Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Kuba považuje tvrzení o zvukových útocích za sci-fi Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kuba považuje tvrzení o zvukových útocích za sci-fi Tisk E-mail
Úterý, 31 říjen 2017

Kubánští oficiání představitelé, přešetřující tvrzení USA, že jejich diplomaté jsou oběťmi možných "zvukových útoků" v Havaně, obvinění odmítli coby čistou "science fiction".

Colonel Ramiro Ramirez, šéf kubánské bezpečnosti zodpovědný za ochranu diplomatů na ostrově, vysvětlil, že taková akustická zbraň, i kdyby ji použila třetí strana, jak naznačili činovníci USA, by zasáhla zdraví i dalších lidí v oblasti, nejen samotné americké diplomaty coby součást záměrného útoku. Obvinil Spojené státy ze snahy hanobit socialistickou zemi.

Nejmenovaný odborník z jednotky pro vyšetřování zločinů kubánského Ministerstva vnitra potvrdil, že "z technického pohledu" jsou argumenty USA, týkající se případu, zcela neudržitelné, uvedla agentura PressTV. Podplukovník Jose Alazo odmítl americkou hypotézu o zvukovém útoku proti americkým diplomatům na kubánské půdě coby pouhou "science fiction" a dodal, že to je nemožné.

Po tomto popření amerických tvrzení nepřišla zatím z Washingtonu žádná reakce. Mark Hallett, šéf oddělení pohybu osob Národního ústavu nervových nemocí a mrtvice USA připsal nevysvětlitelné obtíže, jež zakusili četní američtí diplomaté, masové hysterii vyvolané sdělovacími prostředky, nikoli zvukovým útokům.

"Z objektivního hlediska je masová hysterie pravděpodobnější než cokoli jiného", řekl a dodal, že "masová hysterie" je pojem, používaný pro výlevy uvnitř skupin lidí, které jsou úplně nebo částečně psychosomatické.

"Pro toto byly zkoumány možné příčiny a nebylo shledáno nic, a představa nějakého zvukového paprsku je poměrně nesmyslná", řekl.

Už předtím prohlásil prezident USA Donald Trump, aniž by předložil špetku důkazu, že za nevysvětlitelné fyzické ublížení diplomatům USA může Kuba. "Jsem přesvědčen, že za to může Kuba. Jsem o tom přesvědčen", ujišťoval. A jak víte, je to velmi neobvyklý útok. Ale já jsem přesvědčený, že za to může Kuba."


teleSUR,  26. 10. 2017

Zdroj: teleSUR (překlad Vladimír Sedláček)

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.