Úvodní stránka Friday, July 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
V Kyjevě byl surově napaden a pobodán soudruh Stanislav Serhijenko Tisk E-mail
Úterý, 25 duben 2017

Dne 20. dubna 2017 byl v místě bydliště v Kyjevě surově napaden a pobodán náš soudruh a kamarád Stanislav Serhijenko, student, člen organizace Sociální hnutí, aktivista platformy Start, bývalý aktivista revolučně marxistické organizace Boroťba. Na Stanislava čekali dva útočníci, jeden z nich ho začal bít, druhý ho třikrát bodl do stehna. Nejhlubší rána má 13 centimetrů. Útočníci po útoku utekli. Stanislav musel být operován. Má poškozené cévy a nervy, nemůže sám chodit. Naštěstí nebyly vážně zasaženy vnitřní orgány.

Přesto, že policejní vyšetřování teprve začalo, lze se důvodně domnívat, že se jedná o politicky motivovaný útok. Stanislav se dlouhodobě a veřejně účastní na straně pokrokové levicové mládeže bojů za sociální práva Ukrajinců. Nebojí se veřejně vystupovat a odhalovat hybné síly fašistického převratu na Ukrajině. Na pozvání KSM také vystupoval na sérii přednášek a diskuzí v ČR o situaci na Ukrajině v roce 2015.

Domněnce o politicky motivovaném útoku dále napovídají fakta, že útočníci na Stanislava čekali a byli připraveni - část útoku si dokonce nahrávali na video. Stanislav nebyl při útoku okraden a nejedná se o první surový útok, který byl na Stanislava spáchán ze strany ultrapravicových živlů.

Komunistický svaz mládeže co nejostřeji odsuzuje tento nelidský útok. Vyjadřujeme dále a opakovaně přesvědčení, že se nejedná o nějaký náhodný exces, ale o projev systematické snahy ukrajinských kapitalistických vládnoucích struktur umlčet pokrokové levicové ukrajinské hnutí, bojující proti oslabování ekonomických, sociálních a politických práv pracujících a její mládeže na Ukrajině. Přitom ukrajinští kapitalisté aktivizují ultrapravicové živly pomocí osvědčených metod, jako je rozdmýchávání vypjatého nacionalismu a protiruských nálad.

Připomínáme znovu, že v České republice nachází tyto úpadkové kapitalistické kruhy - kterým již nezbývá než se opírat ve své protilidové politice o otevřené násilí - své zastánce. Na prvních místech jmenujeme europoslance za TOP 09 Jaromíra Štětinu a bývalého eurokomisaře a velvyslance ČR při NATO Štefana Füleho.

Komunistický svaz mládeže vyjadřuje Stanislavovi svou solidaritu.

Brzy se uzdrav, Stasi!


Ukrajinský účet na účel solidární právní a lékařské pomoci IBAN: BE85363124990806


Informace: http://rev.org.ua/napad-u-kievi/

Video z besedy při Stasově návštěvě u nás: https://www.youtube.com/watch?v=ribErXX09Lw

Obsah přednášek: http://www.ksm.cz/z-aktivit-ksm/beseda-ukrajina-majdan-a-valka-boj-o-evropu.html

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.