Úvodní stránka Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Nečinnost Ruska je smrtelně nebezpečná! Tisk E-mail
Pondělí, 09 červen 2014

Prohlášení Ústředního výboru Komunistické strany Ruské federace

Ústřední výbor Komunistické strany Ruské federace vyjadřuje hluboké rozhořčení nad událostmi na Ukrajině. Banderovsko-fašistická junta, jež uchvátila moc v Kyjevu, pokračuje v krvavých trestních akcích proti civilistům. Bezpečnostní agentury pod kontrolou Kyjeva vystavují obytné čtvrti, nemocnice, školy a školky dělostřeleckým útokům a náletům navzdory mnoha obětem mezi civilním obyvatelstvem. Tyto akce mají všechny příznaky otevřeného teroru a etnické čistky. 

ÚV KSRF je přesvědčený, že takzvané zvolení Pororšenka za presidenta nemá nic společného s myšlenkou "volných a svobodných voleb". Navíc, jak nás přesvědčuje vývoj, jeho příchod k moci vyústil v rozšíření trestních operací a jejich změnu na skutečný masakr. Záznam krvavého náletu v centru Lugaňska, nafilmovaný očitými svědky, je skutečně šokující. Tento teroristický čin se rovná barbarskému bombardování španělské Guernicy, britského Coventry a sovětského Stalingradu. To je skutečná tvář fašismu. 

Obžaloba ze spáchaných válečných zločinů není časově omezená. Válečné zločiny se musí stát předmětem posouzení zvláštním tribunálem. Trest je nevyhnutelný pro ty, kteří vydávají zločinné rozkazy: pro Turčinova, Jacenčuka, Avakova, Porošenka. Trestu se nevyhnou ani ti, kteří jejich rozkazy plní.

ÚV KSRF obrací pozornost k faktu, že nejstrašlivější události časově splývají s návštěvami předních politiků USA na Ukrajině. Podle našeho názoru je to jen další důkaz, že toto vojenské bezohledné schéma kyjevské junty vypracovala washingtonská vláda, která je také řídí. Tyto kroky amerických politiků musí být přísně odsouzeny na mezinárodní úrovni.

Možnost, že se tento konflikt rozšíří do sousedních oblastí Ukrajiny, ale i do pohraničních oblastí Ruska, je zcela reálná. Je to naše země, kam tato válka směřuje. Je to válka bratrovražedná a ničivá pro základy ruské státnosti. Situace vyžaduje okamžitou reakci ze strany presidenta a vlády Ruska.

ÚV KSRF je pro okamžité svolání Rady bezpečnosti Ruské federace. Neodkladně musí být vypracováno mnoho opatření k zastavení šíření konfliktu a vrácení situace na Ukrajině do normálu. Za současných podmínek považuje ÚV KSRF za nezbytné:

- oficiálně uznat Doněckou i Lugaňskou lidovou republiku

- zajistit bezletovou zónu nad územím těchto republik s cílem ukončit umírání a ničení

- utvořit humanitární koridor pro zásobování Doněcké a Lugaňské lidové republiky životními potřebami a k evakuaci obětí

- přijmout opatření na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

- podpořit dobrovolníky, kteří by chtěli pomáhat ukrajinskému lidu v boji banderovsko-fašistické juntě

- v případě dalšího rozšiřování trestných operací proti občanům Doněcké a Lugaňské lidové republiky požadovat, aby president Ruské federace uplatnil své právo, jež mu dala Rada federace, k použití ozbrojených sil k ochraně životů a svobody civilistů.

Nečinnost se stává smrtelně nebezpečnou!

 

Gennadij Zjuganov

předseda ÚV KSRF

Moskva, 5. června 2014 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.