Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Výzva frakce ruských komunistů ve Státní dumě k prezidentovi Ruské federace Tuesday, December 01 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Výzva frakce ruských komunistů ve Státní dumě k prezidentovi Ruské federace Tisk E-mail
Úterý, 28 duben 2015

Z Mausolea V. I. Lenina musí být odstraněny dekorace, aby si ho veřejnost mohla prohlédnout v průběhu přehlídky na počest 70tého výročí vítězství.

Výzva frakce ruských komunistů ve Státní dumě k prezidentovi Ruské federace V. V. Putinovi (27. 4. 2015.)

Vážený Vladimíre Vladimíroviči!

Blíží se 70. výročí vítězství sovětského lidu ve Velké vlastenecké válce. Je to nejjasnější a nejsvětější svátek pro všechny ruské občany. Je skutečně celonárodní, protože v naší zemi se tato strašná válka nevyhnula nikomu. Každá rodina naší země má vlastní hrdiny - veterány, své padlé. Vzpomínky na válku a na vítězství i v současnosti upevňují jednotu národů, které žijí v Ruské federaci. 

Bohužel veteráni i potomci vojáků - vítězů vítají den 9. května 2015 nejen s pocitem hrdosti, ale i obav.

Příčinou jsou události na Ukrajině, kde uchopili moc potomci Bandery a Šucheviče. Ideologie nacismu se stala státní politikou. Byla oficiálně zakázána sovětská symbolika i komunistická ideologie. V zemi dochází k upevňování režimu tvrdého teroru. Antifašisté jsou vražděni přímo na ulicích.

70. výročí vítězství však není špiněno pouze činností soudobých banderovců. Jejich mecenáši na Západě rozvinuli celou kampaň proti naší zemi a našemu vítězství.

Představitelé celé řady evropských států demonstrativně odmítají účast na oslavách 9. května v Moskvě. Vnější síly se snaží vyvíjet nátlak na Rusko. Dochází k celkovému zvyšování mezinárodního napětí.

Jsme přesvědčení, že naši spoluobčané chápou podstatu probíhajících událostí. Jsou připravení jednotně hájit svobodný a samostatný rozvoj naší země.

To však neznamená souhlas s tím, že rusofobie a antisovětismus mají významnou podporu uvnitř Ruska a to i na státní úrovni.

Mnozí občané odmítají vyzdvihovat "zásluhy" Solženicyna, který zobrazil hrdinnou sovětskou minulost jako jediný všezahrnující GULAG. Milionům našich spoluobčanů působí bolest přihlížení tomu, jak Svanidze (fašistický komentátor) zesměšňuje historické události a pokouší se vnutit společnosti nereálný pohled na sovětskou epochu.

Mimořádným problémem v předvečer dne vítězství je vztah k Mausoleu V. I. Lenina na Rudém náměstí.

V posledních létech je Mausoleum trvale napadáno. Odpověď na otázku proč - je evidentní.

Z pohledu mezinárodního práva je současná Ruská federace následníkem SSSR.

Zakladatelem SSSR nebyl nikdo jiný než V. I. Lenin.

Proto všichni ti, kdo hladoví po dobytí Ruska a usilují o zpochybnění jeho hranic a mezinárodního statutu, půjdou cestou podrývání historických základů existence našeho státu.

Mausoleum se stalo nejen hlavním symbolem sovětské moci, ale skutečnou národní svatyní.

7. listopadu 1941, v době pro vlast vrcholně nebezpečné, z tribuny Mausolea pronesl J. V. Stalin svá slavná slova:

"Soudruzi Rudoarmějci a Rudí námořníci, velitelé a političtí pracovníci, partyzáni a partyzánky! Na vás hledí celý svět jako na sílu schopnou zničit lupičské hordy německých vetřelců. Dívají se na vás zotročené národy Evropy, které trpí pod chomoutem německých okupantů, jako na své osvoboditele. Velká osvobozenecká mise připadla na vás. Buďte důstojní této mise!"

Sovětští lidé důstojně splnili tuto osvoboditelskou misi, ke které je vyzval Stalin z hlavní tribuny země.

