Úvodní stránka Thursday, April 02 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
K situaci na Ukrajině Tisk E-mail
Středa, 11 červen 2014

Představitelé Luganských revolučních vojsk potvrzují, že ukrajinská armáda proti nim použila kazetové bomby, které svrhla na budovu oblastní administrativy v Lugansku. Velení revolučních sil vyzvalo obyvatelstvo, aby opustilo oblast kolem administrativního komplexu, vzhledem k vysokému počtu nevybuchlých náloží, které byly obsaženy v kazetové bombě. Je evidentní, že počet válečných zločinů, kterých se dopouští režim čerstvě upečeného ukrajinského prezidenta Porošenka ve válce proti revolučním silám Doněcké a Luganské lidové republiky, se bude zvyšovat. Koho si to tedy pozval prezident Zeman a s kým bude naším jménem jednat?  

Účast 56ti delegací na vysoké úrovni, které se včetně Zaorálka zúčastnily inaugurace Trošenka, potvrzuje, že vítězství nacistů na Ukrajině posunuje extrémně doprava celou politiku Evropské unie a potvrzuje oprávněnost obav levice z agresivní politiky "východního partnerství" EU. Zkušenosti z této "války" budou jistě buržoazními vládami imperialistického západu využity k plánování masakrů budoucích protestních hnutí pracujících v EU. 

 

Referendum na Ukrajině

V kaleidoskopu strašných krveprolití na Ukrajině jaksi zaniká lidové referendum 11. 5. 2014 na Jihovýchodní Ukrajině, na jehož základě vznikly Doněcká a Luganská lidová republika. V Luganské oblasti hlasovalo za nezávislost 96% voličů a v Donbasu 86%.

Kyjevská fašistická vláda přirozeně tyto výsledky ignorovala. Pouze přislíbila posílit "protiteroristickou" operaci v oblastech, které hlasovaly za svou nezávislost.  

Zatím žádná vláda světa, bohužel ani Kuba a latinskoamerické státy výsledky referend neuznaly. Revoluce se jim zřejmě nehodí do krámu. Není ani vyloučeno, že je Putin s Lavrovem varovali, aby tento krok nečinily, protože Rusko nechce spory s USA a EU.

Ruská imperialistická vláda, ústy svého prezidenta Putina, požádala revoluční vedení obou oblastí, aby referendum odložily. Putin se je snažil přesvědčit o tom, že referendum znemožní jakýsi (nikdo neví jaký) celospolečenský dialog. Vyslovil rovněž naději, že referendum proběhne "civilizovanou" cestou. V roce 2006 bývalá soudkyně nejvyššího soudu USA O´Connorsová po ukončení své funkce dala najevo, že by již nikdy v životě nepostupovala jako v roce 2000, kdy se podílela, společně s ostatními soudci Nejvyššího soudu, na uznání zákonnosti prezidentských voleb, které Bush mladší v souboji s Gorem prohrál a přesto se stal, na základě rozhodnutí soudu, prezidentem. I Jelcyn, Putin a Medveděv za své zvolení prezidenty vděčili vždy falšování voleb ruskou Ústřední volební komisí. Nehovořím již o volbách Porošenka, které byly falšovány pod dozorem pozorovatelů z USA a OBSE naprosto otevřeně, vhazováním mnoha milionů čistých hlasovacích lístků.  

Co tedy podle Putina znamená civilizovaně? Uskutečnění vůle většiny lidu v regionech jihovýchodní Ukrajiny, nesouhlasících s fašistickou juntou probíhalo při svištění střel a výbuších dělostřeleckých granátů trestné operace vedené ukrajinskou armádou a hlavně fašistickou "Národní gardou", tvořenou teroristy z Pravého sektoru. Byla to právě jejich vedoucí role v nezákonném puči, doprovázeném krveprolitím v Kyjevě, které přivedlo občany k plebiscitu, kterým se obyvatelstvo Luganska a Donbasu snažilo oddělit od nově vzniklé fašistické vlády, která vysílá nájemné vrahy zabíjet lidi za to, že trvají na obraně své lidské důstojnosti.   

