Úvodní stránka Wednesday, April 08 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
KS Řecka odsuzuje rozhodnutí Evropského soudu, které "legalizuje" propouštění těhotných žen Tisk E-mail
Pondělí, 26 únor 2018

Evropská unie, která se pasovala do ochránce sociálních práv, mateřství a ochránce nejvíce zranitelných členů společnosti otevřela rozhodnutím Evropského soudního dvora ze dne 22. února cestu "legálního" vyhazování těhotných pracovnic ze zaměstnání. Je to další odporný aspekt politiky tohoto protilidového uskupení.

Podle vyjádření soudu bylo propuštění těhotných pracovnic ze španělské firmy v roce 2013 legální. Soud naznal, že takové propuštění je přípustné, pokud je odůvodněno jiným způsobem, než těhotenstvím zaměstnankyně. Soud tak umožnil naprosto beztrestné propouštění nastávajících matek z jakékoliv firmy.


KKE: poslední ochrana matek byla formálně zrušena.

Takové nepřípustné rozhodnutí okamžitě vyvolalo reakci frakce v Evropském parlamentu za Komunistickou stranu Řecka (KKE). Poslanec Sotris Zarianopoulos odsoudil rozhodnutí Evropského soudního dvora jako další protilidové opatření EU a evropských vlád.

"Evropský soudní dvůr svým rozhodnutím povoluje podnikům svobodně propouštět i těhotné ženy v souvislosti s hromadným propouštěním.

Takové rozhodnutí institucí EU překročilo všechny hranice sociálního barbarství.

Hlavním důvodem tzv. restrukturalizace v podnicích je touha po dosažení většího zisků cestou snižování nákladů a zhoršování pracovních vztahů.

Je naprosto nepřípustné takové barbarské chování "zdůvodňovat" tím, že důvodem k propuštění zaměstnankyně není samotné těhotenství, jelikož její těhotenství a mateřství je samo o sobě skutečnou příčinou jejího propuštění.

Těhotná žena je považována za "nadbytečný náklad podniku" a takový přístup vede k propouštění těhotných žen a matek a hanebný výrok soudu prohlašuje takové zacházení se ženami za beztrestné.

Taková rozhodnutí soudu jsou základem protilidové legislativy členských států a institucí EU (Evropské komise a Evropského parlamentu), které slouží zájmům kapitálu.

Zeptáme se Komise: Jaký je váš postoj k výše uvedenému nepřijatelnému rozsudku Evropského soudního dvora, které představuje barbarství proti pracujícím, a odhaluje skutečnou podstatu Evropské unie?"

 

http://www.idcommunism.com/2018/02/the-kke-denounces-eu-courts-ruling.html

Překlad KSM

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.