Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Monday, August 03 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Samotná krize obrat ve vědomí lidí nevyvolá Tisk E-mail
Pátek, 18 prosinec 2009

Předseda Komunistické strany Ruské federace (KPRF) Gennadij Zjuganov analyzoval na čtvrtém plenárním zasedání ústředního výboru strany situaci ve společnosti a zdůraznil úkoly strany k upevnění jejího vlivu. Uvedl: Především je nutné střízlivě hodnotit stav společenského mínění a nepodléhat iluzím, že samotná krize a snížení životní úrovně vyvolají obrat k podpoře národních a patriotických sil. Většina občanů zaujímá vyčkávací pozici, doufá ve změnu situace, obnovu ekonomického růstu a návrat ke stejné životní úrovni, jakou měla před krizí. Nízké třídní vědomí pracujících i tvrdošíjné odmítání pohledu na skutečnou situaci Ruska a reálné zájmy jednotlivých politických sil, negativně ovlivňují vliv působení komunistů. K ovládnutí veřejného mínění a získání podpory ve volbách nestačí vytyčit vznešená hesla a čekat, že se ke komunistům pohrnou davy lidí. Za stranou půjde jen uvědomělá, ale malá část společnosti, prodchnutá idejemi spravedlnosti a lidovlády. Většina společnosti očekává osobní materiální prospěch.

Celý článek...
 
Generální stávka v Řecku Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 prosinec 2009

Tisíce řeckých zaměstnanců včera odpověděly na výzvu levicových odborů ke stávce na protest proti plánu úsporných opatření socialistické vlády.V zemi nevyšly noviny a nevysílá televize ani rozhlas. V největších řeckých městech se včera uskutečnilo na 60 protestních shromáždění. Premiér Jorgos Papandreu v pondělí slíbil, že země sníží do roku 2013 rozpočtový deficit pod limit Evropské unie tří procent hrubého domácího produktu z letošních 12,7 %. Aby tento cíl bylo možno naplnit, jeho kabinet během tří měsíců přijme řadu úsporných kroků, včetně škrtů v sociálních výdajích.

Celý článek...
 
Masová vražda v pevnosti Fort Hood Tisk E-mail
Úterý, 15 prosinec 2009

key.jpgTřináct versus dva miliony - ostuda. Proč ne válečný zločin? Životy Američanů mají nesmírnou hodnotu. Pokud je zabit Američan, je to velká senzace. Spousty úvodníků. Kongresmani žádají vyšetřování. Chceme zjistit, co se stalo, proč se to stalo a jak zajistit, aby se to nikdy neopakovalo. Životy cizinců jsou na druhé straně téměř bezcenné. Dokonce i tehdy, když zahynou rukou Američanů. Informace o jejich smrti jsou neosobní a stručné. Vyšetřování v Kongresu? V žádném případě. Naopak. Pokud se někdo nerozvážně na veřejnosti zmíní o zabíjení lidí za mořem, je okřiknut, nebo prostě ignorován. Ovšem masakr 13 vojáků pozemních sil v Texasu, to je jiná. FBI už pomáhá vojenským vyšetřovatelům. Senátor Joe Lieberman oznámil, že jeho Výbor pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti zahájí komplexní vyšetřování střelby, včetně motivů obviněného, a zda kontrarozvědka mohla včasnou informací o kontaktech majora Hasana s muslimským duchovním předejít masakru. Demokratický kongresman Silvestre Reyes pozval ředitele národního zpravodajství Dennise Blaira před Stálý výbor Kongresu pro zpravodajství. I další výbory a instituce přislíbily zahájit v této věci vyšetřování.

Celý článek...
 
Americká nezaměstnanost Tisk E-mail
Pondělí, 14 prosinec 2009

dluh.jpgAmerická nezaměstnanost láme řadu historických rekordů, píše Business Week. Za uplynulý rok uběhla 5,5 Američanů 26týdenní lhůta, po niž mají právo na podporu v nezaměstnanosti. 3,4 miliony jich závisí na pomoci, poskytované po dalších 20 týdnů. Podle National Law Employment Project přijde o dosavadní podpory 402.000 Američanů jen do konce září. Do konce roku to potká minimálně 1,3 milionů občanů USA.

 
Vynesen nový rozsudek nad Antoniem Guerrerem, Fernandem Gonzálezem a Ramónem Labaňinem Tisk E-mail
Pátek, 11 prosinec 2009

U Soudu Okrsku Miami skončilo jednání o novém rozsudku nad Antoniem Guerrerem, Fernandem Gonzálezem a Ramónem Labaňinem, nařízené Jedenáctým okrskem Atlantského odvolacího soudu. Původní trest Fernanda Gonzáleze (19 let) byl upraven na 17 let plus 9 měsíců vězení, u Ramona Labaňina (doživotí plus 18 let)  byl zkrácen na 30 let vězení.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1228
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.