Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Sunday, October 26 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Společná výzva k volbám do Evropského parlamentu Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 květen 2009

Evropa čelí jedné z nejvážnějších krizí kapitalismu, která, soudě podle její hloubky a rozsahu, může způsobit vážné následky a ohrožení pracujících a národů. Krize, která je výsledkem neoliberální politiky Evropské unie - zabalené do smluv a Lisabonské smlouvy - prosazující neomezený volný pohyb kapitálu, liberalizující trh a přefinancování ekonomiky; snižující veřejné investice, využívajíc jako záminku Smlouvu o stabilitě; zvyšující vykořisťování ztrátou hodnoty mezd a deregulací pracovních vztahů; a prosazující liberalizaci a privatizaci veřejných služeb. Politiky, která prosazuje akumulaci kolosálních zisků velkých ekonomických a finančních skupin, formování velkých monopolů a zhoršování životní úrovně pracujících a národů.

Celý článek...
 
Mexická chřipka - velký byznys pro farmaceutické giganty Tisk E-mail
Pátek, 22 květen 2009

prebytek.jpgTzv. prasečí chřipka se šíří Mexikem a korporativní masmédia šíří globalizovanou paniku mezi obyvatelstvem i na akciových trzích, které v obavách z uzavření státních hranic a omezení globálních obchodních a ekonomických aktivit zaznamenávají značné ztráty na světových burzách. Velké zisky registrují pouze farmaceutické monopoly, zejména manažeři a akcionáři dvou nadnárodních společností: švýcarské ROCHE a britské GlaxoSmithKline , produkující protichřipková farmaka, která hromadně nakupují v těchto dnech vlády většiny států světa. ROCHE produkuje neblaze proslulý lék Tamiflu a Glaxo lék Relenza. Zatímco tituly jiných odvětví na všech burzách padají, akcie obou strmě stoupají. Rychle se zvyšuje i hodnota akcií kalifornské farmaceutické společnosti Gilead (Tamiflu), jejímž jedním z hlavních akcionářů je exministr války USA Donald Rumsfeld, a australské společnosti Biota (Relenza) .

Celý článek...
 
Společné prohlášení 21 komunistických stran z EU k volbám Tisk E-mail
Středa, 20 květen 2009

Pracující, samostatně výdělečně činní, drobní zemědělci, ženy, mladí, vyzýváme vás, abyste pro evropské volby v roce 2009 spojili vaše hlasy s našimi. Komunisté, radikálové, dělničtí a rolničtí odboráři, radikálové mírového hnutí, ženského hnutí, hnutí mladých, hnutí za demokratická práva, všeobecné svobody, mezinárodní solidaritu, radikálové hnutí proti hrozbám EU a NATO. Sdílíme vizi společnosti bez vykořisťování člověka člověkem, bez chudoby, sociální nespravedlnosti a imperialistických válek. Spojíme se v této kampani za Evropu prosperity pro lid, míru, společenských a demokratických práv, Evropu bez Evropské unie kapitálu a války.

Celý článek...
 
Kam kráčí italská pravice? Tisk E-mail
Středa, 13 květen 2009

Koncem března došlo v Římě k fúzi pravicové strany premiéra Silvia Berlusconiho Forza Italia (Kupředu Itálie) s neofašistickou stranou Alleanza Nazionale (Národní jednota) vedenou předsedou Poslanecké sněmovny Gianfrankem Finim. Strana nese název Popolo della Liberta (Lid svobody). Spoluzakladatelkami se staly i malé neofašistické strany, zejména Azione sociale (Sociální akce), vedená Mussoliniho vnučkou Alessandrou Mussoliniovou.

Celý článek...
 
Ještě k summitu NATO Tisk E-mail
Neděle, 10 květen 2009

Další etapa přeměny paktu v globální organizaci: Vyvrcholením se stal návrat Francie do vojenských struktur NATO, oficiální potvrzení přijetí Albánie a Chorvatska - hlavních prostředníků při rozbíjení socialistické Jugoslávie, dohoda o vytvoření součinnostní mise s afghánskou armádou a policií a obnovení činnosti Rady Rusko-NATO. Podařilo se překonat i odpor Turecka vůči volbě nového generálního tajemníka NATO, dánského premiéra Anderse Fogha Rasmussena.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1159
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.