktograficky připomíná. Brožura je k dispozici v tištěné podobě,v elektronické podobě je zde na stránkách ke stažení i v pdf formátu. 
Před 95 lety se narodil Gustáv Husák Tisk E-mail
Pondělí, 07 leden 2008

Československý politik, státní a stranický činitel, představitel mezinárodního komunistického a dělnického hnutí Gustáv Husák se narodil 10. ledna 1913 v Bratislavě – Dúbravce. V Bratislavě vystudoval gymnázium a právnickou fakultu. V roce 1929 se stal členem Komunistického svazu mládeže, v roce 1933 KSČ. Po nuceném zániku KSM roku 1936 byl spoluzakladatelem Zväzu slovenské mládeže a od roku 1937 tajemníkem Společnosti pro kulturní a hospodářské sblížení se Sovětským svazem. Spolupracoval s komunistickými listy Ľudový denník, Slovenské zvesti a DAV.

Celý článek...
 
Před 30 lety umřel levicový umělec Charles Chaplin Tisk E-mail
Neděle, 23 prosinec 2007

Sir Charles Spencer Chaplin jr., herec, režisér, hudební skladatel a nejslavnější komik všech dob, se narodil 16. dubna 1889 v Londýně jako syn chudých herců z předměstí. Otec Charles rodinu záhy opustil, a tak malý Charlie už od pěti let vystupoval s duševně nemocnou matkou a starším bratrem v kabaretech jako imitátor, akrobat a hudební klaun. Matka trpěla schizofrenií a společně žili ve velmi nuzných poměrech. Od roku 1908 byl členem pantomimické společnosti. Při zájezdu do USA si ho všiml průkopník americké grotesky Mack Sennett a angažoval ho do své filmové společnosti. V roce 1914 tak začal Ch. S. Chaplin působit v němém fílmu a později se prosadil i ve filmu zvukovém.

Celý článek...
 
Před 112 lety se narodil generál Ludvík Svoboda Tisk E-mail
Neděle, 02 prosinec 2007

Na konci listopadu si tradičně připomínáme výroční narození významné osobnosti generála Ludvíka Svobody. Jeho jméno bohužel dnes není příliš v módě a je snahou, aby vymizelo z povědomí lidí, především mladé generace. Tomuto je nutno čelit. Tímto textem chci připomenout jeho osobnost. Voják, vlastenec, statečný člověk, komunista, prezident republiky.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Následující > Konec >>

Výsledky 276 - 280 z 333
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.