Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Venezuela: konspirace bankéřů Tuesday, June 19 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Venezuela: konspirace bankéřů Tisk E-mail
Pondělí, 23 duben 2012

Jak se ve Venezuele blíží prezidentské volby, intenzifikují se intriky reakčních sil podporovaných imperialismem. Také španělský "socialista" Felipe Gonzales a chilský Ricardo Lagos se aktivně účastní konspirativní činnosti proti Bolívarovské revoluci.

Všechny průzkumy provedené až doposud potvrzují jasné vítězství pokrokových sil v prezidentských volbách, které mají proběhnout 7. října. Všechny s výjimkou jediného, hovořícího o patu, který má sloužit jako otevřené dveře reakcionářské opozici, aby mohla křičet "podvod!" a neuznat volební výsledek.

Základní otázkou, kterou je třeba si před prezidentskými volbami položit, je, zda uzná opozice bez násilí nové revoluční vítězství a nové prezidentské období Hugo Cháveze. Nedávná historie nás neponechává klidnými. Jedná se o stejnou opozici, která doposud neuznala porážku v referendu 2004, ve kterém Hugo Chávez získal téměř 60% hlasů. A do této chvíle, nikdo z opozice neučinil prohlášení, které by směřovalo k uznání výsledků voleb.

Mezitím se vody rozbouřily

V nedávném veřejném vystoupení venezuelský prezident varoval před násilnickými plány pravice. Varoval a upozornil, že proimperialistická opozice se snaží vyvolat násilí, protože se již cítí poražena (šíří se hlasy o možné výměně kandidáta). Hugo Chávez doporučil: "Neztrácejte hlavu. Vy (opozice) budete míst své poslance v parlamentu a gubernátory. Je nutné respektovat pravidla hry. To je demokracie. Tady není místo pro podvody". A byl ještě jasnější: "Pravděpodobnější je, že tito vůdcové opozice nevěří demokracii a naše vítězství neuznají" a proto hovoří o "patu" a snaží se získat podporu Spojených států pro plánované tvrzení, že došlo k volebnímu podvodu. Obrátili se i na bankéře, kteří financují zájmové skupiny, aby šířili chaos: "Jedna věc je, že svými penězi podporují demokratická hnutí a druhá, že svými penězi podporují hnutí destabilizační".

Jednou z bank viditelně aktivní ve volební kampani je Banesco, jejíž vlastník se strmě vypracoval z neznámého směnárníka na jednoho z nejvýznamnějších bankéřů v zemi ... zčásti díky finančnímu zprostředkování a s využitím peněz patřících vládním institucím. Před několika týdny zorganizoval nevinný mezinárodní "seminář", jehož se jako "hvězdy" zúčastnili Henrique Cardoso, Ricardo Lagos a Felipe Gonzales, muži, kteří vládli v Brazílii, Chile a ve Španělsku. Na setkání, které buržoazní media patřičně nafoukla a které neslo název "Slova pro Venezuelu", přijeli "udělit lekci" o hodnotách demokracie, tolerance, dobré vlády a o řadě dobrých záměrů, které jako vládnoucí politici nepraktikovali.

Je někdo z těchto pánů morálně oprávněn vynášet soudy o realizaci demokracie? Ve skutečnosti, to co, každého z nich charakterizovalo, mimo trvalé kritiky Bolívarovské revoluce a jejího vůdce, je neoliberální vize světa, kterou převedli do protivlastenecké formy, když své země dali do zástavy národní buržoazii, nadnárodním korporacím a Washingtonu.

Felipe Gonzales byl ten, kdo se společně se svým soudruhem ze stejné stáje Carlosem Andrésem Perésem - který musel odstoupit pro korupci - účastnil konání, které přivedlo ke krachu leteckou společnost Venezuely Viasa. Je to stejný muž, který poskytl vojenské základny Spojeným státům. Během jeho vlády dosáhla nezaměstnanost 21,4% a penze se snížili o 5,1%. Po čtyři roky financoval organizaci GAL, státní teroristickou organizaci.

Také Ricardo Lagos je příkladem "demokrata" od chvíle, kdy si pospíšil uznat Carmonovu vládu, která byla ve Venezuele ustanovena státním převratem v roce 2002. Carmona, více známý jako "el Breve" (Krátký), přeskákal všechny ústavní pravomoci a vyhlásil se prezidentem, avšak jeho vláda skončila za méně jak 48 hodin, čas pro něho dostačující, aby ukázal jasně, z jakého fašistického těsta je. Lagos, mezi roky 2000 a 2006, uvalil na Chile devastující politiku MMF. Dokázal skandálně zvýšit chilský veřejný dluh až na 60 % HDP. Další z jeho "zásluh" je dosažení poměru mezi příjmy 5 % nejchudších a 5% nejbohatších lidí v zemi, který je 209 vyšší. Před jeho nástupem k moci byl 130x vyšší!

Také Henrique Cardoso má důvody k hrdosti. Zvýšil nezaměstnanost z 6% na 10%. Za jeho vlády Brazílie rostla pouze 1 % ročně a jeho hysterické chování vůči Lulovi, následujícímu brazilskému prezidentovi, ho přivedlo až k jeho definování jako "hrozby vlasti". Je to ovšem "hrozba", která dokázala snížit chudobu v Brazílii z 34% (za vlády Cardosy) na 26 %.


16. 4. 2012 - Pedro Campos www.avante.pt

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.