
Již po třetí během čtrnácti dní změnila ČSSD ústy svého předsedy Paroubka názor na umístění radarové základny Spojených států na území České republiky. Poslední názorový obrat nastal po setkání Paroubka s americkým velvyslancem Richardem Graberem. S postojem ČSSD k americké radarové základně je to stejné jako s jejími mnoha jinými stanovisky k aktuálním, a pro české občany velmi ožehavým tématům. Její názory jsou nejednoznačné a pro občany nečitelné. ČSSD myslí častěji na svůj vlastní prospěch a ambice než-li na to, co je v zájmu této země a především jejích obyvatel.
Nedávno byla oznámena žádost americké vlády o umístění radarové části americké protiraketové základny v České Republice, konkrétně ve vojenském prostoru Jince u Příbrami. Tomuto ohlášení předcházela různá prohlášení některých vládních představitelů se zjevným záměrem rozptýlit obavy českých občanů z přítomnosti americké vojenské základny. Na druhé straně někteří lidé aktivně protestují proti umístění americké základny u nás a vyslovují značné obavy před jejími důsledky.
Neuplynulo mnoho let od vátězného tažení Iniciativy SOS student a dalších organizací proti školnému, a máme tu novou hrozbu, novou výzvu. Názorem veřejnosti a aktivitou poražený tehdejší předkladatel Petr Matějů zakotvil v nové vládě jako ředitel poradců ministryně školství a ihned se dal do práce na svém snad osobním projektu školného. Návrh ministerstva školství na zavedení školného na vysokých školách počítá s částkou pohybující se mezi 20 až 40 tisíci ročně.
Občanské sdružení Vojáci proti válce konstatuje, že Topolánkova vláda nerespektuje odpor převážné části občanů ČR k instalaci jakýchkoliv komponentů protiraketové základny USA na území ČR, pokračuje tvrdě a bezohledně ve své jednoznačně proamerické politice a její první krok ihned po získání důvěry v Poslanecké sněmovně PČR byla zrada národních zájmů ČR a jejích občanů a nebývalé zvýšení ohrožení bezpečnosti ČR, ohrožení životů, zdraví a majetku jejích občanů.
Přes ujišťování Topolánkovy vlády o neaktuálnosti diskuze kolem umístění amerických raketových, potažmo radarových základen v ČR požádala vláda USA ČR o zahájení rozhovorů o umístění protiradarové stanice. Nikoho přitom nezajímá odpor většiny občanů ČR, ani protesty na mnoha místech, petice, pod kterou se podepsalo více než 55.000 lidí. Sněmovnou si takový návrh, pokud to bude potřeba, vždy cestu najde, jak jsme se přesvědčili už při jednání o důvěře vládě.
Myslíte si, že vláda či vlády s námi hrají ohledně základen USA v ČR čistou hru? Není tomu tak. Lžou, matou a podvádějí, neinformují a hlas občanů je nezajímá.....Zde je přepis části televizního pořadu Kotel z 7.11. 2002, kde tehdejší ministr obrany Jaroslav Tvrdík přiznává, že jednání o umístění základny USA začala a to bez informování veřejnosti.
Ačkoliv mnozí zejména pravicoví politici, liberální ekonomové a dobře situovaní lidé se často nechávají slyšet, jak dobře si dnes žijeme a jak se pravidelně zvyšuje životní úroveň, je nutné bránit se zjednodušujícímu pohledu na naši dnešní společnost. Nic totiž není černobílé a skutečný reálný obraz světa jinak vidí milionář z okna své vily a jinak pracující zaměstnanec pobírající podprůměrnou mzdu žijící v paneláku na sídlišti, drobný živnostník či nezaměstnaný, který musí počítat každou korunu než ji vydá.
Současná jednání o obsazení vlády Mirka Topolánka mě, jakožto člověka zabývajícího se kulturou, šokovala s nápadem ,obsadit post ministra kultury Cyrilem Svobodou. I když se tak - díky dalším machinacím - nestalo, neztratil jsem pochybnosti o kompetentnosti těchto individuí k sestavování jakékoli vlády a především o jejich vztahu ke kultuře. Sami víme, že resort kultury je na tom finančně značně nedobře a myslím, že nejen proto potřebuje silnou a KOMPETENTNÍ osobnost. To, co nám v podobě Cyrila Svobody (byť jen na krátkou dobu) , bylo nabídnuto - to se dá nazvat čirým amatérismem.
Tak zase přišli na to, jak z lidí vytřískat peníze... Ministerstvo kultury se tento rok rozhodlo novelizovat autorský zákon v duchu presumpce viny. Jistě si vzpomínáte na odpor vůči zvláštní autorské platbě za každou kopii na kopírce... Lhostejno, za si děláte kopii díla cizího či vlastní kresbičky synovi... Nyní se rozsah i cena paušálních poplatků zvýšila, a to v některých případech dost rapidně. Zaplatíme za každou tiskárnu, optickou mechaniku, flash paměť, prázdné CD či DVD...
Tak už to začíná. Předsedové ODS, KDU-ČSL a Strany zelených Mirek Topolánek, Jiří Čunek a Martin Bursík ve čtvrtek ve 14 hodin podepsali v Kramářově vile koaliční smlouvu o budoucí vládě. Pravičáci od ODS až po Zelené (kupodivu pro ty, kteří je volili jaksi z protestu) se dohodli na první pohled prapodivné smlouvě, která však pro znalce znamená jediné – posilování pozic zbohatlíků a všeho schopných a další útoky na peněženky většiny obyvatel. Jestli k tomu dá požehnání i některý z přeběhlíků z řad ČSSD, se uvidí... Dá se to předpokládat - ČSSD zradila i svůj program již mnohokrát...
© Komunistický svaz mládeže

Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2026 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.