Úvodní stránka Wednesday, April 08 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Tragédie: 16 mrtvých utečenců ve východním Egejském moři Tisk E-mail
Pondělí, 19 březen 2018

Prohlášení Komunistické strany Řecka.

V sobotu u ostrova Agathonisi na východě Egejského moře se převrhla malá loď. Na její palubě utonulo šestnáct lidí, včetně šesti dětí.

Státní příslušnost obětí není doposud známa. Potopení je považováno za událost s nejvyšším počtem úmrtí migrantů, kteří se snažili doplout na odlehlé řecké ostrovy.

 

Tři lidé - dvě ženy a jeden muž - dosáhli pobřeží a upozornili úřady na potápění lodí. Tito tři lidé vypověděli, že dopluli na dřevěné lodi, která měla na palubě odhadem 21 lidí. Loď se potopila z důvodů, které nejsou v současné době známy.

Záchranná operace stále probíhá.


 

Tisková zpráva KKE:

Nové ztroskotání u Agathonisi, s mrtvými uprchlíky, přistěhovalci s dětmi, ukazuje, že tragédie vykořeněných obětí imperialistického barbarství nemá konce. Ani rostoucí sofistikovaná represivní opatření na hranicích, ani nepřijatelná dohoda mezi EU, Řeckem a Tureckem, kterou před dvěma lety podepsala současná vláda, nemůže zabránit tomu, aby se zoufalí lidé, kteří utíkají před imperialistickou válkou a bídou, nedostávali do spárů bezohledných obchodníků.

Nyní, když se stahují mraky nad Řeckem a hrozí přímé zapojení Řecka do války, je nutné posílit boj všech lidí, uprchlíků a migrantů proti systému, který způsobuje vykořisťování a války, mrtvé v bitvách, na moři i na utečeneckých trasách.


(sobota, 17. března 2018)

http://www.idcommunism.com/2018/03/tragedy-at-least-16-dead-after-migrant.html

Překlad KSM

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.