Úvodní stránka arrow Ze zahraničí Saturday, May 23 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze zahraničí
Východiska z ekonomické krize Tisk E-mail
Pondělí, 09 listopad 2009

Ve dnech 24.-25. října se konal v Moskvě XXXIV. sjezd Svazu komunistických stran-KSSS za účasti delegací komunistických stran všech bývalých svazových republik. Mezi nejvýznamnější části hlavního referátu předneseného Gennadijem Zjuganovem náleží pohled na současnou krizi a komunisty navrhována východiska. Globální krizi vyvolala světová finanční oligarchie a její představitelé a agenti v postsovětských zemích. Východiskem z krize je pouze cesta výstavby socialismu. Zejména socialismus zůstává strategickým cílem komunistů.

Celý článek...
 
Jiný pohled na válku v Afghánistánu Tisk E-mail
Sobota, 07 listopad 2009

Proč se stala okupace Afghánistánu rozhodující vojenskou operací, pro to existují dva hlavní důvody. Za prvé: pod záminkou boje proti mytologické al-Kajdě a Tálibánu ohrožujících národní bezpečnost USA pokračuje výstavba stálých leteckých základen, jako nástroje proti prosazování strategických zájmů Ruska a ČLR, jediné současné hrozby pro americké globální impérium.

Celý článek...
 
Zvyšující se nezaměstnanost v USA potvrzuje nemožnost kapitalismu najít východiska z krize Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 listopad 2009

dluh.jpgKorporativní masmédia se snaží přesvědčit své auditorium, kterému tento stát nadiktoval povinně platit příspěvky, ať již vlastní či nevlastní TV přijímač, že krize končí a nastanou opět zlaté časy. Ohromující čísla, která vydal 1. října americký trh práce, demonstrují, že krize není jen pouhým poklesem nebo recesí, ale historickým útokem na životní úroveň dělnické třídy. V září činila oficiální nezaměstnanost 9,8 %. Podle prognózy má v roce 2010 dosáhnout 10 % a na této úrovní vydržet do konce příštího roku. Podle amerického ministerstva práce ubylo v září 263 000 pracovních míst, mnohem více, než předvídali ekonomové. Dalších 571 000 dělníků se po dlouhodobém beznadějném úsilí vzdalo hledání zaměstnání. Množství nových nezaměstnaných je větší než v letošním lednu a únoru, až dosud považované za nejvyšší. Nezaměstnanost se v USA trvale zvyšuje již 21 měsíců po sobě. Je to nejdelší období od roku 1939.

Celý článek...
 
Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích II. Tisk E-mail
Středa, 04 listopad 2009

Přinášíme druhou část Goldstonovy zprávy "Lidská práva v Palestině a na dalších okupovaných arabských územích." Je to Zpráva Mise OSN zjišťující fakta o konfliktu v Gaze. Zde bude vycházet po částech, celý dokument si můžete stáhnout i přímo v pdf zde.

Celý článek...
 
Valné shromáždění OSN odsuzuje ekonomické embargo vůči Kubě Tisk E-mail
Pondělí, 02 listopad 2009

Valné shromáždění OSN odsoudilo ekonomickou blokádu uvalenou Spojenými státy na Kubu, a to již osmnáctý rok za sebou, letos v poměru 187:3. Spojené státy a Izrael hlasovaly tradičně proti návrhu valného shromáždění společně s malým ostrovem v Pacifiku Palau. Ačkoliv prezident Obama krátce po nástupu do funkce zmírnil některé restrikce proti Kubě týkající se telekomunikačních služeb, pohybu osob a peněz zasílaných na ostrov americkými Kubánci, již během své předvolební kampaně tvrdil, že embargo nezruší. Americký prezident také nedávno podepsal prodloužení platnosti zákona, který na Kubu blokádu uvaluje. "Kuba je ochotna spolupracovat s americkou vládou na jakékoliv úrovni," sdělil agentuře AP kubánský ministr zahraničí Bruno Rodrigez Parilla a dodal, že dialog musí být veden v duchu vzájemného respektu a suverenity.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Následující > Konec >>

Výsledky 776 - 780 z 1211
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.