Úvodní stránka arrow Historie Monday, October 21 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Svátek práce Tisk E-mail
Neděle, 30 duben 2006

Stalo se již zvykem, že každým rokem 1. května slavíme Svátek práce. Říkáme již jen prostě, že je 1. máj, a jaksi automaticky s ním spojujeme, že jde o volný den a sváteční atmosféru. Ano, v kalendáři skutečně zjistíme, že je to státní svátek. Alespoň v České republice jím zatím zůstal i po všech těch zvratech nedávné doby. Ale bude jím i nadále? Vždyť tu jsou stále síly, které by vše, co je jakkoli spojeno s pracujícím člověkem, s tím, kdo tvoří svou prací skutečné hodnoty, nejraději potlačily, zrušily či přesněji řečeno, zakázaly. Oslava práce, jaký je to přece nesmysl!

Celý článek...
 
Mezinárodní den žen stále živý Tisk E-mail
Úterý, 07 březen 2006

Tak jako každý rok oslavíme i letos 8. březen jako Mezinárodní den žen. Snad stojí za zmínku připomenutí, jak tento celosvětově uznávaný svátek vznikl. V roce 1857 v USA v březnu stávkovaly ženy z textilních továren za zlepšení pracovních podmínek. Další stávkou, spojenou s tímto svátkem byla stávka švadlen v New Yourku v roce 1908.

Celý článek...
 
Neúprosná dialektika času Tisk E-mail
Pátek, 24 únor 2006

kgVzhledem k tomu, že se přiblížil konec února, lze celkem s jistotou očekávat, že sdělovací prostředky, které jsou plně ve službách současného režimu, obrátí svůj zájem k výročí Vítězného února 1948, aby posílily antikomunistickou hysterii, kterou se jim jeví za dobré vystupňovat především s ohledem na blížící se volby. Opět uslyšíme v televizi či rozhlasu hovořit novodobou elitu, která nám bude tvrdit, že únorovými událostmi začala jedna z nejtemnějších kapitol československých dějin.

Celý článek...
 
Tokajík volá: fašizmus je stále živý Tisk E-mail
Úterý, 29 listopad 2005

Tokajík, malá obec na východe Slovenska, počas 2.svetovej vojny spolu s okolitými obcami výdatne pomáhal partizánom. Preto mal zmiznúť z mapy sveta. Pred 61 rokmi v nedeľu 19. novembra nemecké vojská vtrhli do dediny, chlapov pod zámienkou, že idú kopať zákopy, zobrali za dedinu, kde ich postrieľali.

Celý článek...
 
17. listopad ? záměrné vymazávání dějinné paměti národa? Tisk E-mail
Středa, 16 listopad 2005

Studentských demonstrací nacisté využili jako záminky pro uzavření všech českých vysokých škol na tři roky. Tyto demonstrace proběhly 15. listopadu 1939 jako protest při pohřbu studenta lékařské fakulty Karlovy univerzity Jana Opletala, jenž byl smrtelně zraněn při demonstracích 28. října 1939

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Následující > Konec >>

Výsledky 276 - 280 z 293
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.