Úvodní stránka Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
KKE: Prohlášení o vývoji v Sýrii - odsuzujeme vojenskou intervenci Turecka Tisk E-mail
Pondělí, 05 únor 2018

Ve svém prohlášení k vývoji v Sýrii odsuzuje tiskové středisko Ústředního výboru Komunistické strany Řecka (KKE) vojenskou operaci Turecka na syrském území pod názvem "Olivová ratolest" a říká:

"KKE odsuzuje vojenskou operaci Turecka na území Sýrie pod názvem "Olivová ratolest", která přináší další utrpení syrskému lidu.

Tato operace přichází po úsilí USA o vojenskou i politickou podporu Kurdů, aby je spolu s takzvanými "syrskými  demokratickými silami" využili ve svých plánech proti Asadově vládě a jejím spojencům, jako je Rusko a Írán.

S odkazem na "bezpečnostní otázky" a "ohrožení své národní svrchovanosti" zahájila buržoazie otevřenou vojenskou intervenci. Cílem této agrese je upevnění postavení tureckých kapitalistů a jejich spojenců (jako například Katar) při rozhovorech o budoucnosti Sýrie. Přitom oběťmi útoků se stávají kurdští civilisté a dokonce i děti.

Opět se potvrzuje, že porážka tzv. "Islámského státu", podporovaného, vyškoleného a vyzbrojeného USA (nebo jejich spojenci v oblasti), nejenže nevedla k ukončení války v Sýrii, ale přináší nové napětí, nové aspekty. Nadále existují všechny příčiny, které vedly ke konfliktu, a nejsou ničím jiným než antagonismem silných monopolů a imperialistických mocností vzájemně bojujících o kontrolu energetických zdrojů, dopravních cest energií a zboží, o přeskupení podílu na trhu.

Různé "mírové" iniciativy, jež byly zahájeny, usilující o převedení konfliktu do politické roviny, ve skutečnosti nic nevyřešily, jak bylo prokázáno. Prosazují řešení, která jsou zastaralá i pro buržoazní systém, například náboženskou reprezentaci v budoucím systému tzv. "federální" Sýrie, která ve skutečnosti rozčlení Sýrii na "zóny" podle logiky "rozděl a panuj".

KKE vyjadřuje svou solidaritu s lidem Sýrie, který čelí imperialistickému vměšování ve své vlasti, a vyzývá ho, aby posílil svůj boj proti imperialistickým plánům a příčinám, které vedly ke krveprolití v Sýrii."


https://inter.kke.gr/en/articles/Statement-on-the-developments-in-Syria-Condemnation-of-the-military-intervention-of-Turkey/

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.