Úvodní stránka Tuesday, January 19 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Problémy světa není možné vyřešit válkou Tisk E-mail
Pátek, 07 leden 2005

V Havaně se v prosinci 2004 konal VIII. sjezd kubánského Svazu komunistické mládeže(UJC), sesterské organizace KSM. 1800 účastníků a účastnic diskutovalo v šesti pracovních skupinách o otázkách Svazu a Programu revoluční vlády Kuby, kterým má být ještě více vylepšeno kubánské hospodářství a kulturní úroveň země. UJC (kubánský komsomol) vznikl v dubnu r.1964 a dnes má více než půl milionu členů.

Na závěr třídenního sjezdu UJC vystoupil před delegáty se svým projevem také Fidel Castro. Soudruh F. Castro vyjádřil své přesvědčení, že socialistická cesta „Ostrova Svobody“ nemůže být poražena. Ve svém projevu zdůraznil, že pokrokové ideje, z nichž revoluce vzešla, jsou neporazitelné. Svět nemá jinou alternativu než boj proti hegemonii světových center, které vedou celou Zemi do obrovské krize, z níž by již nebylo úniku. „Nejsou to zbraně, nýbrž ideje, které tento světový boj rozhodou“, prohlásil Castro ve své tradiční olivově zelené uniformě. Dále vyzdvihl důležitou roli, kterou zaujímá kubánská mládež v boji proti mocipánům z USA. Cílem Spojených států je podle kubánského prezidenta ekonomicky a mezinárodně blokovat a ničit Kubu a proto „Ostrov Svobody“ nesmí zanedbávat svou obranu, protože vzhledem k neodvratitelné krizi v USA existuje možnost, že pokud Spojené státy ovládne fašizující skupina velkokapitálu, splní staré válečné imperialistické hrozby. „Nelze tudíž vyloučit válečný konflikt“, řekl doslova F.Castro.
Nakonec Comandante Castro vzpomněl úspěchy, kterých Kuba dosáhla od konání posledního sjezdu UJC. Bylo zrenovováno 27 nemocnic, stát platí jako zaměstnání matkám postižených dětí,aby o své potomky mohly pečovat doma, začaly vysílat dva nové televizní kanály a v neposlední řadě nezaměstnanost klesla pod 2% ad. ad.
Jsou to rozhodně potěšující a inspirativní informace, které se k nám až z dalekého „Ostrova Svobody“ donesly. Přestože je Kuba zeměpisně vzdálená, je naším srdcím blízká a přejeme z celé duše kubánskému lidu a zejména kubánské mládeži, aby nebyla nucena znovu prožívat hrůzy kapitalismu, tak jak je na vlastní kůží musí pociťovat mládež v ČR.

Podle zahraničních zpráv přeložil a zpracoval PSK

{moscomment}
 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.