Úvodní stránka Wednesday, June 20 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
KKE: Ne vydírání lidu referendem - Pryč s vládou - Okamžité volby Tisk E-mail
Úterý, 01 listopad 2011

KKE: Ne vydírání lidu referendem - Pryč s vládou - Okamžité volbyŘecká vláda včera vyhlášením referenda provedla nepokryté a otevřené vydírání a ideologické zastrašování lidí kvůli dohodě o správě státního dluhu. Ve stejnou dobu vláda PASOKu (pozn.: vládní sociálnědemokratická strana) požádala parlament o vyslovení důvěry.

Tisková kancelář ÚV Komunistické strany Řecka (KKE) učinila následující prohlášení:

"Pryč s vládou. Okamžité volby. Ne nepokrytému vydírání a ideologickému zastrašování lidí. Vydírání neuspěje. Oznámení předsedy vlády ohledně referenda znamená, že je vytvořen rozsáhlý mechanismus přinucení lidu, jehož prostřednictvím vláda a EU využije veškeré dostupné prostředky, hrozby a provokace s cílem podmanit si dělnickou třídu a lidové vrstvy a dotlačit je k souhlasu s novou dohodou.

Referendum bude prováděno novým reakčním zákonem, plácajícím dohromady pozice KKE s pozicí ND (opoziční pravicová strana) a dalších stran, a to navzdory skutečnosti, že jsou diametrálně odlišné, zatímco strategie vlády je totožná se strategií ND, Laosu (krajně pravicová strana) a jejich dalších nohsledů. Okamžité volby. Dělnická třída a lidové vrstvy si je musí vynutit a přivítat je masovými mobilizacemi po celé zemi. Svou činností a hlasováním musí tvrdě udeřit proti buržoaznímu politickému systému, připravit půdu pro svržení protilidové politické linie, moci monopolů."

 

NYNÍ MUSÍ LID ROZHODNĚJI ZASÁHNOUT

KKE vyzývá pracující, živnostníky a mladé lidi Attiky ke shromáždění na náměstí Syntagma v pátek 4. listopadu v 18:00 odpoledne. Vyzývá ke spojenectví vedoucímu k tomu, aby lidé sami mohli rozhodněji zasahovat do vývoje.

 

Zdroj: inter.kke.gr

Překlad: Komunistický svaz mládeže

 

Viz též:

Prohlášení politického byra ÚV KKE ke kapitalistické ekonomické krizi a zadlužení 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.