Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Tuesday, June 27 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Komunistická strana Řecka proti návrhu Evropského parlamentu Tisk E-mail
Pondělí, 21 březen 2011

KKEpředzvěst imperialistické intervence v Libyi

Ve čtvrtek 10. března byl v Evropském parlamentu ratifikován nepřijatelný návrh, který provokativním způsobem legitimizuje výmluvy a podněcuje imperialistickou intervenci v Libyi. Je to návrh, který využívá jako záminku "demokratizaci" a vyzývá k poskytování humanitární pomoci a který navrhuje jako řešení vojenskou intervenci v Libyi. Podporuje také zavedení bezletové zóny a naléhá na EU, aby zasáhla všemi dostupnými prostředky a mimo jiné uznala a podporovala takzvanou "Prozatímní radu Libye". Chce pokračovat v podpoře imperialistických plánů s cílem rozdělit si kořist, jak to imperialisté dělali s Kaddáfího vládou až do současnosti. Tato pozice slouží imperialistickým zájmům v regionu, které jsou nebezpečné pro lid, a mají za cíl zajistit kapitalistickou ziskovost monopolních skupin. KKE hlasovala proti návrhu a zároveň odsoudila jej i záminky, které jsou uplatňovány.

Celý článek...
 
NE gangsterské agresi imperialistů v Libyi Tisk E-mail
Neděle, 20 březen 2011

KKELibyjský lid nepotřebuje ke svému střežení vlky

Komunistická strana Řecka (KKE)

KKE odsuzuje vojenskou intervenci v Libyi, kterou rozpoutal mezinárodní imperialismus i za účasti Řecka, kdy v první řadě jdou francouzsko-britští řezníci s podporou USA. Toto je Evropská unie "demokracie a svobody, toto je "svobodný svět"!

Celý článek...
 
Válka proti Libyi Tisk E-mail
Pátek, 18 březen 2011

Tisíce Indů, Egypťanů, Číňanů, Turků, Evropanů, Korejců a dalších prchá z Libye. Co vůbec dělali v Libyi? Západní média tvrdí, že nezaměstnanost samotných Libyjců přesahuje 30%. Pokud je to pravda, proč tam pracovalo tolik cizinců? CNN, BBC, Al Džazíra, nejmenujíc všechny tiskové agentury, nám vnucují představu o lidovém povstání proti krvavému diktátoru  Kaddáfímu, jeho synům a nohsledům, kteří za čtyřicet let přeměnili demokratickou zemi v peklo. Přesně podle připraveného scénáře podpory kontrarevolučních sil slyšíme rozhovory s "revolucionáři" uskutečněné údajně  na ulicích Benghází nebo Tripolisu, s kulisou střelby ze samopalů, pálením obrazů diktátora a jeho vlajek.

Celý článek...
 
Kořeny arabské revolty a předčasné oslavy Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 březen 2011

petrasVětšina zpráv o arabských revoltách z Egypta, Tuniska, Libye, Maroka, Jemenu, Jordánska, Bahrajnu, Iráku i odjinud se zaměřila na nejbezprostřednější příčiny: politické diktatury, nezaměstnanost, útlak a zraňování a zabíjení protestujících. Nejvíce se věnovaly "střední třídě", mladým vzdělaným aktivistům, jejich komunikaci přes internet, a, v případě Izraele a jeho sionistických spikleneckých teoretiků, "skryté ruce" islámských extrémistů.

Celý článek...
 
Prohlášení Komunistické dělnické strany Maďarska k pomlouvačné kampani proti Bélovi Biszku Tisk E-mail
Středa, 16 březen 2011

BizskuKomunistická dělnická strana Maďarska vyjadřuje své rozhořčení a obavy nad soudním procesem s Bélou Biszku [v letech 1957 - 1961 ministr vnitra, 1961 - 1962 místopředseda vlády, v roce 2011 obviněn z tzv. popírání zločinů komunismu za to, že dne 4. 8. 2010 v rozhovoru pro státní TV Duna označil maďarskou kontrarevoluci z roku 1956 za kontrarevoluci, za což mu hrozí až 3 roky vězení]. Tento případ v mnoha ohledech ohrožuje demokratické principy a základní lidská práva. Současná vládnoucí moc chce ovládat nejen každodenní život, ale i myšlení lidí, a snaží se je nejen umlčet, ale i soudně trestat názory, které pravice nemá ráda. Tato snaha vede k vážnému omezování demokracie a ořezávání lidských práv. To vše je součástí narůstající antikomunistické hysterie a právního pogromu proti komunistům. V Maďarsku pozorujeme tyto tendence také. Dvěma příklady jsou změna trestního zákona z loňského května a situace kolem osoby Bély Biszku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1366
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.