Úvodní stránka arrow Ze zahraničí arrow V OSN zamítli žádost "Člověka v tísni" o poradní status Sunday, October 25 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
V OSN zamítli žádost "Člověka v tísni" o poradní status Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 únor 2006

Organizace spojených národů 25. ledna zažila další vítězství kubánské revoluce. Hospodářská a sociální rada OSN (ECOSOC) zamítla žádost české nevládní organizace „Člověk v tísni“, známé svými protikubánskými aktivitami, o udělení poradního statutu. (poradní statut ECOSOC má i Světová federace demokratické mládeže, kde je KSM členem).

Výbor pro nevládní organizace této Rady přijal kubánský návrh na zamítnutí žádosti organizace „Člověk v tísni“. Devět členů hlasovalo pro kubánský návrh, čtyři byli proti a čtyři se zdrželi hlasování.

Diplomatičtí zástupci, přítomní při hlasování uvedli, že zástupci USA se pokusili zabránit rozhodnutí Rady ECOSOC předložením procesní připomínky, jež měla oddálit projednávání této otázky.

Americký podnět však nebyl přijat. Osm zástupců hlasovalo proti, pět ve prospěch a čtyři se zdrželi, sdělily zdroje.

„Člověk v tísni“ byl obviněn že je financován a využíván Vládou České republiky k plnění úkolů směřujících k destabilizaci, získávání nových politických přívrženců a propagován změny režimu v různých zemích.

Velká část jeho poslání je uskutečňována pod patronací českého ministerstva zahraničí, jehož náměstek ministra, Tomáš Pojar, je ředitelem dozorčí rady této nevládní organizace.

Ve svém vystoupení před hlasováním, obvinil velvyslanec Kuby v OSN, Rodrigo Malmierca, organizaci „Člověk v tísni“, že je financována vládou Spojených států, aby prováděla podvratnou činnost v jeho zemi

Tato organizace, která se chová jako representant české vlády, byla využita, aby dopravila ilegálně na Kubu propagační materiály a peníze od Státního departementu a od USAID, prohlásil Malmierca.

Agenti této české organizace, jež se zabývá podporou konspiračních činností s cílem svrhnout ústavní pořádek na Kubě „porušili kubánské zákony, mezinárodní právo a Chartu OSN“, upozornil velvyslanec.

Vedoucí kubánské diplomatické mise obvinil rovněž „Člověka v tísni“ ze styků s individui s teroristickou minulostí, jako je Frank Calzón, bývalý člen organizací ABDALA a ALPHA 66, zodpovědných za smrt desítek Kubánců.

Další z kontaktů této organizace české vlády ve Spojených státech je Sixto Reinaldo Aquit Manrique, jenž se zúčastnil pokusu o zavraždění kubánského prezidenta v roce 1992 během druhého Iberoamerického summitu.

„Se spolupracovníky, jako jsou tito, je obtížné si představit dobré úmysly organizace „Člověk v tísni“, zdůraznil Malmierca.

Podle kubánského velvyslance představuje odmítnutí této nevládní organizace, napojené na protikubánské plány vlád České republiky a Spojených států „důležité vítězství pro náš lid“.

{moscomment}

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.