
V reakci na snahu Ministerstva vnitra (MV) zakázat KSM napsalo vedení KSM v polovině prosince dopis, ve kterém má k doporučení MV několik žádostí. Celý dopis i s aktuální reakcí MV otiskujeme.
10. prosince se v Praze uskutečnilo několik demonstrací. Při příležitosti Dne lidských práv se konal i protest bezdomovců, kde byl rozdáván guláš a předneseny projevy. Prohlášení přinášíme.
Česká republika – tranzitní země, komunikace výhradně ve vlastnictví soukromých subjektů? Ano, i tak by se dala charakterizovat koncepce dopravy podle ODS v její kapitole Modré šance – Doprava je krví ekonomiky, doprava je život. Cílem této koncepce má být účelná, ekologická a rychlá síť dopravních prostředků a komunikací. Jedním z hesel této koncepce je také: Česká republika - tranzitní země
KSM podpořil spolu s KSČM manifestaci Sdružení nájemníků v Praze, která Vyjádřila nesouhlas s těmi paragrafy připravovaného zákona o nájemném, které mají občanům v příštích letech omezit dostupnost bydlení a které neřeší nesmyslné sumy, vyžadované už dnes majiteli jako tržní nájemné, neřeší ani problémy s účtováním služeb, způsobené nedostatečnými předpisy.
Docela nedávno jsem slyšel o vládní kampani na přímotopy. Měla přimět obyvatele, aby topili elektrickou energií, která prý bude levná a navíc je ekologická. Po nějaké době se začaly ceny elektrické energie zvyšovat. No, nic tak strašného se nedělo. Začalo se prosazovat topení plynem... I to je ekologické. Navíc byly přijaty zákony,
Policie odložila trestní oznámení Strany zelených (SZ) na pochod neonacistů centrem moravské metropole, který se uskutečnil letos na Svátek práce. Zelení jsou přesvědčeni, že vyšetřování bylo odbyto. Jak se před novináři vyjádřil člen SZ Dušan Lužný, jedná o zamořování společenského, resp. veřejného prostoru jevy, které ve slušné a demokratické společnosti nemají co dělat.
Někteří politici vidí parlament jako rodinnou firmu. Hájí se, že to myslí dobře: dokonalejší asistentku než vlastní manželku nesehnali. A jako nejlepší státem placená kancelář se ukázal vlastní byt. Senátor Jiří Žák z ODS byl před pár dny na policii, aby podal vysvětlení svého hospodaření s penězi, které dostává od Parlamentu.
Veřejné mínění v létě rozbouřila technopárty na Tachovsku. Diskuse kolem CzechTeku se čím dál tím více vyostřovala a názory ve společnosti i na politické scéně se polarizovaly. Bohužel politici, policie a zejména masmédia dělaly vše pro to, aby kauza nemohla být střízlivě posouzena a zhodnocena...
Je to přesně deset let, co byl přijatý zákon, podle kterého by se mohl parlamentním absentérům, kteří se předem z jednání neomluví krátit mzdu až o polovinu. Prakticky však takový postih na sebe „páni kolegové“ přivolat nemohou. zákonodárci totiž „jakoby náhodou“ zapomněli stanovit, kdo má o potrestání těch kdo se neomluveně neúčastní zasedání Sněmovny či Senátu, rozhodnout.
Již poněkolikáté odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce neuvěřitelné chování obchodního řetězce Julius Meinl. Například prodavačky v lahůdkářském úseku Meinlu v Českých Budějovických byly svými nadřízenými, včetně vedoucího prodejny, nuceny vybírat z boxu, do kterého se vyhazují prošlé a závadné, např. plesnivé, potraviny určené k likvidaci, plesnivé a jinak závadné sýry a uzeniny.
© Komunistický svaz mládeže

Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2026 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.