Úvodní stránka arrow Ze zahraničí arrow Vznícený pocit vzteku nad zločiny imperializmu Saturday, July 04 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vznícený pocit vzteku nad zločiny imperializmu Tisk E-mail
Úterý, 18 červenec 2006

...říkají (nejen britští) komunisté... „Nezákonná invaze do Iráku a Afganistanu spolu s brutálním útlakem vznítila v Palestincích pocit vzteku nad zločiny imperializmu Británie a USA“, řekl o tomto víkendu (8.-9.července) výkonnému výboru strany (KS Británie) generální tajemník Robert Griffiths. Reagoval tak na výzvu Tony Blaira k britským muslimům, aby se postavili proti extremizmu ve svém středu tak, že budou bojovat s tím, co ministerský předseda nazval „zcela nesprávným“ pocitem vzteku“ na Západ.

„Není nic nepravdivého na tom, že Izrael a Západ pomalu rdousí palestinský lid“, tvrdil Griffiths, a odsoudil „rasistické hodnoty“, v nichž je „život jednoho zajatého izraelského vojáka je ekvivalentem 12 000 unesených Palestinců, bez soudu uvězněných v Izraeli, nebo v Gaze několika miliónům těch, jejichž elektrárny, školy a civilní budovy jsou zas a znovu bombardovány“.
Výkonný výbor KS Británie se rozhodl koncipovat plán akce solidarity s lidem Palestiny, zahrnující širší pomoc v činnosti Kampaně solidarity s Palestinou v Británii.
Rob Griffiths též ukázal na západní pokrytectví vzhledem k íránskému civilnímu jadernému programu a proběhnuvším zkouškám raket v KLDR. „Předáci New Labour oznamují představitelům velkého byznysu, že Británie vyvine novou generaci jaderných elektráren a atomových zbraní, zatímco pchjong-jangský režim je napadán za zkoušky zbraní, jež jsou prokazatelně prováděny Spojenými státy i dalšími jadernými mocnostmi“, poznamenal.
Britští komunisté uvítali úspěch odborového svazu GMB, když svaz zvítězil ve vyjednání práv v protiodborářské společnosti Wal-Mart a vybídl lid, aby vyvinul tlak na Peugeot bojkotem jeho výrobků.
„Vláda by měla uvalit penále na budoucí dovoz automobilů ze Slovenska, pokud Peugeot pokročí v přenesení produkce z továrny Ryton v Coventry“, požadoval odborový organizátor v průmyslu Kevin Halpin.
Vedení komunistické strany se rozhodlo uveřejnit otevřený dopis dělnickému hnutí k životně důležitým průmyslovým a demokratickým problémům a zdůraznilo plnou podporu shromáždění zaměstnanců průmyslu 15. července a konferenci Výboru dělnických představitelů, jež proběhne 22. července.
Výkonný výbor strany jednomyslně zvolil Roberta Griffithse za generálního tajemníka, Emily Mannovou za ženskou organizátorku, Kevina Halpina za dělnického organizátora, Mary Davisovou za šéfredaktorku Communist Review a Geoffa Bottomse za tajemníka pro členskou základnu.

Vladimír Sedláček

{moscomment}

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.