Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Vztah mezi bezprostředními úkoly komunistů a jejich bojem za socialismus Wednesday, March 20 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vztah mezi bezprostředními úkoly komunistů a jejich bojem za socialismus Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 červen 2012
Ve dnech 18. až 20. května 2012 se 59 komunistických a dělnických stran ze 49 zemí sešlo v Bruselu na 21. mezinárodním komunistickém semináři, který je jedním z nejdůležitějších mezinárodních diskusních setkání komunistických a dělnických stran. Zástupci účastnících se stran si vyměnili názory a zkušenosti týkající se vztahu mezi bezprostředními úkoly komunistů a jejich bojem za socialismus. Účastníci pocházeli z Afriky, Asie, Středního východu, Ameriky a Evropy. KSČM žel opět chyběla, zatímco menší KSS se semináře aktivně zúčastnila.

Na zasedáních věnovaných každému z kontinentů představili delegáti analýzy kapitalistické krize a jejích důsledků v každé zemi, zaváděná protidělnická a protilidová úsporná opatření, lidová protestní hnutí proti nim, a práci svých stran. Předmětem diskuse byl rovněž přístup k boji za alternativu ke kapitalistické společnosti, za socialismus v případě jednotlivých stran.

Seminář podporuje výměnu informací a konkrétních zkušeností s cílem lépe pochopit realitu zemí, které často žijí ve velmi rozdílné situace. Při respektování odlišností v názorech, které nevyhnutelně existují mezi účastníky semináře a po živé a bohaté diskuse byl přijat dokument s obecnými závěry. Zpráva bude předložena komunistickým a dělnickým stranám světa k podpisu. Pozoruhodný bude postoj KSČM, jemuž budeme věnovat pozornost.

Ve stejné době, kdy se konal summit NATO v Chicagu, přijal seminář v Bruselu usnesení říkající "Ne NATO!" a vyzývající k zrušení tohoto útočného paktu. Byla zde také přijata usnesení semináře o solidaritě s Kubou, o situaci v arabském světě a zejména v Palestině a na podporu "Ne" při hlasování v irském referendu o evropské fiskální smlouvě 31. května.

Před zakončením třídenního semináře se účastníci shodli na dalším setkání 24. až 26. května 2013, jehož tématem bude: "Fronta a práce spojenectví komunistických a dělnických stran, za bezprostřední požadavky i za dlouhodobé cíle". Doufejme, že KSČM tentokrát nebudě chybět. Obecné závěry, usnesení a dokumenty z 21. mezinárodního komunistického semináře budou k dispozici na webu www.icsbrussels.org v několika jazycích.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.