Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow NEZAPOMENEME! První výročí masakru v Oděse Tuesday, December 01 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
NEZAPOMENEME! První výročí masakru v Oděse Tisk E-mail
Sobota, 02 květen 2015

Dne 2. května 2014 spáchaly v Oděse bandy ukrajinských nacionalistů a neonacistů masovou vraždu demonstrantů, kteří přišli vyjádřit svůj odpor vůči převratem nastolené kyjevské juntě. Obětí nástupců banderovců se stalo oficiálně 48 Oděsanů (neoficiálně jsou počty obětí mnohem vyšší až do 100 lidí), přičemž doslova peklo zastánci kyjevské junty podporované USA a Evropskou unií rozpoutali v Domě odborů, kde své oběti brutálně mučili a upalovali.

Dodnes nebyl za tento zločin nikdo odsouzen. Teror v Oděse měl zastrašit odpůrce prozápadního převratu. Teror v Oděse se stal mementem. Oficiální představitelé USA ani zemí EU však o něm jakoby nevěděli. Jak by mohli? Jedná se o projev sil, které na Ukrajině odvedly pro Západ špinavou "práci". Nebylo to zdaleka poprvé a žel jistě ani naposledy.

Zatímco bývalý ministr zahraničních věcí ČR Schwarzenberg spolu s celými zájezdy svých západních kolegů jezdil kyjevský převrat osobně podporovat a úřadující ministr zahraničních věcí ČR Zaorálek trapně a ostudně hrál divadélko při "oslavách" prvního výročí Mejdanu, v Oděse budou jistě Schwarzenberg, Zaorálek a další jim podobní při připomínce masakru chybět. Co mnozí pravicoví i sociálnědemokratičtí exponenti neříkají nahlas, to prozradil bez uzardění diplomat a od roku 2006 vládní zmocněnec ČR pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška. Co tento bývalý aktivista českého Majdanu z roku 1989 jakožto obhájce demokracie a lidských práv doporučil učinit s těmi, kdo se postaví politickým silám ztělesněným Severoatlantickým paktem, USA a EU? Vidí a říká to jasně: "Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid."

S takovýmto postupem USA a EU je třeba počítat. A je proto nezbytné se na něj odpovídajícím způsobem připravovat.

 

Dokument s fotografiemi z Oděsy 2. května 2014

Dnes v 16:00 na Hradčanském náměstí v Praze se koná shromáždění k připomenutí tohoto zločinu.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.