Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Lisabon, 6. června 2015 "Spojme naději s touto ohromnou silou" Tuesday, December 01 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Lisabon, 6. června 2015 "Spojme naději s touto ohromnou silou" Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 červen 2015

Celonárodní pochod "Lidová síla", jenž se konal 6. června v portugalském Lisabonu, byl mimořádnou lidovou demonstrací, do které se zapojilo více než 100 tisíc lidí. Pochod pořádaný Koalicí demokratické jednoty (CDU), volební koalicí, která sdružuje Portugalskou komunistickou stranu (PCP), Ekologickou stranu "Zelení" a tisíce nezávislých, byl mocnou ukázkou důvěry v možnost prolomit 38 let pravicové politiky a 29 let evropské kapitalistické integrace a dosáhnout levicové vlastenecké alternativy představované portugalskému lidu PCP a CDU.

Na webových stránkách PCP se lze dočíst:

Více než sto tisíc pro Portugalsko s budoucností

"Nikdo nevlastní hlasy Portugalců. V rukách ohromného moře lidí je síla k uskutečnění levicové vlastenecké politiky" řekl generální tajemník PCP Jeronimo de Sousa na setkání, které zakončovalo celonárodní pochod "Lidová síla", pořádaný dnes CDU mezi náměstími Marques de Pombal a Restauradores v Lisabonu.

Generální tajemník PCP byl v čeké této masové akce, která zaplňovala ulice Avenida da Liberdade po více než dvě a půl hodiny bez přerušení a zaplavovala je vlajkami volební demokratické koalice PCP-PEV a hesly, podložené oprávněnými důvody, vyjadřované na transparentech a plakátech, o obraně sociálních funkcí státu, odmítnutí privatizace a prodeje Portugalska, odmítnutí rdoušení dluhem, který je použit k ospravedlnění zvýšeného vykořisťování a zbídačení, rostoucího podřízení země zájmům velkého kapitálu.  

"Velká demonstrace lidové síly," zdůraznil Jeronimo de Sousa při svém příchodu na náměstí Restauradores, cílového bodu pochodu, který byl zároveň nesmazatelnou ukázkou odmítnutí cesty ponížení a korupce a mocné poselství vůle a důvěry v levicovou vlasteneckou politiku, osvobození země, národní výroby a zaměstnání, obrany veřejných služeb, daňové spravedlnosti, rozvoje, suverenity a demokracie.

Tisíce a tisíce Portugalců, přicházející ze severu a jihu Portugalska - muži, ženy, mladí, dělníci, důchodci a nezaměstnaní - v počtu tak velkém, že zaplnili náměstí Restauradores a tři Avenidy de Liberdade, jak také zdůraznil generální tajemník strany, ukázali sílu projektu a důvěru, pravdu, čest a  důstojnost představovanou CDU s velkou kampaní objasňování a zmohutnění, kterou koalice a její aktivisté budou uskutečňovat do legislativních voleb, umožňující s důvěrou říct, že Portugalsko má budoucnost s lidovou silou.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.