Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow "Protiteroristické" jednotky Kyjeva pod velením Poláka Jerzyho Dziewulskiho Friday, April 03 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
"Protiteroristické" jednotky Kyjeva pod velením Poláka Jerzyho Dziewulskiho Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 červen 2014

"Protiteroristické" jednotky vržené Kyjevem proti silám požadujícím nezávislost Donbasu jsou řízeny Polákem Jerzym Dziewulskim.

Ten byl poradcem bývalého polského prezidenta Aleksandera Kwasniewskeho (1995-1997), ale i šéfem osobní ochranky, a poslancem Sejmu v letech 1991-2005. Do roku 1990 byl členem Polské sjednocené dělnické strany. Jerzy Dziewulski je polským důstojníkem, který prošel výcvikem v USA a působil i v Izraeli.

Na fotografii je to osoba vlevo vedle Aleksandra Turčinova (bývalý šéf tajných služeb a dočasný prezident Ukrajiny). Fotografie byla pořízena v blízkosti Slavjanska. Nad celou operací má supervizi Derek Chollet, náměstek ministra obrany USA.

Polsko se podílelo na revoltě v Kyjevě, někteří ze vzbouřenců byli pod kontrolou představitele EU v Kyjevě Jana Tombinského a někteří byli předtím vycvičeni polskou policii. Polsko je dále zapojeno do převratu, k jehož zahájení dal signál ministr zahraničí Polska Radoslav Sikorsky po jednání dobré vůle mezi opozicí a prezidentem Janukovičem. Sikorski by mohl být odměněn za svoji úlohu nahrazením Catherin Ashtonové ve funkci Vysoké komisařky pro zahraniční a bezpečnostní politiku.


Rete Voltaire, 11 června 2014

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.