Úvodní stránka Thursday, July 09 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Na Vysočině se besedovalo o Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 01 červen 2012

Ve čtvrtek 31. května se v Jihlavě uskutečnila beseda o aktuálním dění v Syrské arabské republice. Hojně navštívenou akci zorganizovaly společně jihlavský Městský výbor KSČM a Komunistický svaz mládeže. 

Současnou situaci v Sýrii uvedl účastník nedávné mezinárodní mírové pozorovatelské mise v této zemi Milan Krajča, který v ní působil jako zástupce KSM. Přítomné informoval o aktivitách společné delegace Světové rady míru a Světové federace demokratické mládeže vyslané do této země, která dnes čelí narůstajícímu tlaku ze strany USA, NATO, EU a jejich regionálních spojenců. Na konkrétních příkladech odhalil mediální propagandistickou manipulaci o dnešní Sýrii, která je takřka totožná s těmi, které předcházely agresím proti Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku nebo Libyi. V neposlední řadě seznámil posluchače se stanoviskem KSČM, která jednoznačně odmítá jakoukoliv zahraniční intervenci v Sýrii a pod heslem "Ruce pryč od Sýrie!" otevřeně deklaruje, že o budoucnosti této země může rozhodnout jen a pouze její lid.

Celý článek...
 
Mladá pravda - květnové číslo Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 květen 2012

Vyšlo májové číslo MLADÉ PRAVDY, časopisu KSM: 

Májové číslo Mladé pravdy Obsah: VLÁDNÍ ZVŮLE DOSTALA DO ULIC PŘES STO TISÍC OBČANŮ; ROMAN SMETANA ZATČEN; MLADÍ KOMUNISTÉ Z CELÉ EVROPY JEDNALI V PRAZE; DELEGÁTI 9. MECYO PŘIJELI VYJÁDŘIT PODPORU KSČM PROTI ANTIKOMUNISMU; SPOLEČNÉ PROHLÁŠENÍ 9. MECYO; MOSKVA A FORMOVÁNÍ NOVÉHO SVĚTOVÉHO SYSTÉMU; ZVYŠUJÍ TLAK NA SÝRII, ABY ZASADILI ÚDER OSVOBOZENECKÉMU HNUTÍ V OBLASTI; LEŽ JAKO VÁLEČNÁ ZBRAŇ: DESTABILIZAČNÍ KAMPAŇ PROTI SÝRII; VENEZUELA: KONSPIRACE BANKÉŘŮ; PRVNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽNICKÝCH KOMUNISTICKÝCH ORGANIZACÍ Z BÝVALÝCH SOCIALISTICKÝCH ZEMÍ; SOUD S TYMOŠENKOVOU ZNEPOKOJIL EUROAMERICKOU BURŽOAZII; HOLEŠOVSKÁ VÝZVA, NÁRODNÍ RADA A DEMONSTRACE 15. BŘEZNA 2012;

Časopis pro tisk si můžete stáhnout v pdf kliknutím na obrázek nebo zde ve formátu A5.

 
Ještě k výsledkům voleb v Řecku Tisk E-mail
Středa, 23 květen 2012
Výsledky voleb v Řecku zvýšily další zájem o dění v této jihoevropské zemi. Řečtí voliči dali svým hlasování jasně najevo, že tradiční u moci se střídající politické strany - Nová demokracie a PASOK ztratily jejich důvěru. Byly to totiž právě ony a jejich politika, která přivedla Řecko do velice složité ekonomické a sociální situace a jsou to právě tyto strany, které kývly na diktát EU a MMF, který nyní stojí za ožebračováním pracujících, vysokou nezaměstnaností, privatizací státního majetku a dalšími negativními společenskými jevy.
Celý článek...
 
Přichází druhá globální deprese Tisk E-mail
Úterý, 22 květen 2012

Mrazivá ale vědecká a nepopíratelná vize ekonomického vývoje od Josepha Haleviho

Přichází druhá globální deprese

Eurozona a její krizeDruhá vlna deprese je dnes k vidění pouhým okem. Ceny surovin včetně ropy přestaly oscilovat a utrpěly drastický pád, když za sebou táhnou jak ceny akcii těžařských společností tak i zemí ve kterých se těží, což vede k znehodnocení jejich měn vůči dolaru. Komodity jsou výborným ukazatelem ekonomické situace. V létě 2008 to byly jejich ceny a úrokové sazby příslušných měn, které oznámili přechod od krize finanční k té "reálné", když ještě mnozí experti popírali její existenci. V tomto rámci se sčítají evropská krize a čínské zpomalení. Dynamika Pekingu, i z hlediska dopadu evropské situace, klesá pod hranici 8% ročního růstu, což je vzhledem k údajům o produktivitě považováno za minimální hranici pro zabrzdění vzepětí nezaměstnanosti a zhoršení již tak značného sociálního napětí. To může učinit postup při již probíhajícím politickém přechodu problematickým. 

Celý článek...
 
Státní kapitalismus nahradí kapitalismus s volným trhem Tisk E-mail
Pondělí, 14 květen 2012

Eric HobsbawmAčkoliv se neztotožňujeme s velkou částí tezí a hodnocení významného anglického historika Erica Hobsbawma, přinášíme jakožto zajímavý a v lecčems i úvahu podněcující pohled "z jiné strany" překlad jeho rozhovoru poskytnutého italskému pravicovému týdeníku l'Espresso.

Historik Eric Hobsbawm se domnívá, že i přes kapitalistickou krizi má "státní kapitalismus velkou budoucnost". To podle jeho názoru dokazují státy BRIC. "Levice nemá program, který by mohla předložit," domnívá se dále historik.

"Ptal jste se mě, zda je možný kapitalismus bez krizí", začíná: "Ne. Počínaje Marxem víme, že kapitalismus působí právě přes krize a restrukturalizace. Problém je, že nemůžeme vědět, jak vážná je ta současná, protože jsme ještě uprostřed".

Celý článek...
 
Pravda o protikubánských "demonstracích" v České republice Tisk E-mail
Úterý, 08 květen 2012
Pravda o protikubánských
 
Přednáška o aktuální situaci v Sýrii Tisk E-mail
Neděle, 06 květen 2012

Z přednášky Milana Krajči o pozorovatelské misiZcela zaplněná velká zasedací místnost budovy Ústředního výboru KSČM byla ve čtvrtek 3. května místem přednášky k aktuální otázce krize v Sýrii. Člen Ústředního výboru KSČM Milan Krajča zde informoval o Mezinárodní mírové pozorovatelské misi v Syrské arabské republice, které se jako zástupce Komunistického svazu mládeže zúčastnil v minulých dnech.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Následující > Konec >>

Výsledky 1310 - 1316 z 1363
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.