Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Ze zahraničí arrow Každý pokus o převrat by měl být potrestaný aneb Uvalit sankce na USA? Tuesday, December 01 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Každý pokus o převrat by měl být potrestaný aneb Uvalit sankce na USA? Tisk E-mail
Sobota, 21 únor 2015

Další rok, další série převratů, u nichž se dá očekávat, že budou v režii Západu. Letos vše začíná v únoru. Nejprve útok na Argentinu a vzápětí puč proti Venezuele a její demokraticky zvolené, pokrokové vládě. Tento puč byl zmařený. Venezuela triumfovala!

Jak uvedla Telesur:

"Nicolas Maduro ve čtvrtek (12. 2.) oznámil, že vláda zmařila pokus o puč, koordinovaný venezuelskou pravicovou opozicí s podporou vlády USA. Pouhý den před odhalením vůdci opozice Leopoldo Lopez, Maria Corina Machado a Antonio Ledezma vypustili "přechodový plán", jenž obsahoval privatizaci ropy v zemi, deregulaci ekonomiky a sladění s "mezinárodními finančními institucemi" včetně Mezinárodního měnového fondu."

Armáda stála pevně za vládou prezidenta Madura. Většina Latinské Ameriky, včetně UNASUR, vyjádřila solidaritu a podporu. Ale po celém světě jde život dál, jako by se nic významného nestalo! Jak dlouho ještě bude takové lupičství Impéria tolerováno?

***

Dnes se necítím na to, abych psal své obvyklé dlouhé filozofické eseje. Jsem jednoduše naštvaný, rozzuřený. Tentokrát skutečně jsem! Ne tím, co tihle sadističtí imperialističtí kontrolorští feťáci ve Washingtonu zase dokázali provést. Nečekám od nich nic pozitivního, protože to je zřetelně tlupa masových vrahů nejtěžšího kalibru, nijak se nelišící od svých evropských kolonialistických a křižáckých předchůdců.

Tím, co mě šokovalo, náhle, je tohle ticho, klid, po celém světě! Jako kdyby se vlastně nic nestalo. Jako kdyby se nic nedělo! Chystáme se snad spolknout to nejhorší, co kdy z Impéria vzešlo? Snaží se snad nestvůrný fašistický a trh vyznávající systém vyváznout absolutně ze všeho? Jak jsem vysvětlil ve své poslední knize s Noamem Chomskym, jen od konce druhé světové války už zavraždil nějakých 60 milionů lidí.

Impérium svrhlo každou slušnou vládu v Africe, na Středním východě, v Asii a donedávna i v Latinské Americe. Zlikvidovalo mírumilovné a sekulární muslimské vlády a nahradilo je výtržníky nebo extrémisty. Mnozí z nás o tom vědí. Není to tajné. Ale potom, když ke stejnému lupičství dochází zas a znovu, každý zůstane sedět na zadku, zticha jak buvol! Kde jsou aspoň nějaké významnější protesty v západních hlavních či jiných významných městech? Kde je onen mnohamilionový dav, křičící "Je suis Chavez"?

Dosáhli tihle pitomci v Evropě a ve Spojených státech naprostého, výsledného, konečného stavu amnézie a indoktrinace? To nevidí a nestarají se, co jejich vlády a společnosti po celém světě provádějí? Zdá se, že všechno, co je ještě dokáže zvednout z křesla, je buď ten zatracený fotbal nebo režimem sponzorované akce jako "Je suis Charlie".

Tak tohle je jejich slavná "demokracie" - ta, již chce Západ "vyvážet" a ucpat s ní hrdlo Číňanům, Rusům, Latinoameričanům: stávající režim může zmasakrovat miliony lidí v Demokratické republice Kongo, v Somálsku, v Libyi, Afghánistánu, Iráku, Palestině, Papui, Kašmíru, Sýrii a na Ukrajině, může zkusit svrhnout jakoukoli demokraticky zvolenou vládu v Latinské Americe, ale občané Impéria jsou skutečně tak "zpacifikovaní", tak zmršení, že dokonce ani nepoznají, co se jim děje před očima nebo co se děje jejich jménem. A i když to poznají, nestarají se o to.

Musí to připomínat jednoho z oněch Němců, kteří žili za války u koncentračních táborů, dívali se na kouř vycházející z komínů a potom tvrdili, že o ničem nevěděli.

***

Ztratili Evropané a Severoameričané své skleněnky? Jejich křesťanské fundamentalistické/firmami ovládané doktrinářské státy uvalují sankce na Rusko - k ničemu. Rusko je vlastně trestané za to, že Západ úspěšně svrhl ukrajinskou vládu! Je to naprosto bizarní, groteskní, směšné. Každému, kdo má aspoň pár neporušených kousků mozku, je z toho na blití.

Nejprve stvoří ISIS v oněch NATO placených "uprchlických táborech" v jižním Turecku a v Jordánsku, aby mohli svrhnout legitimní vládu v Damašku. Když potom ISIS zblbne, použijí to coby ospravedlnění k přesunu jednotek do Iráku a k bombardování Sýrie! A Evropané a Severoameričané zůstávají sedět na prdeli a berou drogy a ožírají se, místo aby stavěli dobré staromódní barikády!

A teď Venezuela! Jsem přesvědčený, že Latinská Amerika by měla okamžitě uvalit sankce na Spojené státy. To není vtip; dá se a mělo by se to udělat. Je to jediný způsob, jak se vypořádat s Impériem! Pouhé odhalování jeho činů zjevně nepomůže. Impérium se zasměje a dál vraždí lidi a ničí země, kde mu nechtějí líbat nohy a obětovat své lidi. Za plného denního světla.  

Venezuela by měla předstoupit před Radu bezpečnosti OSN a potom před Mezinárodní trestní soud ICC (ačkoli státy jako USA nebo Izrael jej neuznávají, protože jsou "nad zákon"). Potom by měly být na USA uvaleny sankce, nejprve Venezuelou, potom většinou dalších latinskoamerických zemí. Čína a Rusko by měly nabídnout svá mocná bedra a chránit vojensky Latinskou Ameriku proti dalším útokům.

Dost strachu, dost téhle hrůzy! Svět nemůže spoléhat na Evropany a Severoameričany. Ti neumí ani nejsou ochotní kontrolovat své vlády a firemní bandity. Jejich země ve skutečnosti tvoří houf nefungujících států, zpracovávajících materiály naloupené v cizině. To, k čemu došlo 12. února ve Venezuele, by nikdy nemělo být přijato jako norma. Už nikdy. Obamo, svět není šachovnice. Dokonce ani to, co hrajete, nejsou šachy. Je to špinavá, neobyčejně špinavá hra, jež by měla být zastavena všemi prostředky.

 

ANDRE VLTCHEK pro the Counterpunch, 16. února 2015 (překlad =npa=)

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.