Úvodní stránka Wednesday, April 08 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Tři opičky Russiagatu Tisk E-mail
Středa, 01 listopad 2017

Dívat se na šéfy Twitteru, Facebooku a Googlu na jednání komise Russiagate je jako se zúčastnit zjevení. Nebyl jsem připraven na tak zábavnou a znepokojující show.

Giulietto Chiesa

 

Sledovat tváře šéfů Twitteru, Facebooku a Googlu, zatímco odpovídají na otázky vyšetřující komise Russiagate, bylo jako být přítomen zjevení. Kdo ví, co si myslím o zločineckém společenství představovaném tím, co se nazývá americký "Deep State", bude překvapen mým ohromením. Ale říkám upřímně, že jsem nebyl připraven na tak zábavný a znepokojující "spektákl". Všichni tři referovali o jimi získaných datech týkajících se "infiltrace" ruské propagandy do srdce Ameriky.

Neměli další a nabídli, co měli: přibližně 8000 zpráv na Facebooku ze dvou miliard denně, což se rovná 0,0004%; hrst ze stránek YouTube; 1 milion a 900 tisíc dolaru nabídnutých Sputnikem pro zakoupení volného prostoru na Twitter (návrhy, nicméně odmítnuté a polovina z nich byla formulována po skončení prezidentských voleb).

Sám o sobě legrační výsledek. Dvojnásob legrační při vědomí, že se vší pravděpodobností počet "infiltrací" v opačném směru je odlišných velikostních řádů, mnohem vyšší než to, co je zde uváděno. Tohle by mělo postačit k rozpuštění komise při bouři smíchu a ukončení Russiagate.

Kdežto členové komise, nedbající směšnosti přistoupili k formulování otázky. "Domníváte se, že Rusko se vměšovalo do prezidentské předvolební kampaně?" A tři opičky, věrny zadání, nedbající i ony na směšnost, které jsou vystaveny před zraky dějin (ne před americkým zpravodajstvím, které pokračuje v předstírání, že Russiagate je něco mnohem evidentnějšího než přízrak) odpověděly kladně.

I my se tedy smějeme, aniž bychom zapomínali, že země, dobu imperiální, která nabízí světu takový spektákl, se může stát velmi rychle nebezpečím pro celé lidstvo. Nic horšího než vidět z blízka dítě, navíc ještě hloupé s (jadernou) pistolí v rukách. Impérium, které může číst tvoji korespondenci a poslouchat i tvůj utajený vzdech, které sebe prohlásí za banánovou republiku: nepřivádí Vás to do stavu úzkosti?


Překlad KSM

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.