Úvodní stránka Wednesday, December 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kuba na obranu bolívarovského procesu ve Venezuele proti útoku USA Tisk E-mail
Středa, 11 březen 2015

Deklarace revoluční vlády Kubánské republiky

Revoluční vláda Kubánské republiky se seznámila se svévolným a agresivním prezidentským dekretem prezidenta Spojených států proti vládě Bolívarovské republiky Venezuely, který tuto zemi v odvetu za opatření na obranu její svrchovanosti proti vměšování ze strany vládních institucí a kongresu USA, označuje za hrozbu jejich národní bezpečnosti.

Jak ohrožuje Venezuela Spojené státy? Země vzdálená tisíce kilometrů, bez strategických zbraní, která nevynakládá prostředky a nezaměstnává pracovníky na konspirování proti americkému ústavnímu pořádku - prohlášení zní nevěrohodně a odhaluje záměry těch, kteří s ním přicházejí.

Podobné vyjádření v roce konání voleb do ústavodárných orgánů Venezuely však znovu potvrzuje vměšující se ráz americké zahraniční politiky.

Závažnost tohoto prezidentského kroku vzbuzuje ostražitost u vlád zemí Latinské Ameriky a Karibské oblasti, které v lednu 2014 na II. Summitu CELAC v Havaně vyhlásily region za mírovou zónu a odmítly jakýkoli akt směřující proti tomu, neboť mají ze své historie bohaté zkušenosti se zasahováním impéria.

Revoluční vláda Kubánské republiky vyjadřuje opětovně bezpodmínečnou podporu svou a našeho lidu bolívarovské revoluci, legitimní vládě prezidenta Nicoláse Madura Morose a hrdinnému bratrskému lidu Venezuely.

Nikdo nemá právo vměšovat se do vnitřních záležitostí svrchovaného státu, ani ho zcela bezdůvodně prohlašovat za hrozbu své národní bezpečnosti.

Stejně jako Kuba nebyla nikdy osamocená, nezůstane sama ani Venezuela.

Havana, 9. března 2015

 

Dekret prezidenta USA Obamy, útočící na představitele Bolívarovské republiky Venezuela

President Obama dnes vydal nové Prováděcí nařízení (P. N.) vyhlašující stav národní pohotovosti s ohledem na neobvyklou a bezprostřední hrozbu národní bezpečnosti a zahraniční politiky Spojených států způsobené situací ve Venezuele. Cílené sankce v tomto P. N. implementují Obranu lidských práv ve Venezuele a Akt občanské společnosti z roku 2014, které prezident podepsal 18 prosince 2014, a jdou také nad požadavky těchto zákonů.

Jsme zavázáni přispívat k respektování lidských práv, záchrany demokratických institucí a chránit americký finanční systém před nezákonnými finančními toky ze státní korupce ve Venezuele.

Tato nová pravomoc je zaměřena na osoby zúčastněné nebo zodpovědná za rozpad záruky lidských práv, perzekuci politických oponentů, omezení svobody tisku, používání násilí a porušování lidských práv a na ty, kteří v reakci na protivládní protesty zneužívající svévolné zatýkání a zadržování protivládních demonstrantů, stejně tak jako na očividnou státní korupci vysoce postavených úředníků ve Venezuele. Toto P. N. necílí na lid nebo ekonomiku Venezuely.

Zvláště toto P. N. cílí na ty, kteří byli označeni Ministerstvem financí po konzultaci se Státním zastupitelstvím jako zainteresovaní na:

  • akcích nebo politice podkopávající demokratické procesy nebo instituce;
  • významných násilných činech nebo nařízeních, které uzákoňují vážná porušování lidských práv včetně těch, které jsou zaměřeny proti osobám zainteresovaným v protivládních protestech ve Venezuele od února 2014;
  • akcích, které zakazují, omezují nebo penalizují projevy svobody slova nebo shromažďování; nebo
  • státní korupci vysoce postavených úředníků Venezuelské vlády.

Toto P. N. také zmocňuje Ministerstvo financí po konzultaci se Státním zastupitelstvím zaměřit sankce proti kterékoli osobě označené jako:

  • současný nebo bývalý vůdce subjektů, které (nebo její členové) se zapojily do jakýchkoli aktivit popsaných v tomto P. N. nebo subjektů, jejichž majetek nebo vlastnické podíly jsou blokovány nebo zmraženy v souladu s tímto P. N.; nebo
  • současný nebo bývalý úředník venezuelské vlády;

Osoby popsané nebo vyjmenované pro uvalení sankcí podle tohoto P. N., včetně sedmi osob, které byly dnes zapsány do seznam v dodatku tohoto P. N., budou mít svůj majetek a vlastnické podíly ve Spojených státech blokovány nebo zmraženy a občané USA budou mít zakázáno s těmito osobami provádět jakékoli obchodní transakce. Toto P. N. zároveň těmto osobám zakazuje vstup na území Spojených států.

Ve spolupráci s ostatními v regionu budeme pokračovat v podpoře svobody politického vyjadřování ve Venezuele a tlačit Venezuelskou vládu aby dostála svým veřejným závazkům, jak jsou popsány v Chartě OAS, Panamerické demokratické chartě a jiných důležitých dokumentech spojených s demokracií a lidskými právy.

 

Zdroj nařízení: https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2015/03/09/fact-sheet-venezuela-executive-order

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.