Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Olympijská vlajka v rukou vojáků Thursday, June 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Olympijská vlajka v rukou vojáků Tisk E-mail
Pondělí, 30 červenec 2012

Vláda Její Výsosti Alžběty II. nechala vztyčit olympijskou vlajku s pěti kruhy, symbol míru, jednotkou 16 britských vojáků, vybraných z těch, kteří se nejvíce vyznamenali v posledních válkách.

Olympiády by mohly být "momentem obnoveného přátelství, ve kterém se formuje mír": tak arcibiskup z Westminsteru pozdravil sportovce, kteří dorazili z celého světa do Londýna. Aby v zahajovacím ceremoniálu vláda Její Výsosti ukázala tohoto ducha, nechala vztyčit olympijskou vlajku s pěti kruhy, symbol míru, jednotkou 16 britských vojáků, vybraných z těch, kteří se nejvíce vyznamenali v posledních válkách. V čele jednotky zahrnující příslušníky tří druhů zbraní šel Tal Lambert velitel spojení na leteckých základnách Lyneham a Brize Norton, ze kterých se vedly operace při loňské válce proti Libyi. Z příslušníků RAF se dále zúčastnil seržant Raval, který se vyznamenal ve válce proti Jugoslávii a Iráku. Za námořnictvo a námořní pěchotu zde byl přítomen důstojník Hiscock vyznamenaný Queen's Gallantry Medal za akce při invazi do Iráku. Za pozemní armádu pak seržant Reains, který se vyznamenal v bojích v Iráku a v Afghánistánu, kde byl zraněn a kaprál Rainey, který má za sebou nebezpečné mise v Afghánistánu. 

Vztyčení vojáky nejen britské vlajky, ale i olympijské je vrcholně symbolické gesto: znovu potvrzení, že ozbrojené síly Spojeného království a dalších zemí NATO nevedou agresivní války, ale mírové operace v zájmu celého lidstva. Velmi vážnou skutečností je fakt, že MOV autorizoval takové rozhodnutí, které by bylo zakázáno v každé jiné zemi, kde se OH odehrávají. Rovněž vážnou je skutečnost, že světový tisk zcela ignoroval tuto událost, i když v Londýně jsou přítomny tisíce novinářů. Ti popisovali klobouk na hlavě Její Výsosti ve chvíli, kdy byla olympijská vlajka vojáky vztyčena, obnovujíc slávu britského impéria.

Manlio Dinucci

 

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.