Úvodní stránka Sunday, April 18 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
KS Řecka: Proti útoku na připomínkovou akci k výročí povstání na athénské polytechnice Tisk E-mail
Úterý, 17 listopad 2020

Komunistická strana Řecka (KKE) odsuzuje dnešní orgii vládního autoritářství, policejního násilí a represí.

Vláda a policie rozpoutaly neoprávněné, nevyprovokované útoky a slovní útoky na poslance a představitele KKE, včetně Generálního tajemníka Ústředního výboru strany. To vedlo k desítkám zatčení a zranění demonstrantů, a to navzdory skutečnosti, že shromáždění příkladným způsobem dodržovalo opatření ochrany veřejného zdraví.

Vláda nese historickou i trestní odpovědnost. Ukázalo se, že ochrana před pandemií byla jen záminkou, protože první, kdo provokativně ignoroval opatření na ochranu zdraví, byla vláda, stát a represivní mechanismy.

Cíle vlády jsou nyní zřejmé i těm nejskeptičtějším. Vytvořením dějiště konfliktů se snaží vyvléct ze zodpovědnosti za kolaps systému veřejného zdraví a za nedostatek nezbytných prostředků, což vede k tisícům nakažených a desítkám úmrtí každý den. Chtěla se také pod záminkou pandemie zbavit bojovného a buřičského poselství polytechnického povstání (z roku 1973).

V tom zcela selhala! Vládní autoritářství a zákazy byly v praxi zrušeny. Shromáždění se uskutečnilo a pochod dorazil k americkému velvyslanectví za příkladného dodržování všech opatření na ochranu veřejného zdraví.

Všichni zatčení musí být propuštěni tady a teď. Vláda se bude nadále stavět proti našemu boji za zdraví, život a plnoprávnou práci.


17. listopadu 2020

https://inter.kke.gr/en/articles/ON-TODAYS-ORGY-OF-GOVERNMENT-AUTHORITARIANISM/

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.