Úvodní stránka Saturday, September 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Roger Waters odsoudil obklíčení venezuelské ambasády ve Washingtonu Tisk E-mail
Středa, 15 květen 2019

Britský hudebník a spoluzakladatel kapely Pink Floyd, Roger Waters, sdílel 11. května na sociálních sítích video, ve kterém projevil svou solidaritu s aktivisty, kteří zůstali na venezuelském velvyslanectví ve Washingtonu na podporu prezidenta Nicolase Madura.

Roger Waters řekl, že před velvyslanectvím jsou "lidé zastrašující tyto aktivisty a že se tímto způsobem snaží utvořit blokádu velvyslanectví", což je "suverénní území" Venezuely, s úmyslem vyhnat tyto aktivisty z budovy.

Na nahrávce je ve tmě a se zapálenou svíčkou, aby ukázal svou solidaritu s lidmi, kteří zůstali bez světla ve venezuelském zastoupení v hlavním městě USA.

V této souvislosti Waters připomněl opatření, podniknutá s cílem přesvědčit obránce ambasády, aby ji opustili, jako jsou akce jiných aktivistů podporovaných vládou USA, kteří zabraňují dodávkám potravin do budovy, dále pak odstřižení od elektřiny učiněné na příkaz ministra zahraničí USA Mikea Pompea, po čemž také následovalo přerušení dodávek pitné vody.

Tyto aktivity úřadů USA jsou "zcela nezákonná a zcela v rozporu se všemi mezinárodními předpisy," řekl hudebník a zopakoval, že "venezuelské velvyslanectví je suverénním vlastnictvím venezuelského lidu" a institucí této jihoamerické země.

Ve stejném videu zveřejněném s hashtagem #TrumpUnblockVenezuela (Trumpe odblokuj Venezuelu), pod nímž uživatelé internetu odsuzují důsledky sankcí USA vůči Caracasu, zdůraznil, že se v posledních týdnech již několikrát Washington pokusil svrhnout venezuelskou vládu.

Nicméně všechny tyto pokusy o puč "bídně selhaly, protože venezuelský lid věří v bolívarovskou revoluci a nemá v úmyslu přenechat tento systém loutce, jakou je Guaidó," řekl Waters.

Hudebník poukázal na to, že opoziční poslanec "byl připraven", aby "vystupovat jako loutka" ve prospěch americké vlády, která "se nikdy nepřenesla přes skutečnost", že americké korporace se začátkem vlády Huga Cháveze ztratily moc nad venezuelskou ropou, a od té doby se ji snaží obnovit.

"Pokud dovolíme, aby toto prošlo Pompeovi, Trumpovi a dalším jako Abrams, nezastaví se nikde. Musíme je zastavit, "zdůraznil Roger Waters, který již dříve vystoupil proti snaze USA svrhnout legální vládu Bolívarovské republiky Venezuela.

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.