Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Friday, February 12 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Komunistické hnutí se rozvíjí a roste v bojích Tisk E-mail
Úterý, 23 březen 2010

20. století s sebou přineslo - počínajíc Říjnovou revolucí v roce 1917 -vlnu sociálního a národního osvobození, čehož nejjasnějším důkazem je desítky let trvající existence socialistického svazku států. Zatímco kapi­talismus ve 20. století přinesl fašismus s miliony mrtvých, válkou, kon­centračními tábory a genocidu, byl to Sovětský svaz, jehož hrdinný ná-rod, stejně jako Rudá armáda a komunistická strana, kteří měli podíl na ukončení druhé světové války a zničení fašismu. Také v jiných zemích, v neposlední řadě také v Rakousku, dosáhli komunisté významný a na mnoha místech rozhodující podíl na bojích proti fašismu a národněosvo-bozeneckých bojích.

Celý článek...
 
Obama vzdálil USA od Latinské Ameriky Tisk E-mail
Pondělí, 22 březen 2010

Americký prezident Barack Obama vzdálil USA od téměř celé Latinské Ameriky a Evropy souhlasem s vojenským pučem, který vedl loni v červnu ke zhroucení honduraské demokracie. Obama otevřel trhlinu podporou vojenského režimu, když zopakoval dobře známou praxi Washingtonu.

Celý článek...
 
Zdraví "Do sídlišť" Tisk E-mail
Pátek, 19 březen 2010

Už brzy se naplní sedm let kvalitní lékařské péče zdarma, poskytované v rámci mise Do sídlišť. Ta je dnes zárukou zdraví pro většinu Venezuelců, kterým tak bylo poskytnuto téměř 400 000 vyšetření. Program, podporovaný od dubna 2003 prezidentem Hugem Chávezem, má podle agentury Prensa Latina k dispozici národní síť zařízení složených z 6711 lidových konzultorií a 501 integrálních diagnostických středisek vybavených moderní technologií. Více než polovina obyvatelstva (28 milionů lidí) využila přímo tuto iniciativu, která počítá se solidární pomocí Kuby a venezuelských lékařů tam vystudovaných.

Celý článek...
 
Prohlášení Národního shromáždění lidové moci Kubánské republiky Tisk E-mail
Neděle, 14 březen 2010

Po kampani pořádané mocnými mediálními společnostmi, zejména evropskými, které Kubu ostře napadají, schválil Evropský parlament po špinavé debatě před krátkou chvílí proti naší zemi odsuzující rezoluci, jež manipuluje s city, překrucuje fakta, ohání se lžemi a zakrývá skutečnost.Jako záminky bylo využito smrti vězně, který byl  nejprve trestán za obecný trestný čin a posléze manipulován v zájmu USA a vnitřní kontrarevoluce a který ze své vlastní vůle odmítl přijímat potravu navzdory varováním a zásahu kubánských lékařů - specialistů.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích VIII. Tisk E-mail
Sobota, 13 březen 2010

Přinášíme osmou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1262
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.