Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Soudruh Klaus Neumann zemřel Monday, June 18 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Soudruh Klaus Neumann zemřel Tisk E-mail
Středa, 18 leden 2017

Soudruh Neumann byl zakládajícím členem německého akčního byra "Pohřeb nebo NEBESKÁ ČTYŘKA" a od toho okamžiku byl neúnavně činný v práci za NEBESKOU ČTYŘKU, za Třídní boj místo světové války a za Revoluci místo války. Jako průzkumník míru ve vlastní zemi, v anektované NDR, v České republice nebo v Polsku při přípravě akčních průvodů a jejích ulic a náměstí.

Jako organizátor techniky až po šíření letáků a plakátů ve vlastním i jiných městech. Jako člověk, jenž věděl mluvit a referovat o mezinárodních protiválečných akcích. Komunistický dělník, neskutečně skromný, jenž poháněl boj jeho třídy v jeho třídě za proletářskou revoluci, jež byla zároveň jeho život i jeho životní obsah. Do posledního dechu se jako komunista účastnil Německého října a Revoluci místo války.

Tajemství soudruha Klause Neumanna, jenž neúnavně organizoval svou třídu, tajemství průzkumníka, jenž prakticky a rychle vycítí správné kroky, je vlastně jednoduché, pro mnoho dělníků však ještě stále těžké zrealizovat: Soustavně získávat poznatky nejenom o nejbližší akci, nýbrž o základech o marxismu-leninismu, být studujícím dělníkem, jenž polyká svazky Bertolta Brechta a nejen spoluorganizovat nespočetné pouliční akce ve smyslu Brechta, nýbrž dělat i návrhy na základě vlastních poznatků. Nikdy nepřestat s teorií pro změnu světa.

Soudruh Klaus Neumann, nepostradatelný 60 životních let.

Ctíme si Tě a připomínáme si Tě tím, že se budeme od Tebe učit, jak se revoluce za osvobození lidstva od války a brzdění výrobních sil, od vykořisťování a nevědomosti stane středobodem našeho konání.

Akční byro "Pohřeb nebo NEBESKÁ ČTYŘKA"

Poznámka KSM: Soudruha Klause Neumanna jsme poznali zblízka při přípravě české části konvoje Třídního boje namísto světové války. Při naší spolupráci jsme poznali, jakým byl neúnavným bojovníkem, rozhodným organizátorem, z kterého jsme si mohli vzít příklad. Připojujeme se ke kondolenci našim německým soudruhům. Čest jeho památce.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.