Úvodní stránka Friday, October 30 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Převrat v Bolivii Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

PŘEVRAT byl dokonán. Evo Morales se vzdal prezidentství v Bolívii, aby zabránil občanské válce, kterou si přejí bílí a bohatí a mezinárodní moc, ti všichni špatně trávili skutečnost, že Bolívie byla poprvé ve svých dějinách schopná vzít moc do svých rukou.

Opět jako mnohokráte v dějinách "ti co mají sílu, ale nemají pravdu", vnucují svou vůli. EVO se musí sklonit před diktátem pučistických vojáků jednajících po dohodě s OAS. Ale ani tito nezpochybnili skutečnost jeho čtvrtého vítězství ve volbách.

V této chvíli je jasné, že sčítání hlasů, pokud by Evo vyhrál o několik tisíc hlasů, nebo o menší počet, aby se vyhnul druhému kolu proti Mesovi, bylo jen ZÁMINKOU. Evo neodstupuje proto, že došlo k údajným volebním podvodům, Evo odstupuje kvůli státnímu převratu, který by stejně přišel a pro který se hledala záminka, jako v Chile od 29. června do 11. září 1973.

Čím je Evo vinen? Jeho vina spočívá v tom, že učinil z Bolivie produktivní zemi, zemi s rostoucí ekonomikou, se stabilní měnou, že omezil extrémní chudobu-; a chudoba je skutečností týkající se milionů Bolivijců. To potvrzují nejrůznější zdroje. Vina Eva spočívá v tom, že dobře použil peníze ze znárodněných zdrojů uhlovodíků. V roce 2019, podle MMF Bolívie bude vykazovat růst 4 %. Podle Světové banky od roku 2006 do dnešních dnů HDP vzrostlo od 11 do 38 mld. dolarů a chudoba se snížila ze 60 % na 36 %. Z čeho obviňují Evo Moralese?

Chybou Eva bylo, že nikdy nejel do Washingtonu s čepicí v ruce, jako to činili všichni předcházející bolívijští prezidenti před ním. Především vina Eva spočívá v tom, že ukončil apartheidní režim na kterém byla 500 let založena historie Bolívie. Bolívie bílých mu to nikdy nezapomněla

Již několik hodin po volbách bylo jasné, že Mesa je loutka v poměru ke skutečné moci, kterou vyjadřoval Camacho v Santa Cruz, použití násilí ze strany polovojenských skupin sloužících pravici, nad kterým se rozprostřelo ticho monopolistických médii, bylo předehrou před zásahem zrádcovských generálů. Nové volby nestačili? Nechtěli volby, které by Evo, nebo jiný představitel MAS znovu vyhrál. Požadavek voleb byla jen záminka. Chtěli převrat. Chtěli moc. Evo a Alvaro Garcii Liner mají vyšší etos a to znamená, že i nejvýznamnější vládní zkušenost v dějinách země nestojí za občanskou válku, mrtvé, mučení, desaparecidos (zmizelé), což ostatně Bolívie dobře zná.

Ještě jednou v latinskoamerické historii přichází na scénu ponurou komedii generálů, představovaných tak, že přebírají moc v duchu služby národu, což je nedůstojná lež, kterou nám monopolní media ještě jednou předkládají. Místo vojáků je v kasárnách a od nich nikdy nepřišlo nic dobrého pro lidové masy, ani pro demokracii.

GENNARO CAROTENUTO

gennarocarotenuto.it

Překlad KSM

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.