Ukrajina, která byla před 23 léty kvetoucí sovětskou republikou, se přeměnila v oblast, ve které vládne obyčejný fašismus, s potlačováním všech, kdo mají jiný názor, s krutým pronásledováním veškeré opozice, s vražděním civilního obyvatelstva, odmítajícího žít pod diktaturou fašistického režimu, který vypisuje po vzoru hitlerovského nacismu odměny za hlavu každého separatisty, jak to učinil Dněpropetrovský gubernátor Kolomojskij, s tvrdou informační blokádou, za které se občan západní Ukrajiny dozví pouze prostřednictvím telefonu z Ruska, co se děje na Jihovýchodě. 

Ztělesněním tohoto fašismu byla plánována jatka v Oděse, při kterých fašistické teroristické bojůvky zavraždily, upálily za živa nebo otrávily bojovými plyny desítky protestujících občanů, což mělo posloužit jako výstraha všem, kdo by se pokusil ještě zvednout hlavu.

Revoluční hnutí na Ukrajině má třídní charakter, přestože se ho snaží nejen světová, ale i ruská levice, včetně komunistů vysvětlovat jako agresi "západní civilizace" proti "civilizaci východní". Není tomu tak, tato revoluce se projevuje typicky pro kapitalismus - bojem buržoazie proti pracujícím.  

Kyjevská junta vsadila na silové potlačení povstání v jihozápadních regionech, aby rozbila dělnické a komunistické hnutí a přinesla západním imperialistům v pokleku na podnose klíče od nejbohatších ukrajinských oblastí.

Západní imperialismus, který krveprolití vyvolal a podpořil, pochopitelně mlčí, protože banderovci vytvořili dobrou záminku a otevřeli volnou cestu pronikání jejich monopolů na Ukrajinu, a dislokaci jejich raketových základen na hranicích s Ruskem.

Putinskému Rusku by se rovněž líbilo otevřít cestu pro své kapitalisty na ukrajinské území, ale absolutně nepotřebuje povstalecký Donbas a rudé Lugansko. Na vlně antifašistického boje by totiž mohlo vzniknout hnutí, usilující o změnu společenského zřízení.

Putinské Rusko, již jen tím, že se zúčastnilo jednání s ukrajinskou juntou 21. 2. 2014 v Ženevě a podepsalo s ní dohodu o odzbrojení všech nezákonných uskupení, postavilo rovnítko mezi fašisty a antifašistické hnutí.

Ze strachu před lidovým povstáním je Rusko připraveno jít na kompromisy a zrádné smlouvy se Západem za předpokladu, že mu Západ ponechá Krym.

Referendum na Jihovýchodní Ukrajině není faktorem rozhodujícím, ale má nesmírný morální význam. Násobí síly bojovníků. Jihozápad vzal do ruky zbraně a bojuje proti trestným expedicím. Dává tak příklad celé Ukrajině a je příkladem toho, že pracující lid je schopen bojovat proti fašistické zvůli.

Naivní jsou ovšem ti, kdo hlasovali v plebiscitu za samostatnost a nyní si myslí: "Jednou jsme hlasovali a střelba skončí". Není tomu tak, střelba skončí, až vyženou trestné oddíly z regionu, až se antikapitalistická, dělnická část bojovníků stane v povstání hlavní sílou, až pracující převezmou vládu a začnou řešit otázky vlastnictví.  

 

Prohlášení plukovníka Strelkova (psudonym), velitele sil sebeobrany v Doněcké lidové republice

Nikdo ho nejmenoval do funkce, sám převzal velení revolučních sil a stal se revolučním vůdcem. Ruská vláda ho ignoruje a Ukrajinská bezpečnostní služba touží po jeho hlavě. Současnou vojenskou situaci na Jihovýchodě hodnotí následovně:

Lidé z řad bojových uskupení, kteří dnes zahynuli (všichni do jednoho jsou doněčtí rodáci), se nechtěli stát hrdiny nebo zahynout. Je možné, že by nezahynuli, kdybychom měli dostatek výzbroje, munice, instruktory a odborníky a alespoň základní týl.

Dlouho jsem mlčel o "ruské pomoci", protože všechno chápu, i nuance "velké politiky", ve které je město Slavjansk pouze malým drobečkem na stole dějin, i obrovská rizika, s kterými by nám musely jít ozbrojené síly Ruska na pomoc a mnoho jiných významných a méně významných faktorů. Nechápu však jedno, jak bylo možné podstoupit v roce 2008 tak obrovské riziko a jít na pomoc několika desítkám tisíc Osetinců, kterých si velmi vážím, a proč nepomoci milionům Rusů na Ukrajině. Nebo si v Moskvě myslí, že několik set všelijak vyzbrojených ruských dobrovolníků je všechno, co je potřeba, a že to stačí?  

