Úvodní stránka Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Přemalování Solženicyna v ruském Tveru Tisk E-mail
Sobota, 18 červenec 2020

 

Aktivisté Rot-front přemalovali portrét Solženicyna, který před dvěma lety ilegálně namalovali antikomunističtí aktivisté. Portrét vyvolával stížnosti místních. Nyní komunisté vrátili budovu do původní podoby.

Komentář tajemníka ROT Front (Ruské sjednocené fronty práce, v rámci které působí RKRP-KSSS) Alexandra Batova k zamalování portrétu Solženicyna na bytovém domě ve městě Tver. Komentář byl zveřejněn 6. července 2020 na webu colonelcassad:

"Byli jsme to my, kdo portrét zamaloval. Portrét Solženicyna byl namalován potají. Bez ohledu na mnoholeté vymývání mozků, miliony občanů Ruské federace oprávněně považují tohoto člověka za ničemu a zrádce. Státní propaganda musí doslova vnucovat lidem obraz "velikého spisovatele", cpát ho do školních učebnic, stavět mu památníky, rozvěšovat plakáty, otevírat muzea. A přesto každým dnem přibývá našich spoluobčanů, kteří si uvědomují, že život a dílo Solženicyna je hluboce cizí a nepřátelské naší zemi."

Portrét Solženicyna byl nelegálně vyobrazen street art umělcem Viktorem Lebeděvem v roce 2018, kdy uplynulo 100 let od narození tohoto spisovatele, jehož v Rusku nazývají "literárním Vlasovcem".


Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.