Úvodní stránka Tuesday, February 25 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Světová federace demokratické mládeže k Mezinárodnímu dni migrantů (18. prosince) Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 prosinec 2019

Války, intervence a okupace způsobují nárůst migrací a uprchlíků po celém světě. V některých zemích začíná vést k migraci také klimatická změna. V současné době je nuceno migrovat nebo se vysídlit až 70 milionů lidí.

V této souvislosti fašisté, krajní pravice a fundamentalisté propagují xenofobii a rasismus proti migrantům a uprchlíkům. Vládnoucí třída se snaží této situace využít k dezorientaci dělnické třídy, aby se nezaměřovala na svého třídního oponenta, a přiměla je, aby se místo toho soustředily na umělá rozdělení, jako jsou ty, které se místo toho týkají migrantů a uprchlíků.

Je důležité zdůraznit, že ti, kdo zavádějí nejvíce xenofobní politiky a zprávy proti imigrantům, jsou ve skutečnosti ti, kdo vládnou násilím a agresivitou a jsou odpovědní za to, že budou tisíce lidí (mnohdy mladí lidé) uprchlíky.

Imperialismus nejen způsobuje nucenou migraci a uprchlíky, ale způsobuje také represivní politikou smrt a dokonce vraždění tisíců lidí, jejichž jediným "zločinem" bylo hledání lepších životních podmínek. Takovým příkladem je migrační politika Evropské unie a Spojených států amerických.

Světová federace demokratické mládeže zdůrazňuje, že imperialismus je hlavním zodpovědným za nucenou migraci a uprchlíky. Světová federace demokratické mládeže odsuzuje xenofobii a rasismus, což jsou nástroje vládnoucí třídy k rozdělení pracujících. Světová federace demokratické mládeže znovu opakuje svůj závazek k antiimperialistickému boji, který je jediným způsobem, jak dosáhnout trvalého míru a ukončit nucené migrace.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.