Úvodní stránka Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
NATO požaduje průjezdnost tanků pro případ války s Ruskem Tisk E-mail
Pátek, 10 listopad 2017

NATO nás žádá o  zesílení mostů a zpevnění cest, aby mohly projet tanky a těžká vojenská vozidla projet pro případ války proti Rusku

Již před dvěma týdny, mluvčí NATO Oana Lungescu vyhlásila, že "NATO hodlá vytvořit nová velitelství v Evropě," protože "schopnost rychlého rozvinutí vojsk aliance je důležitá pro kolektivní obranu NATO".

Včera sám generální tajemník NATO Stoltenberg při setkání spojeneckých ministrů obrany tento koncept objasnil lépe: "Jedno velitelské centrum se týká Atlantiku a poslouží pro posílení naší kapacity chránit námořní spojení, které má pro transatlantiskou alianci základní důležitost. Musíme být schopni přesunout armády a jednotlivé jednotky přes Atlantik ze severní Ameriky do Evropy. Pak tady bude druhé velitelské ústředí, odpovědné za přesun jednotek v rámci Evropy, což je rovněž důležité".

"Musíme se také ujistit," dodal Stoltenberg, "že cesty a mosty jsou dostatečně pevné, aby unesly průjezd našich nejtěžších vozidel a zda železniční síť umožní rychlý přesun tanků a těžké bojové techniky. NATO má vojenské požadavky na civilní infrastrukturu, a ty budou aktualizovány, abychom si byli jisti, že současné vojenské potřeby budou zajištěny. Ale tohle není práce, kterou by mohlo NATO vykonat samo. Vyžaduje to úzkou spolupráci s národními vládami a soukromým sektorem. Také Evropská unie hraje v tomto případě důležitou roli. Tedy NATO a EU musí pokračovat ve spolupráci bok po boku na tomto programu majícím životní význam.

A rovněž před dvěma týdny prohlásil mluvčí NATO: "Spojenci modifikují zákony národních států aby umožnili vojenským transportům přejíždět co nejrychleji  hranice států a pracují na posílení infrastruktury jednotlivých států."

Ale nám nic nikdo neřekl. Jak je to možné ?

 

Massimo Mazzucco


Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.