Nyní v Krasnom Limanu střílejí lidi přímo na ulici. Ze Zeleného Klinu vyvážejí lidi v lepším případě neznámo kam a v horším střílejí všechny, kdo nejsou v místě přihlášeni k pobytu. A to při tom, kdy naše uskupení již tato místa vyklidila.  

Nestačí to ozbrojenému zásahu? Kolik mrtvých ještě bude potřeba, aby bylo přijato rozhodnutí? Anebo se mám místo tvrdé obrany zabývat záchranou života obyvatelstva? Hromadnou evakuací?

Nemohu se svými skromnými sílami udělat ani to. To je vše. Podle střelby znovu začíná útok. Projev je možné šířit. Nemáme již co ztratit.

 

2. června 2014 přednesl předseda ruských komunistů Gennadij Zjuganov prohlášení k situaci na Ukrajině:

"Na Ukrajině vznikl liberální fašismus. Není možné lhostejně přihlížet, jak těžká vojenská technika válcuje jihovýchod sousedního státu. Jsou postřelovány nemocnice a školy, naši krajané a naši bratři. K takové fašistické zvůli po porážce německého nacismu ještě nikdy nedošlo. Sledovat nezaujatě tento vývoj není možné, protože k němu dochází v blízkosti ruských hranic, na teritoriu, které bylo Rusku vždy přátelsky nakloněno, na kterém žije lid, s kterým máme společné dějiny," uvedl s hořkostí v hlase Gennadij Zjuganov a pokračoval: "Včera na televizním kanálu Rossija 1 byli poprvé označeni představitele kyjevské junty za válečné zločince. K tomuto hodnocení se připojuji i já jako člověk i jako představitel národně - patriotických sil. Jsou to váleční zločinci, kteří vydávají tyto nelidské rozkazy. Dopouštějí se zločinů, které se zapíší navždy do dějin. Proto trváme na tom, aby každý z těchto zločinů byl vyšetřen v celém rozsahu."  

Gennadij Zjuganov dále navrhl, aby na tyto osoby byla podána trestní obvinění a byly rovněž osloveny i všechny mezinárodní organizace, které v současnosti mlčí. 

Zdůraznil, že Rada bezpečnosti OSN lhostejně přihlíží tomu, co se děje na jihovýchodě Ukrajiny. Když vznikla podobná situace na Blízkém Východě, v Pobaltí a na Balkáně, vždy včas reagovala.

Podle Zjuganova RB OSN nereaguje, protože jsou v ní partneři tohoto zločinného režimu. Činí všechno proto, aby na hranicích Ruska vyvolali válku s bratrským národem.

Ukrajinský lid se dostal do pasti a jsou mu zasazovány těžké rány jak finančně ekonomického, tak i morálně politického charakteru.

Ruští komunisté předpokládají, že V. V. Putin má v této kritické situace právo, které mu poskytla v březnu 2014 Státní Duma a Rada federace, na přijetí celé řady zásadních rozhodnutí.

 

V souvislosti s tím:

1. By měla ruská vládá stanovit ultimatum těm, kdo řídí tato krvavá jatka. Otevřeně jim říci, že ruská vláda považuje jejich činnost za válečné zločiny, podat proti nim trestní oznámení a dotáhnout je do konce.

2. Rusko má plné právo, s cílem ochrany svých krajanů, uznat Doněckou a Luganskou lidovou republiku. V republikách proběhla plnohodnotná referenda, ve kterých lid vyjádřil svou vůli. Nyní mají, jako ruští sousedé, právo na podporu a ochranu.

3. Rusko by mělo z titulu stálého členství v RB OSN prosadit bezletovou zónu nad jihovýchodní Ukrajinou. RB OSN již v minulosti a to i se souhlasem Ruska taková opatření přijala. V souladu s takovou rezolucí RB OSN by měla být všechna bojová letadla nad jihovýchodní Ukrajinou likvidována. Pouze přihlížet, jak nacisté z letounů rozbíjejí města a zabíjejí civilní obyvatelstvo, nelze.

4. Rusko by mělo zabezpečit takovou pohraniční kontrolu, která by umožnila všem, kdo o to požádají, přejít přes hranice do Ruska, především ženám, dětem a starým lidem. Místní občané rozhodnutí takového druhu přivítají.

