Úvodní stránka arrow Ze zahraničí arrow Kubánští disidenti potřebují více dolarů Saturday, July 04 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kubánští disidenti potřebují více dolarů Tisk E-mail
Úterý, 27 červen 2006

Jako součást plánu vlády Spojených států za navrácení Kuby do podmínek kolonie se konala 26. května mimořádná schůze v sídle Komise pro Svobodnou Kubu ve Washingtonu, které předsedal Caleb McCarry, předurčený k zaujmutí funkce gubernátora řídícího dílo George W. Bushe, přechod karibského ostrova jako suveréního státu na kolonii USA.

Spolu s tímto designovaným budoucím severoamerickým gubernátorem se zde nacházeli i členové amerického kongresu Lincolnová a Mario Diaz-Balart, děti důležitých spojenců ex diktátora Fulgencia Batisty, známí kontrarevolucionáři, teroristé, agenti CIA a představitelé různých anexionistických organizací, jako Silvia Iriondo, Angel de Fana a Frank Calzon.

Z Havany se pomocí internetu schůze zúčastnili někteří opozičníci jako Marta Beatriz Roque a Nestor Rodriguez Lobaina.

Na schůzi byli pozvání i velvyslanci zemí EU, Mexika a Kanady akreditovaní ve Washingtonu. Zúčastnili se jen velvyslanci Polska, Maďarska, ČR, Slovenska a Litvy, což vyvolalo hněv McCarryho, ale chování zástupců těchto zemí je pochopitelné, protože tyto státy jsou pouze kompars, a nemají váhu na mezinárodním poli a jen některé mají vztahy se zeměmi Latinské Ameriky.

Přítomní se rozhodli vytvořit organizaci pod názvem Asociace národů přátel demokratické Kuby, aby razantně čelili tomu, co nazývají „nebezpečí Hugo Chavez a Evo Morales“, a aby otevřeně ovlivňovali volby v Peru a Mexiku, kde se obávají vítězství levice.

Velvyslanec České republiky Petr Kolář použil rasistické a útočné výrazy, když hovořil o prezidentovi Chavezovi a Moralesovi a kandidátu levice v Peru Ollantovi Humalovi Tassovi, a nazval je bastardy s tím, že je třeba zastavit vlnu Indiánů dychtících po moci.

Nejznámější kubánská disidentka Marta Beatriz Roque prohlásila, že v příštích měsících proběhne schůzka v Praze, aby se rozhodlo o nové kampani, která bude namířena na dosažení „svobody na Kubě“ a na rozlomení osy Havana - Caracas - La Paz.

Designovaný budoucí gubernátor Kuby Caleb McCarry oznámil, že ministryně zahraničních věcí Condoleezza Rice měla srdečný rozhovor s novým italským ministrem zahraničních věcí D´Alemou, který slíbil pomoc při změnách na Kubě a ujistil ji, že schůzky v Praze se zúčastní jeho náměstek Donato Di Santo, který má na starost vztahy s Latinskou Amerikou.

Di Santo je považován za nepřítele Kuby, Venezuely a Bolívie, a proto bylo jeho jmenování přítomnými považováno za jasný signál nové italské vlády o jejím plném připojení se ke Spojeným státům, pokud jde o politiku vůči Latinské Americe v linii pokračování politiky vlády Silvia Berlusconiho.

Caleb McCarry dále referoval, že velvyslanec Spojených států v Madridu mu garantoval, že pražského setkání se zúčastní Trinidad Jimenez - zmocněnkyně pro mezinárodní vztahy Španělské socialistické strany, jejímž předsedou je Jose Rodriguez Zapatero, nynější předseda vlády Španělska a rovněž Carmen Diaz, zástupkyně ředitele odboru na španělském ministerstvu zahraničních věcí pro Mexiko, Střední Ameriku a Karibik.

Budoucí gubernátor pak bědoval nad nepochopením vlád Kanady, Anglie a Francie, pokud jde o jejich politiku vůči Kubě. Přítomní ostře kritizovali francouzskou vládu za zorganizování filmového festivalu v Havaně, který má proběhnout od 3. června do půlky července, stejně jako probíhající obchodní a kulturní výměnu s Velkou Britanii a Kanadou. Caleb McCarry dále informoval, že požádal vlády Německa, Rakouska, Nizozemí, Mexika, Dánska a Švédska, aby vyslaly své zástupce na pražskou schůzku, přičemž doufal, že dosáhne jejich souhlasného stanoviska.

Velvyslanec Slovenska Rastislav Kačer tvrdil, že skupina bude usilovat o podporu EU pokud jde o sankce vůči Kubě a o podporu „osvobození“ Venezuely a Bolívie. Aby toho mohlo být dosaženo, je třeba zvýšit předpokládané výdaje. Opravdu se zdá, že miliony dolarů určené Bushem na kampaně proti Kubě nejsou dostatečné.

Vysvětlivka: Caleb McCarry, republikánský asesor Výboru pro mezinárodní vztahy v Kongresu, jmenován jako koordinátor přechodu k demokracii na Kubě, určitý druh převodové páky politiky proti Kubě ve Státním Departamentu.

Miguel del Padron

{moscomment}

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.