Obhájili svobodu a nezávislost vlasti v krvavých bojích pod Moskvou a Leningradem, v ohnivém pekle Stalingradu, v bojích s nepřítelem v předhůří Kavkazu, na pobřežích Baltu i Černého moře, v bažinách Karelie, lesích Běloruska a nekonečných stepích Ukrajiny.

Sovětský voják zachránil národy Evropy před rasovým zotročením a likvidací v koncentračních táborech. Dorazil nacistické zvíře v jeho vlčím brlohu a vztyčil prapor vítězství nad dobytým Reichstagem.

24. 6. 1945 z tribuny Mausolea maršál Sovětského svazu, dvojnásobný nositel "Řádu Vítězství" maršál G. K. Žukov slavnostně pronesl k účastníkům historické přehlídky:

"Ve Vlastenecké válce Rudá armáda potvrdila velkou důvěru lidu. Její slavní vojáci důstojně splnili svou vlasteneckou povinnost."

K základům Mausolea byly vrženy vlajky a standarty poražené III. Říše. Tento skutek se stal symbolickým aktem ukončení Velké vlastenecké války.

Nejvyšším vyznamenáním pro vojenské velitele, kteří bojovali v této válce, se stal "Řád Vítězství" s vyobrazením Mausolea.

12. srpna 1945, kdy ještě na Dálném východě zněly výstřely II. světové války, probíhal na Rudém náměstí pochod sportovců, který symbolizoval jednotu sovětských národů. Účastníky přehlídky zdravili z tribuny Mausolea Stalin, Žukov, Kalinin a další představitelé SSSR. Společně s nimi i velvyslanec USA v SSSR Harriman a generál americké armády, nositel sovětského "Řádu Vítězství", budoucí prezident USA D. Eisenhower.

Tehdy si oficiální představitelé USA považovali za čest stát na tribuně Leninova Mausolea společně se Stalinem.

Prošla léta a 14. dubna 1961 uviděli sovětští lidé na tribuně Mausolea prvního kosmonauta planety. Jurij Gagarin se k nim obrátil se slovy: "Jsem nesmírně rád, že moje milovaná vlast jako první na světě uskutečnila tento let, první na světě pronikla do kosmu."

A dva roky poté, v květnu 1963 pronesl z tribuny k občanům SSSR tříhodinový projev legendární vůdce kubánské revoluce Fidel Castro.

Přehlídky a demonstrace sovětské epochy lid miloval. Ztělesňovaly vojenskou moc, ekonomické a politické možnosti SSSR.

Ústředním místem všech těchto událostí byl průvod jejich účastníků před tribunou Mausolea.

V průběhu mnoha desetiletí bylo Mausoleum V. I. Lenina jedním z hlavních symbolů našeho státu. Jsou s ním svázány všechny hlavní události ruských dějin dvacátého století.

Zejména proto nejedno ukrývání Mausolea za dekoracemi v průběhu slavnostních akcí skrývá v sobě negativní podtext.

Může být vysvětlován jako symbolický akt odmítání hrdinství sovětského lidu v létech války s nacismem a celých sovětských dějin. A národ, odmítající svou minulost nemá budoucnost. Současný stav na Ukrajině to potvrzuje.

Vážený Vladimíre Vladimíroviči!

Vyzýváme Vás, abyste rozhodně odsoudil projevy rusofobie a antisovětismu v Rusku. V průběhu vojenské přehlídky na 70. výročí vítězství sovětského lidu ve Velké vlastenecké válce si musí Rudé náměstí zachovat svůj historický vzhled. Jeho architektonická podoba, včetně Mausolea V. I. Lenina musí být k dispozici pohledu všech návštěvníků.

Pouze takový přístup bude znamenat plné odmítnutí falsifikace dějin a skutečný respekt k hrdinství vítězů.

 

Text této výzvy podpořila celá řada organizací veteránů společně se společenskými hnutími "Děti války", "Ruský lad", "Ruští vědci socialistické orientace", Leninský Komsomol, "Celoruský svaz žen - Naděje Ruska", všech 39 organizací, soustředěných v Celoruském štábu pro koordinaci protestního hnutí.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.