Gennadij Zjuganov při této příležitosti připomněl internacionální pomoc v boji proti španělskému fašismu a nepřímo vyzval dobrovolníky se zkušenostmi z afghánské války a jiných konfliktů, aby spěchali revolučním armádám na pomoc.

Podle Gennadije Zjuganova nejde o válku proti Ukrajině, ale o americkou válku proti Rusku, která se mění v genocidu ukrajinských Rusů. Ostatně tento útok není první. V roce 2008 se o to pokusili v jižní Osetii a Abcházii. Pokud by tehdy Rusko nezasáhlo, došlo by stejně jako nyní ke genocidě lidu obou, nyní samostatných republik.

Lze také předpokládat, že pokud banderovská smečka zdolá revoluční síly na jihovýchodní Ukrajině, začne trestat své protivníky. Názorným příkladem byla Oděsa.

Pokud tyto banderovsko - nacistické bandy dojdou k ruským hranicím, začnou organizovat provokace na Krymu a pak na sousedních územích. Připustit takový vývoj v roce 70tého výročí osvobození Ukrajiny a Běloruska od fašismu bude neodpustitelnou chybou. 

Na závěr Gennadij Zjuganov dodal:

"Blížíme se k 70tému výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Myslím, že nás v těchto spravedlivých aktech podpoří mnozí občané Ameriky, Evropy a ČLR. Společně s nimi jsme bojovali, osvobozovali Evropu a svět od fašismu. Nemáme morální právo dovolit, aby dnes fašismus diktoval své podmínky na Ukrajině. Trváme na tom, aby situace byla okamžitě řešena v RB OSN a byla přijata všezahrnující opatření. V tomto případě je zdržení podobné smrti."  

 

Komunistický poslanec ruské Státní Dumy Vladimír Pozdniakov se vyslovil k situaci na Ukrajině ještě mnohem otevřeněji.

Pozdniakov připomněl, že Putin 4. 3. 2014 prohlásil, že Rusko může nasadit ruská vojska na Ukrajině, pokud "uvidíme, že na jihovýchodě země zavládne zvůle a lidé budou prosit o pomoc. Ponecháváme si právo rozhodnout o využití všech prostředků k ochraně našich občanů."   

"Bezpráví a zvůle" již dávno ovládly jihovýchod země. Fašisté bombardují obytné domy, školky, školy, nemocnice. Počet zavražděných Rusů jde do tisíců. Vedení Doněcké lidové republiky požádalo Putina, aby ihned zabránil genocidě Rusů. Luganská lidová republika se rovněž obrátila k ruské vládě s prosbou o nasazení mírotvorných sil.  

Jejich žádosti nebyly vyslyšeny. K tomu Putin vydal rozkaz ke stažení ruské armády od ukrajinských hranic.

Ruská masmédia navíc radostně oznámila, že generální tajemník NATO Rasmussen potvrdil fakt stahování vojsk od hranic s tím, že vedení NATO vítá tento ruský krok.

"Chápete, že NATO schválilo dobré chování Ruska, ale já to hodnotím jako velkou ostudu," uvedl poslanec a dodal: "Kromě toho rovněž vidíme, že Rusko pokračuje v jednáních s Ukrajinou o plynu a slibuje Ukrajině slevy. Jakoby neběžela pod legendou protiteroristické operace proti obyvatelstvu Ukrajiny ve skutečnosti genocida Rusů." 

"Je evidentní, že ruské vedení změnilo zásadně svůj postoj k ukrajinské otázce, což nepochybně povede k vyvolání pochybnosti o statutu Ruska jako velmoci, kterou musí brát ve světě vážně, stejně jako ke ztrátě důvěry ruských občanů k vládě.  

V Rusku nemají rádi zrádce a ty, kdo nechávají své přívržence umírat," zdůraznil.  

Pozdnajkov ilustroval své vystoupení informací "Ruské služby novinek" o rozhovorech amerického velvyslance v Kyjevě Pyatta s Porošenkem, kterému dal údajně najevo, že nesmí ustupovat ruským požadavkům ani v otázkách ceny zemního plynu, Krymu, ani v jiných případech. 

