Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Thursday, April 26 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Generální stávka v Řecku: Velký úspěch PAME Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 červen 2011

Video z průběhu generální stávky Ve dnech 28. a 29. června se uskutečnila 48hodinová generální stávka v Řecku proti opatřením diktovaným tzv. trojkou (MMF, Evropská banka a EU). Stovky tisíc dělníků odpověděly na výzvu Militantní dělnické fronty (PAME) a zúčastnily se stávek i demonstrací v 65 městech Řecka. Přidali se i samostatní podnikatelé, malí rolníci, důchodci, přistěhovalci a studenti. Byly svedeny těžké bitvy u bran závodů a ramp lodí k obraně stávky, a aby kapitál pocítil dělnickou třídu tam, kde ho to nejvíce bolí. PAME také vyzvala dělníky k dalšímu odporu, aby tak daly organizovanou odpověď na předem připravené provokační akce, kterých využívají media a další síly k diskreditaci boje pracujících.

Celý článek...
 
Státní dluh - naše zcizené bohatství Tisk E-mail
Středa, 29 červen 2011

Státní dluh - naše zcizené bohatstvíSnad všechny sdělovací prostředky ve všech zemích světa se zabývají státním dluhem: Amerika má největší v poměru k HDP, Lucembursko na hlavu, Řecko nekontrolovatelný, Island zkrachoval.

I v České republice je diskutován rapidní nárůst státního dluhu za posledních 20 let. Kolik peněz si stát opravdu vypůjčil? A kam je dal? Na co? Snad na zdravotnictví, na školství, na sociální síť? Nebo snad na vědu a na kulturu? Kam se peníze poděly? Tolik se snad ani nedá ukrást a utratit. Trápíte-li se nad podobnými problémy, pak následující řádky si zaslouží vaši pozornost. 

Celý článek...
 
Prohlášení WFDY k zatykači Mezinárodního trestního soudu na Muammara Kaddáfího Tisk E-mail
Úterý, 28 červen 2011

WFDYMezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na Muammara Kaddáfího, presidenta Libye, přičemž ho obviňuje z "nelegitimního zatýkání lidí" a "vražd členů opozice" stojících proti libyjské vládě v období od února 2011.  

ICC opět potvrzuje svoji roli směšné loutky imperialistického pořádku, jejímž jediným účelem je legitimizování imperialistických intervencí. 

Celý článek...
 
Řecko. Militantní akce: Výzva k boji na zdi Akropole Tisk E-mail
Pondělí, 27 červen 2011

Výzva PAME k boji na zdi Akropole "Lidé mají moc a nikdy se nevzdávají. Organizace - Protiútok" tak znělo heslo napsané v řečtině a angličtině na transparenty, rozvinuté Militantní dělnickou frontou (PAME) na Akropoli 27. června, v předvečer 48hodinové stávky, která začíná v úterý 28. června a která, jak se očekává, ovládne všechna pracoviště. Stávka se uskuteční proti barbarským protilidovým opatřením sociálně-demokratické vlády, EU a MMF.

Celý článek...
 
Past na Kreml Tisk E-mail
Pondělí, 27 červen 2011
V průběhu posledních měsíců se západní a prozápadní média úporně snaží prosadit do vědomí všeho lidstva, že se libyjská vláda dopouští genocidy vlastního lidu,  narušuje základní lidská práva, že v zemi není demokracie, běsní v ní hlad, nemoci a teror. Vůdce Velké Socialistické Lidové Libyjské Arabské Džamahirie Muammar Kaddáfí je podle médii ztělesněním světového zla a jemu věrní občané a příslušníci armády jsou sílami pekla anebo hlupáci, kteří nedokáži rozlišit pravdu od lži, v nejlepším to jsou nešťastné oběti režimu, které se nemohou dočkat, kdy je síly dobra a světla, představované libyjskými rebely a mírotvorci, v čele s americkou armádou,  osvobodí od tyranie.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1415
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.