Úvodní stránka Saturday, June 23 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Blíží se nová globální krize Tisk E-mail
Pátek, 17 červen 2011

Joseph HaleviNová vlna globální krize, bez ohledu na fraškovitou evropskou hádku o Řecko, která stahuje EU na pohyblivé písky, je, jak se zdá, více či méně pravděpodobná. Střed otáčení možné krize spočívá ve vztahu mezi cenami surovin a zemědělskými produkty na jedné straně a čínským a indickým růstem na straně druhé, a od toho, jak tyto dva fenomény budou integrovány do spekulačních rozhodnutí finančních trhů.

Celý článek...
 
Video z kampaně "Třídní boj namísto světové války" Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 červen 2011

Záznam akce Třídní boj namísto světové války v Praze Komunistický svaz mládeže se aktivně zúčastnil demonstrace s názvem "Třídní boj namísto světové války". Dali jsme tak najevo svůj odpor proti válečným akcím kapitalistických impérií a nabádáme občany, aby se postavili původcům válek i společenského útlaku, protože se jedná o jednu provázanou skupinu mocných. Za války ve světě mohou ti stejní lidé, kteří vám zároveň zvyšují daně, odvádí jejich výnosy do zahraničí, prodlužují dobu odchodu do důchodu, vydírají vás hrozbou nezaměstnanosti a nutí pracovat v čím dál stísněnějších podmínkách. Demonstrace "Třídní boj namísto světové války" se konala v Praze dne 10. května a byla součástí širší mezinárodní kampaně na území Německa, České republiky a Polska. Součástí této demonstrace byly symbolické výjevy na pěti nákladních autech znázorňující mocenskou pozici Německa, historické paralely imperiálních tlaků od křížových výprav, přes druhou světovou válku až k současným ropným válkám. Sestřih z pražské části této demonstrace můžete vidět na tomto videu.

 
Plnou podporu stávkujícím odborářům! Tisk E-mail
Středa, 15 červen 2011

Stávkou dopraváků se neobyčejně zvýrazňují dvě strany frontové linie dneška. Na jedné straně malá hrstka bohatých a mocných. Na straně druhé pak dělníci, ostatní pracující a vůbec většina obyvatel naší země.

Celý článek...
 
Podpora KSM připravované stávce Tisk E-mail
Sobota, 11 červen 2011

KSMV současné době se zintenzivňuje zápas pracujících o zachování tvrdě vydobytých sociálních vymožeností, které jsou v rámci kapitalismu cílem neustálých útoků a omezování. Stávka se soustřeďuje na zachování úrovně důchodového věku a státem garantovaného systému důchodového zabezpečení. Přichází však až po celé řadě jiných útoků na práva dělníků a lidu zostřujících jeho vykořisťování. Současně pozorujeme zesilující tlak ze strany vlády ODS, TOP09 a VV, ze strany vládnoucích tříd a jimi ovládaných masových médií. Tento tlak směřuje k diskreditaci a delegitimizaci oprávněného odporu - třídního boje pracujících, k jejich rozkolísání a rozbíjení jednoty při organizaci stávky, a k otevřené přípravě stávkokazectví.

Celý článek...
 
Rozhovor s A. Guerrerem ml.: Svobodu kubánským hrdinům! Tisk E-mail
Sobota, 11 červen 2011

Kubánští hrdinové

Komunistický svaz mládeže vyjadřuje solidární podporu Třetímu mezinárodnímu setkání za okamžité propuštění 5 kubánských hrdinů, které probíhá v těchto dnech od 11. do 14. června 2011 v Havaně. Účast a podporu setkání organizuje mj. Světová federace demokratické mládeže (WFDY), jíž je KSM členem.

  Vyjádřením podpory boji za osvobození 5 kubánských hrdinů vězněných v žalářích amerického impéria je dnešní oficiální zveřejnění videorozhovoru, který pořídil Komunistický svaz mládeže se synem jednoho z vězněných - s Antoniem Guerrerem ml.  

Celý článek...
 
Číst a znovu číst Lenina Tisk E-mail
Úterý, 31 květen 2011

Jean SalemV současné závažné krizi kapitalismu, a to i když je člověk sváděn předstírat, že si nevšímá vzestupu krajní pravice a dalších příznaků beznaděje, rozeznáváme potřebu politické perspektivy - potřebu, která je tu a tam ve světě vyjádřena velmi různými mobilizacemi. Díla a činy Lenina, hlavního myslitele revoluce, budou v tomto hledání poučné.

Vidím v jeho pracích šest tezí, které si zachovaly, jak se zdá, veškerou svou aktuálnost.

Celý článek...
 
Příjezd do Berlína Tisk E-mail
Úterý, 24 květen 2011

Předání klíčeDěkujeme Vám, sovětští vojáci! (22. květen)

Kolona "Třídní boj namísto světové války" se zastaví u muzea bitvy o Seelowské výšiny. Thomas Schmitz-Bender mluví o významu této bitvy pro naše osvobození. Mluví o tom, kolik mrtvých dělníků a rolníků v Rudé armádě, která už dávno svou vlast očistila od fašistů, to ještě stálo, aby nás osvobodili. Hitler označil Seelowské výšiny jako klíč k Berlínu. Rudá armáda v roce 1945 shodila tisíce papírových klíčů nad svým vojskem: Budete bojovat o klíč k sídlu fašistické bestie!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 191 192 193 194 195 196 Následující > Konec >>

Výsledky 1352 - 1358 z 1371
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.