Současně s tím projednává americký Kongres návrh zákona nazvaný "Zákon o boji proti ruské agresi 2014", který obsahuje nové ekonomické sankce proti Rusku a dodávky zbraní na Ukrajinu a má vstoupit v platnost, pokud Rusko nestáhne své vojska z ukrajinské - tedy své vlastní hranice a nepřestane destabilizovat situaci.  

Tedy Rusko bude trestáno bez ohledu na to, že se vzdalo podpory Rusů na Ukrajině.

Podle poslance je evidentní, že čím rychleji bude Rusko ustupovat ze svých pozic, tím více se bude zvyšovat na něho tlak. Ironicky se zeptal, zda vývoj nedojde tak daleko, že Rusko poskytne Kyjevu mnohamiliardový úvěr, vrátí Krym a bude dodávat plyn na Ukrajinu zdarma.

Z posledních vystoupení Putina a Lavrova vyplývá, že ruská vláda zapomněla na své sliby Rusům na Ukrajině a pokračuje v ústupcích z obav z amerických a evropských sankcí.

Pozdnjakov uvedl: "Mně je jasné, že se naši funkcionáři strašně polekali sankcí, poněvadž by mohli přijít o své vily na Azurovém pobřeží a v Miami, bojí se, že by museli své děti posílat do školy v Rusku, léčit se v Rusku a nikoli Německu nebo Švýcarsku. Oligarchové se rovněž polekali, že jim budou zablokovány jejich účty v zahraničních bankách, které mají sloužit k zajištění bohatého života v Evropě a Americe. Stáváme se svědky toho, jak peníze a rozkošný život porazily zemi, která zlikvidovala fašizmus. Pro to neexistuje ospravedlnění. Může Rusko místo nekonečných stížností Radě bezpečnosti OSN a varování kyjevské junty, ponížených proseb, aby Kyjev zaplatil alespoň polovinu svých dluhů, vyslat své mírotvorné síly? Spalují a střílejí Rusy a ruská vláda slibuje, že bude pracovat s ukrajinskými partnery. Ale ještě není pozdě, situaci je možné změnit a zlomit hřbet fašistické hydře na Ukrajině!"  

Pozdnjakov zdůraznil, že kromě vyslání mírotvorných sil je možné přijmout i jiná opatření. V závěru se zmínil, že v případě nečinnosti získá Rusko dalšího vážného nepřítele a dislokaci systému protiraketové obrany u Rostova na Donu, Bělgorodu, Smolenska a Brjanska a tankové armády NATO pod Kurskem.

Jaké jsou dosavadní ztráty fašistických teroristů na trestné expedici proti lidu Jihovýchodní Ukrajiny v období od 2. 5. do 7. 6. 2014, která nacistická vláda Ukrajiny skrývá před veřejností? 

Největším úspěchem revolučních vojsk je sestřelení průzkumného ukrajinského letounu An 30.

Celkové ztráty činí 2200 (zabitých, raněných a zajatých) osob. Z toho:

- 1050 teroristů z Pravého sektoru bojujících v rámci "Národní gardy". 29. 5. zahynul v sestřeleném vrtulníku jeden z největších ukrajinských fašistických vrahů, generálmajor Sergej Kulčinskij. 

- 700 ukrajinských žoldnéřů, kteří se nechali naverbovat do speciálních praporů oligarchy Kolomojského "Dněpr", "Donbas" a "Azov" 

- 95 příslušníků "Bezpečnostní služby Ukrajiny" 

- 125 zahraničních žoldnéřů z polské soukromé vojenské agentury "ASBS OTHAGO" - 21 osob, z americké "Greystone" - 29 osob a z americké "Academi" - 70 osob, z pobaltské skupiny "Ženy - snajperky" - 5 osob.   

- 80 vojáků z 95. aeromobilní Žitomirské brigády.

- 20 vojáků z 25. aeromobilní Dněpropetrovské brigády.

- 50 vojáků z Luganského pohraničního oddílu.

- 10 vojáků z 831. brigády armádního taktického letectva.

- 25 vojáků z 16. brigády armádního taktického letectva.

- 25 agentů CIA a FBI (13 zabito a 12 raněno).

- 30 příslušníků ministerstva vnitra.

 

Zničená technika: 

-1 letoun An 30

-1 letoun Su 25

-2 letouny SU 24

-15 vrtulníků

-5 tanků T 64

-36 bojových vozidel pěchoty a transportérů.

 

Podle ruských zdrojů: K.K.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.