Úvodní stránka arrow Zločiny kapitálu arrow II.světová válka 3.1929-1933: Každý sám za sebe tváří ke krizi Friday, August 14 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
II.světová válka 3.1929-1933: Každý sám za sebe tváří ke krizi Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 listopad 2008

Není jisté, zda současná krize pomůže pochopit krizi zvanou „1929", která řádila na konci třicátých let. Hlavním společným bodem je nezaměstnanost. Ale dnes neustále roste mezinárodni směna, zatímco v roce 1933 poklesla o dvě třetiny oproti roku 1929. Země. které disponovaly koloniální říší byly zřejmě nadmíru favorizovány, protože si mohly lépe než jiné země, zachovat svá odbytiště. Německo a Spojené státy měly mezi vclmocemi největší stupeň nezaměstnanosti. To snad nebylo hlavně proto, že neměly kolonie, ale v každém případě jejich názor byl takový.

Odtud pramení narůstající zatrpklost za Atlantickým oceánem vůči Francii a Anglii. Frankhn Roosevelt zvolený aby se pokusil učinit přítrž krizi, na tom nebyl jinak. Bývalý podtajemník námořnictva během Wilsonova prezidentování neučinil nikdy nic proti tomu, aby se bojovalo s představou, na niž kladli důraz jeho republikánští předchůdci, že účast země v první světové válce byl omyl. Spojené státv vyzývané Londýnem a Paříží, aby se zapojily do společné hospodářské a finanční politiky vůči krizi se proti tomu, na konference v Londýně v červenci 1933, příkře postavily.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.