Úvodní stránka Friday, April 03 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
KPU: Útoky na práva a svobody pracujících Tisk E-mail
Pondělí, 07 květen 2018

Vážení soudruzi, vážení přátelé!

V březnu vládnoucí režim na Ukrajině zakázal šíření knihy  "Žádost o sebevraždu. K čemu je Ukrajině NATO?", publikované v roce 2009, jedním z jejích autorů byl vůdce Komunistické strany Ukrajiny Petro Symoněnko. Tato kniha je odstraňována také z knihoven.

V dubnu 2018 uskutečnila bezpečnostní služba Ukrajiny nelegální razii v prostorách Žytomyrského regionálního výboru KS Ukrajiny a zabavila "teroristické dokumenty". Jednalo se o blahopřání k mezinárodnímu dni pracujících a k 9. květnu - Dni vítězství.

1. května 2018 policie v Kyjevě zadržela skupinu komunistů, kteří distribuovali legální "Dělnické noviny", osvětlující situaci pracujících pod vládou oligarchické buržoazie a režimu polofašistické diktatury. Důvodem zadržení aktivistů bylo zveřejnění portrétu Petra Symoněnka na stránkách těchto novin, jeho proslov k pracujícím Ukrajiny a vyjádření Ústředního výboru KS Ukrajiny k příležitosti oslav Svátku práce.

Dříve, 26. dubna 2018, neonacisté ze skupiny C14, kteří jsou pod ochranou bezpečnostní služby, napadli předsedu ukrajinského Svazu pravoslavných bratrů, kardiologa Valentina Lukijanika. Policie se dostavila hodinu po zavolání. Útočníci byli v té době stále na místě, ale policie je nezadržela a neučinila žádné opatření.

Komunistická strana Ukrajiny znovu upozorňuje komunistické a dělnické strany na potřebu společného vzdorování útokům oligarchicko-nacistického režimu Ukrajiny na práva a svobody pracujících.


Komunistická strana Ukrajiny - 04.05.2018


Překlad KSM

Zdroj: http://www.solidnet.org/ukraine-communist-party-of-ukraine/cp-of-ukraine-last-news-from-ukraine-04052018-en-ru

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.