Úvodní stránka arrow Historie Monday, September 16 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Kdo byl Bohumír Šmeral? Tisk E-mail
Neděle, 07 květen 2006

Bohumír Šmeral, československý politik a novinář, se narodil 25.10.1880 v Třebíči. Vzděláním byl právník, od studentských let se politicky angažoval v socialně demokratické straně. 1908-16 byl redektorem Práva lidu, 1910-10 vydavatel revue Akadamie. 1916 se stal předsedou Českoslovanské soc. dem. strany.

Celý článek...
 
Biologické zbraně: zneužití moderních technologií Tisk E-mail
Středa, 03 květen 2006

Doufám, že požadovaný efekt bude dosažen, řekl britský velitel, když v roce 1763 daroval dvěma indiánským náčelníkům desítky přikrývek nakažených neštovicemi. Poprvé byly biologické zbraně systematicky vyvíjeny a používány ve II. světové válce. Pro jejich výrobu byly zneužity výsledky výzkumu lékaře Roberta Kocha (1843-1910). Ten roku 1876 objevil bakterie antraxu (sněti slezinné) ve slezině jednoho nemocného hovězího dobytčete. Když tyto bakterie přenesl na myši, zemřely. Tak byl poprvé použit antrax.

Celý článek...
 
Svátek práce Tisk E-mail
Neděle, 30 duben 2006

Stalo se již zvykem, že každým rokem 1. května slavíme Svátek práce. Říkáme již jen prostě, že je 1. máj, a jaksi automaticky s ním spojujeme, že jde o volný den a sváteční atmosféru. Ano, v kalendáři skutečně zjistíme, že je to státní svátek. Alespoň v České republice jím zatím zůstal i po všech těch zvratech nedávné doby. Ale bude jím i nadále? Vždyť tu jsou stále síly, které by vše, co je jakkoli spojeno s pracujícím člověkem, s tím, kdo tvoří svou prací skutečné hodnoty, nejraději potlačily, zrušily či přesněji řečeno, zakázaly. Oslava práce, jaký je to přece nesmysl!

Celý článek...
 
Mezinárodní den žen stále živý Tisk E-mail
Úterý, 07 březen 2006

Tak jako každý rok oslavíme i letos 8. březen jako Mezinárodní den žen. Snad stojí za zmínku připomenutí, jak tento celosvětově uznávaný svátek vznikl. V roce 1857 v USA v březnu stávkovaly ženy z textilních továren za zlepšení pracovních podmínek. Další stávkou, spojenou s tímto svátkem byla stávka švadlen v New Yourku v roce 1908.

Celý článek...
 
Neúprosná dialektika času Tisk E-mail
Pátek, 24 únor 2006

kgVzhledem k tomu, že se přiblížil konec února, lze celkem s jistotou očekávat, že sdělovací prostředky, které jsou plně ve službách současného režimu, obrátí svůj zájem k výročí Vítězného února 1948, aby posílily antikomunistickou hysterii, kterou se jim jeví za dobré vystupňovat především s ohledem na blížící se volby. Opět uslyšíme v televizi či rozhlasu hovořit novodobou elitu, která nám bude tvrdit, že únorovými událostmi začala jedna z nejtemnějších kapitol československých dějin.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 Následující > Konec >>

Výsledky 271 - 275 z 290
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.