Úvodní stránka Thursday, June 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Mezinárodní mírová mise v Sýrii pokračuje Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 duben 2012

Demonstrace na podporu syrské vládyV Syrské arabské republice v těchto dnech pokračuje mezinárodní mírová pozorovatelská mise organizovaná pod záštitou Světové rady míru a Světové federace demokratické mládeže. Účastní se ji několik desítek pozorovatelů z 25 zemí všech kontinentů, mezi nimi i člen KSM Milan Krajča. 

V prvních dnech mise pobývali její zahraniční účastníci v syrské metropoli Damašku. Zde měli možnost diskutovat situaci v zemi s politickými představiteli z různých syrských politických stran, muslimskými i křesťanskými náboženskými vůdci a především s místními lidmi v ulicích hlavního města. Součástí programu mise však byla také návštěva nemocnice, márnice i pohřbu obětí nepokojů.

Účastníci mise se následně letecky přesunuli do okrajových částí Sýrie k posouzení situace mimo hlavní město. I zde mimo jiné probíhala jednání s různými místními představiteli i s obyčejnými lidmi. Včera se mezinárodní mise přesunula zpět do Damašku. Zahraniční delegáti se zde chtějí setkat s představiteli odborů, mládežnických a studentských organizací i obou syrských komunistických stran. Naplánována je také schůze s vůdci několika palestinských stran, exilově působících právě v syrske metropoli. O dalším průběhu mezinárodní pozorovatelské mise a jejích výsledcích bude KSM informovat.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.