Úvodní stránka Friday, May 29 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Spojené státy -nedokončený sen - 3. Politika genocidy Tisk E-mail
Pondělí, 20 prosinec 2010

"Každoročně naše ekonomika produkuje stále víc výrobků a služeb se stále menším počtem lidí. Namáhavé a neodborné práce -které nikdo nechtěl dělat a díky jimž byli černoši v Americe trpěni, druh prací, které jsme my. 'negři' vždy prováděli - se rychle ztrácejí. I na jihu, kupříkladu v Mississippi, je více než 95 % bavlny česáno strojem. Dnes již není černá práce rentabilní, ani vyhledávána, napříště ji americká ekonomika nebude potřebovat vůbec." Tak to vyjádřil herec a aktivista Ossic Davis v předmluvě k dílu We charge genocidě v roce 1970 (International Publishers Co. Inc.).

 Nové práce náležitě odměňované jsou málo přístupné Afroameričaníim, protože ti ve svém celku, disponují nízkou vzdělaností a počtem diplomů.


  Rada černých sociologů a aktivistů vidí ve vládní politice vůči Afroameričanúm genocidní vůli udržet na určité finančně přijatelné úrovni určitý počet černého obyvatelstva s vyloučením toho, co američtí vedoucí činitelé nazývají "populačním přebytkem".


  Příklad posledních desetiletí ukazuje, že toto řešení bylo přijato a uvedeno do praxe jako - omezená genocida.

  Zbraněmi této genocidy vedle bídy, hladu, rozpadu rodin, nezaměstnanosti, jsou sociální vymezení pobytu (ghetta) a zavádění drog a AIDS do černých komunit americkým soudním a trestním systémem.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.