Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Ze které kazatelny se bude kázat? Thursday, June 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ze které kazatelny se bude kázat? Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 červenec 2012

"Hluboce znepokojeni z intenzifikace násilí", která se může rozšířit na konflikt regionální dimenze, požadují s rozhodností "zastavení ozbrojeného násilí ve všech jeho formách". Kdo jsou tito takzvaně ne-násilní: Členové Akční skupiny pro Sýrii, kteří se sešli v Ženevě 30. června a vydali závěrečné komuniké? 

Na čele takřečených ne-násilných jsou Spojené státy, režiséři válečné operace, se kterou se po zničení libyjského státu pokouší rozložit i ten syrský. Agenti CIA, píše New York Times, operují tajně v jižním Turecku, verbují a vyzbrojují skupiny, které bojují proti syrské vládě. Prostřednictvím sítě překračující hranice, ve které působí i Mossad, získávají automatické zbraně, munici, protitankové střely, výbušniny. Na videu YouTube ukazují, jak je umí dobře používat: běžný kamion přijíždějící ke skladišti je zničen mohutným výbuchem, který způsobila výbušnina odpálená na dálku pomocí mobilního telefonu.

Svůj "odpor k další militarizaci konfliktu", který musí být "vyřešen mírovým dialogem", vyjadřuje údajně také Turecko, které poskytlo velící centrum v Istanbulu, ze kterého je operace řízena, a vojenské základny, na kterých dochází k výcviku ozbrojených skupin před jejich proniknutím do Sýrie; je to stát, který si vzal za záminku sestřelení vlastního vojenského letadla, které letělo v malé výšce podél syrského pobřeží, aby vyzkoušel protiletadlovou obranu, a který soustřeďuje svoje jednotky na hranici a hrozí "obranou" intervencí. To by byla rozbuška pro široce založený útok NATO na základě oprášeného článku 5, zatímco při útoku na Libyi nebyl použit článek 5.

Prohlašují, že "k obraně suverenity, nezávislosti a územní celistvosti Sýrie se zavazují" také další členové skupiny: Francie, Velká Britanie, Saudská Arábie a Katar. Ti, kteří provádějí v Sýrii stejnou operaci, kterou uskutečnili v Libyi, když cvičí a vyzbrojují "Svobodnou syrskou armádu" a další skupiny (přibližně stovku) naverbované z různých zemí, kdy jsou její členové placeni Saudskou Arábií, využívají ozbrojené islamistické skupiny, předtím označované za nebezpečné teroristy, nechávají pronikat na území Sýrie speciální jednotky, jako ty katarské v loňském roce v Libyi, maskované za místní opoziční skupiny.

Členové akční skupiny, kteří požadují "svobodu pohybu po celé zemi pro novináře", jsou titíž, kteří mystifikují obrazová zpravodajství, vedou drtivou mediální kampaň po celém světě, aby připsali syrské vládě odpovědnost za všechny masakry. Titíž, kteří zorganizovali teroristický atentát, při kterém nalezli smrt tři syrští novináři, když jejich ozbrojená skupina zaútočila na sídlo televize al-Ekhbaria v Damašku, které nejdříve zasáhli střelami a pak vyhodili do povětří.

Do povětří je tak vyhozeno i ujištěni Ruska a Číny, členů Akční skupiny, že nikdo z vnějšku nemůže přijímat rozhodnutí náležející pouze syrskému lidu. Západní mocnosti již rozhodly, rozjíždějí válečný stroj, aby znovu připojily Sýrii k jejich impériu.

Autor: Manlio Dinucci

Překlad: Komunistický svaz mládeže

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.