Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, December 20 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Podstata otázky o denuklearizaci Korejského poloostrova Tisk E-mail
Úterý, 07 červenec 2009

V současné době probíhá proces denuklearizace Korejského poloostrova (KP) za účasti mezinárodního společenství. Proto se může zdát, že je zbytečné tuto otázku posuzovat. Fakta však ukazují, že nikoli. Existují lidé, kteří podstatu otázky o denuklearizaci KP nechápou - myslí si totiž, že KLDR převážně od svého jaderného programu odmítá ustoupit.

Celý článek...
 
ALBA je silnější a konsolidovaná Tisk E-mail
Pátek, 03 červenec 2009

Venezuelský prezident Hugo Rafael Chávez Frías oznámil minulý týden závěry z jednání vrcholných představitelů členských zemí ALBA, které se uskutečnilo ve venezuelském městě Maracay. Vedle přijetí nových členů - Ekvádoru, Antiguy a Barbudy, resp. Svatého Vincence a Grenadin - byl vzat na vědomí zájem Paraguaye o vstup. Mění se plný název ALBA na Bolívarská Aliance (místo alternativa) pro národy naší Ameriky. Změna názvu odráží vývoj skupiny, která se z ideového seskupení stává regionálním. Mění se také vnitřní struktura ALBA. Závěrečná rezoluce potvrzuje konsolidaci skupiny jako politické, teritoriální, geopolitické a mocenské platformy, jejímž cílem je obrana politické, sociální a ekonomické nezávislosti, svrchovanosti, sebeurčení, identity a zájmů národů členských zemí proti pokusům o nadvládu.

Celý článek...
 
Zamyšlení Fidela Castra: Sebevražedná chyba Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 červenec 2009

V zamyšlení z 25. června, před třemi dny, jsem napsal: Nevíme, co se stane v Hondurasu dnes večer nebo zítra, avšak Zelayova statečnost vejde do dějin. A o dva odstavce výše: ...Ať se tam stane cokoli, bude to prubířským kamenem pro OAS a pro současnou administrativu Spojených států. Ona prehistorická meziamerická instituce se sešla další den ve Washingtonu a nesmělou, vlažnou rezolucí přislíbila učinit neprodleně příslušné kroky k nalezení shody mezi znesvářenými stranami. To znamená jednání mezi pučisty a ústavním prezidentem Hondurasu.

Celý článek...
 
Švédský pohled na svět: NATO krize řešit neumí Tisk E-mail
Středa, 01 červenec 2009

NATO je přežitek minulosti, říká Jan Oberg v rozhovoru pro bělehradský týdeník NIN. Jde o světového odborníka na mezinárodní vývoj, který je ředitelem švédského Transnacionálního ústavu pro výzkum míru a budoucnosti lidstva. V 80. letech minulého století ústav zpracovával analýzy pro švédské ministerstvo zahraničních věcí, pro politické strany v Dánsku, na požádání předkládal řešení různých situací, jeho pracovníci se účastnili na seminářích zaměřených na zvýšení intelektuální úrovně v politice vůbec.

Celý článek...
 
Boj proti blokádě Kuby sílí Tisk E-mail
Úterý, 30 červen 2009

Zesílit boj proti blokádě Washingtonu vůči Kubě a zvýšit úsilí o osvobození kubánských antiteroristů, vězněných v USA, bylo dohodnuto v brazilském Riu de Janeiru. Mezinárodní seminář a čtvrtý státní seminář solidarity státu Rio de Janeiro, organizované brazilskou Asociací José Martího a představiteli společenských institucí, skončily 9. června vzdáním úcty kubánské revoluci u příležitosti jejího 50. výročí vítězství.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1173
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.