Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Wednesday, July 27 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Propuštění "politických vězňů" v souvislostech Tisk E-mail
Pátek, 16 červenec 2010

Katolická církev na Kubě oznámila 7. července dohodu mezi vládou Raúla Castra a kardinálem Jaime Ortegou, havanským arcibiskupem, za spolupráce ministra zahraničních věcí Španělska Miguela Ángela Moratinose, o propuštění 52 zbylých vězňů po odhalení konspirace v letech 2002-03 - usilující o zničení socialistického zřízení na ostrově.

Celý článek...
 
Nevyhnutelný střet Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 červenec 2010
Nedávno jsem řekl, že svět brzy zapomene na tragédii, která se rychle blíží v důsledku více než dvěstě let trvající politiky sousední supermocnosti ? Spojených států. Poznali jsme jejich sínusovitý vývoj i zrádné působení, prudký ekonomický růst s využitím vědecko-technického rozvoje, obrovské bohatství nahromaděné nepatrnou menšinou, která tam i v ostatních zemích disponuje neomezeným bohatstvím a užívá ho na úkor naprosté většiny pracujících doma i ve zbytku světa.
Celý článek...
 
USA umožnily povraždit přes 3000 Kubánců Tisk E-mail
Úterý, 06 červenec 2010

Impérium se svými spojenci vyhlásilo nové křižácké tažení ve snaze démonizovat Kubu. Jeho mocná politická a mediální mašinerie rozpoutala kolosální operace  s cílem diskreditovat revoluční proces na Kubě, destabilizovat zemi a vyprovokovat podmínky pro zničení kubánského sociálního systému.

Celý článek...
 
Kapitalismus likviduje životní prostředí Tisk E-mail
Pondělí, 05 červenec 2010

1700675939-1.jpgPokračující katastrofa v Mexickém zálivu, kde každodenně unikají do dříve jednoho z nejkrásnějších moří světa miliony litrů smrtelného jedu v podobě ropy, mně připomněla mého docenta filozofie, který nám v šedesátých letech minulého století v diskusích o koncepcích ochrany životního prostředí tvrdil, že nemá cenu se rozčilovat, protože k reálné změně dojde až tehdy, kdy americký prezident nenajde čisté místo ke svému odpočinku.

Celý článek...
 
Rozhovor s Leonardem Weinglassem o novém odvolání Gerarda Hernándeze Tisk E-mail
Pátek, 02 červenec 2010
Včera bylo oznámeno, že byla předložena žádost habeas corpus pro Gerarda Hernándeze. Co znamená habeas corpus a proč se o něm také hovoří jako o souběžném odvolání? Po svém odsouzení měl Gerardo právo odvolat se k odvolacímu soudu Atlantského okrsku, což udělal, a poté žádat o revizi Nejvyšší soud Spojených států, což také udělal. Tento proces představuje přímé odvolání. Když tento proces vyvrcholí - jako v Gerardově případě -, pak má člověk právo na souběžné odvolání, což je odvolání s velmi omezeným okruhem uplatnění (pouze k ústavním otázkám, jež v předchozím řízení nebyly předmětem sporu, a je doprovázené prohlášením o reálné nevině). Dříve  bylo známé jako  "federální habeas korpus", dnes se nazývá odvolání podle "Oddílu 2255". Právě v této fázi se teď nacházíme.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1293
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.