Úvodní stránka Saturday, November 25 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Rozhovor s A. Guerrerem ml.: Svobodu kubánským hrdinům! Tisk E-mail
Sobota, 11 červen 2011

Kubánští hrdinové

Komunistický svaz mládeže vyjadřuje solidární podporu Třetímu mezinárodnímu setkání za okamžité propuštění 5 kubánských hrdinů, které probíhá v těchto dnech od 11. do 14. června 2011 v Havaně. Účast a podporu setkání organizuje mj. Světová federace demokratické mládeže (WFDY), jíž je KSM členem.

  Vyjádřením podpory boji za osvobození 5 kubánských hrdinů vězněných v žalářích amerického impéria je dnešní oficiální zveřejnění videorozhovoru, který pořídil Komunistický svaz mládeže se synem jednoho z vězněných - s Antoniem Guerrerem ml.  

Celý článek...
 
Číst a znovu číst Lenina Tisk E-mail
Úterý, 31 květen 2011

Jean SalemV současné závažné krizi kapitalismu, a to i když je člověk sváděn předstírat, že si nevšímá vzestupu krajní pravice a dalších příznaků beznaděje, rozeznáváme potřebu politické perspektivy - potřebu, která je tu a tam ve světě vyjádřena velmi různými mobilizacemi. Díla a činy Lenina, hlavního myslitele revoluce, budou v tomto hledání poučné.

Vidím v jeho pracích šest tezí, které si zachovaly, jak se zdá, veškerou svou aktuálnost.

Celý článek...
 
Příjezd do Berlína Tisk E-mail
Úterý, 24 květen 2011

Předání klíčeDěkujeme Vám, sovětští vojáci! (22. květen)

Kolona "Třídní boj namísto světové války" se zastaví u muzea bitvy o Seelowské výšiny. Thomas Schmitz-Bender mluví o významu této bitvy pro naše osvobození. Mluví o tom, kolik mrtvých dělníků a rolníků v Rudé armádě, která už dávno svou vlast očistila od fašistů, to ještě stálo, aby nás osvobodili. Hitler označil Seelowské výšiny jako klíč k Berlínu. Rudá armáda v roce 1945 shodila tisíce papírových klíčů nad svým vojskem: Budete bojovat o klíč k sídlu fašistické bestie!

Celý článek...
 
Z Poznaně do Kostrzyna nad Odrou Tisk E-mail
Neděle, 22 květen 2011

Přijímání rezoluceTřídní boj namísto světové války: Důležitá rezoluce na neobyčejném místě

Zítra bude poslední den kampaně "Třídní boj namísto světové války" - ale v žádném případě ne poslední den akční jednoty, která ji uskutečňovala. Právě naopak. To ukazuje usnesení, které přijali účastníci kolony na trase v lese u Wierzbrona v Polsku po dvouhodinovém vyhodnocení naši společné protiválečné akce ve třech zemích:

Rezoluce:

Celý článek...
 
Z Bydgoszcze do Poznaně Tisk E-mail
Sobota, 21 květen 2011

Vůz reakceTřídní boj namísto světové války: Přes malou obec proti válce (20. květen)

Včera večer první noční průjezd městem. Kvůli našim bojům o nejzákladnější občanská práva jsme odjeli pozdě z Gdaňsku. Z tohoto města, je to téměř fyzicky citelné, které v této úplné svévoli jeho porušování základních práv lidu je ovlivněno tím, že se stalo východiskem kontrarevoluce k svržení ještě zbytku dělnické moci. Soudruzi a přátelé, kteří viděli území bývalé loděnice Lenina, podávají zprávu: na všech památnících, plaketách jsou dělníci zobrazeni jako trpící, uvěznění, zoufalí. Kdo tak vidí dělníky, budoucnost už vzdal.

Celý článek...
 
Vítězství v Gdaňsku za právo lidu Tisk E-mail
Pátek, 20 květen 2011

Proti krátkodobému zákazu veškeré činnosti kampaně "Třídní boj namísto světové války" ve městě Gdaňsk a proti odmítnutí vyššího správního celku, vojvodství, učinit přítrž svévolnému řádění Gdaňské městské správy, zvítězila dnes kampaň před správním soudem v Gdaňsku v zkráceném řízení před radou složenou z třech soudců. Vojvodství se raději k tomuto datu neobjevilo.

Naše pozice: přístup Gdaňsku porušuje polské a také mezinárodní právo Evropské charty lidských práv. (To už jsme objasňovali.) 

Celý článek...
 
Gdaňsk Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 květen 2011

Příprava transparentůPolský premiér Tusk je dva dny v Gdaňsku - důvod pro město vyhýbat se "Třídnímu boji namísto světové války." Podali jsme odvolání proti zákazu města vůči naší akci. Dosáhli jsme toho, že byla na správním soudě přijata naše naléhavá žádost proti tomuto protiprávnímu postupu soudu. Zítra se možná bude ve věci rozhodovat. Schůze účastníků akce kampaně je jednomyslná: Projdeme, bude-li třeba, také zde všemi instancemi. A i když sami budeme muset znovu odjet - městu nesmí projít tato svévole. Zpráva od českých přátel a soudruhů nám potvrzuje: Váš boj v Gdaňsku je velmi důležitý také pro nás, píší.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 197 198 199 Následující > Konec >>

Výsledky 1373 - 1379 z 1388
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.