Úvodní stránka Friday, July 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Malé zamyšlení nad volbami a jejich výsledky Tisk E-mail
Neděle, 04 listopad 2012

Komentátorů výsledků krajských a senátních voleb se vynořilo možná více, než bylo voličů. Od "osvědčených" mediálních všeználků typu výrazně amorfního a ambivalentního Jiřího Pehe, po návštěvníka nálevny čtvrté cenové skupiny. Bohužel často právě on svým svérázným projevem vyjadřuje podstatu problému lépe, než renomovaní analytici ústavů veřejného mínění. Jeden z nich mne u stánku nedaleko Hrabalova kina Svět překvapil charakteristikou voleb jako "rekorytarizací". Pro vysvětlení svým  překvapeným parťákům dodal: "nejde o to, že lidi jsou nas..., ale o to, že politici jsou kašpárkové, jeden jako druhý". To, že se ke glosátorům přidávám, odůvodňují tím, že jsem prokazatelně a se stoprocentní shodou předpověděl výsledky našich kandidátů v druhém kole voleb do Senátu.

Celý článek...
 
Klub českého pohraničí oslavil dvacáté výročí svého založení Tisk E-mail
Středa, 31 říjen 2012

Ze setkání KČPV České Třebové se v sobotu 27. října sešli aktivisté a přátelé Klubu českého pohraničí, aby zde slavnostně připomenuli dvacet let trvání činnosti této vlastenecké organizace. Klub českého pohraničí se za dobu své existence rozrostl na organizaci mezinárodního významu. Mimo Českou republiku má členy i na Slovensku, v Německu, v Polsku a mnohých dalších zemích. Sdružuje občany, kterým záleží na zachování našeho kulturního i hospodářského dědictví a na obraně českých národních zájmů. KČP dokáže velmi citlivě skloubit vlastenectví s internacionalismem, o čemž svědčí i velké množství partnerských organizací i členů v zahraničí. Slavnostního shromáždění se v České Třebové zúčastnili například zástupci spřátelených organizací z Německa či Slovenska a pozvání přijal i velvyslanec Bolívarovské republiky Venezuela Victor Hernandez. Chargé d'affaires Kubánské republiky se omluvil z důvodu nutnosti zúčastnit se jiné již dříve naplánované akce. Z domácích hostů nechyběli zástupci takových organizací jako je Český svaz bojovníků za svobodu, Komunistická strana Čech a Moravy, Společnost Ludvíka Svobody, Levicový klub žen a další.

Celý článek...
 
Máme povinnost být důraznou opozicí Tisk E-mail
Pondělí, 29 říjen 2012

Přinášíme článek o činnosti komunistů na Praze 6 od zastupitele za KSČM Ivana Hrůzy. Článek v "levicových" Haló novinách, pro které byl určen, žel nevyšel.

V komunální politice bezmála stotisícové Městské části Praha 6 mají silný vliv pravicové koncepce a programové priority dlouhodobě vládnoucí ODS, která v koaliční spolupráci střídá partnery od těch pravicových až po ČSSD. V současnosti vládne tak, jako v předminulém volebním období pravolevá koalice ODS a ČSSD. 

Celý článek...
 
Pražská demonstrace na obranu Sýrie Tisk E-mail
Neděle, 21 říjen 2012

Národní svaz syrských studentů v ČR a další organizace uspořádaly v sobotu 20. října 2012 v Praze demonstraci na podporu své země čelící útokům teroristických skupin a zahraniční intervenci realizované a podporované státy NATO, Izraelem a despociemi Arabského poloostrova. Na Václavském náměstí se sešli Syřané (různých vyznání) spolu se solidární účastí českých aktivistů proti imperialistickému vměšování a válce, mezi kterými byli členové Komunistického svazu mládeže. Syřané přitom nesli velké vlajky Syrské arabské republiky.

Celý článek...
 
K setkání komunistů v Bruselu Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 říjen 2012

1 - 2. 10. 2012 proběhlo na základě řecké iniciativy setkání evropských komunistických stran v Bruselu

Obsah závěrečného vystoupení Georgiose Marinose, člena politbyra KS Řecka (KKE)

Současné problémy mezinárodního komunistického hnutí jsou složité. Existují nejrůznější přístupy k řešení důležitých otázek historického významu. Komunistické hnutí v Evropě a ve světě se střetává s nesmírnými obtížemi, ale komunisté musí i nadále zaujímat zásadové postoje. Rozpracování revoluční strategie a jí odpovídající taktiky je obtížné, ale je to jediná cesta. Jsou nenahraditelným nástrojem a představují pevný základ pro sjednocování ideové a politické přípravy dělnické třídy a lidových sil na boj s kapitálem, jeho politickými stranami a s imperialistickými uniemi, na svržení kapitalistického barbarství.

Celý článek...
 
Nečasovo gestapo obsadilo Rožnov Tisk E-mail
Neděle, 14 říjen 2012

Tajní zadrželi v pátek Smetanu, aby nemohl před novináři dotazovat premiéra. Smetana to Nečasovi v sobotu vrátil i s úroky.

Roman Smetana, který měl dne 8. 10. 2012 nastoupit do vězení za pomalované předvolební plakáty, se opět vyhýbal nástupu. To ovšem deklaroval již předem. Jasně prohlásil, že se nechá zadržet ještě před volbami v nějaký vhodný okamžik. S ohledem na termín, který si sám stanovil, chtěl využít v podstatě poslední moment a to právě v hodinu zahájení voleb. Chtěl se setkat ve volební místnosti v Rožnově pod Radhoštěm s premiérem Petrem Nečasem a položit mu před novináři několik otázek. Takový byl plán.

Celý článek...
 
Pokud dojde k rozsáhlé ozbrojené agresi, bude režim prezidenta Asada nahrazen proamerickým Tisk E-mail
Středa, 10 říjen 2012

Turecký pokus o rozpoutání agrese NATO proti Sýrii

Již více než rok pečuje Turecko o tajnými službami NATO, Saudské Arábie a Emirátů financované a řízené muslimské teroristické organizace typu Al Kájdy a jejich spojenců a umožňuje jim přesuny z vlastního území do Sýrie a zpět na jejich základny v Turecku. Nyní se členský stát NATO a nemusíme mít žádné pochyby o tom, že v souladu s příkazy velení aliance, rozhodl, že odpoví palbou ze svého území na syrské cíle a pomstí se za údajnou minometnou palbu syrské armády na tureckou pohraniční vesnici.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Následující > Konec >>

Výsledky 1156 - 1162 z 1242
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.