Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Severní Korea - Chiesa: "Nebude to Kim, kdo začne válku. Kdo tahá za nitky" Friday, December 14 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Severní Korea - Chiesa: "Nebude to Kim, kdo začne válku. Kdo tahá za nitky" Tisk E-mail
Úterý, 05 září 2017

Severokorejská krize zapadá do strategických zájmů USA: slouží k posílení jejich přítomnosti v Jižní Koreji a k znovuvyzbrojení Japonska, což jsou dva sousedi ČLR. A pak lodě USA v čínských mořích. (04. září 2017 Stefano Ursi)

Napětí ve východním kvadrantu se zvyšuje každou hodinou. Po posledním severokorejském jaderném pokusu, kdy se testovala vodíková puma, která by měla mít takovou úpravu, aby s ní bylo možno vyzbrojit "mezikontinentální superraketu" a která vyvolala zemětřesení o síle 6,3 stupně, mocní světa vyjádřili své postoje, a jsou mnozí, kteří se obávají, že v krátké době dojde ke konfliktu s nepředvídatelnými následky. Jihokorejská armáda provedla cvičení, při kterém simulovala útok proti jaderným zařízením Severní Koreje s využitím stíhaček F15 a balistických raket a Trump to komentoval takto: "Jižní Korea zjišťuje, jak jsem jim řekl, že dialog nefunguje, že Severní Korea rozumí jen jediné věci." Na dnešní odpoledne byl svolána mimořádná schůze RB OSN. IntelligoNews se zeptal novináře a experta na geopolitiku Giulietta Chiesu, co si myslí o možné eskalaci, která by mohla vést ke konfliktu.

Směřujeme k válce?

Obávám se, že ano. Obávám se, že situace se stává stále dramatičtější v tom smyslu, že Američané přijímají rozhodnutí, jedno za druhým, které se zdají, že uzavírají jakoukoli cestu k dialogu. Mrzí mě jen, že italské a západní evropské veřejné mínění si myslí, že tuhle válku zahájí Kim Čong-Un zatímco já si myslím, že tento konflikt spustí Spojené státy.

Výzvy prezidenta Putina k dialogu o severokorejském problému  nenašly odezvu.

Ano, nenašly odezvu. Nicméně si myslím, že Rusko má mnoho důvodů se obávat případného vývoje, vzhledem k tomu, že severokorejské rakety, předpokládám, že jsou opravdu schopny zasáhnou USA, by musely letět přes ruské území. To je to co zjevně znepokojuje Rusko.

Četli jsme, že Trump, při setkání s japonským premiérem Abém, vyjádřil připravenost k jadernému řešení.

Myslím, že pokud konflikt začne, není pochyb, že použijí jaderné zbraně.

Kdo v této události skutečně tahá za nitky?

Můj názor je jasný, a od samého začátku neměnný. Tedy to zdůrazním: Spojené státy využívají severokorejskou krizi pro své strategické zájmy, nakolik jim umožňuje posílit přítomnost v Jižní Koreji a vyzbrojovat Japonsko, což jsou dva sousedé ČLR a slouží USA, aby umístily svá válečná plavidla  do bezprostřední blízkosti Číny, kromě raket, které v jižní Koreji umístily. Tedy shrnuto, USA učinily několik zásadních kroků, které by pro ně mohly být velmi užitečné v případě strategického konfliktu s ČLR.


Zdroj: http://www.intelligonews.it/le-interviste-della-civetta/articoli/4-settembre-2017/66292/corea-del-nord-chiesa-la-guerra-non-la-iniziera-kim-chi-muove-i-fili-parla-giulietto-chiesa/

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.